LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Shotokan
  Sportas > Kovos menai > Shotokan
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-22 Spausdinti Spausdinti
Diržų spalvų aiškinimas

Shiro obi – baltas diržas
Balta – tai nekaltumo spalva. Baltas diržas simbolizuoja mokinius, kurių dvasia dar nepaliesta Budo (kovos meno) kelio. Tai mokiniai, kurie yra tik susipažinę su pradiniais karatė elementais.

Kiiro obi – geltonas diržas
Geltona – tai Dienos šviesos spalva. Geltonas diržas simbolizuoja mokinius, kuriems prasidėjo nauja karatė meno supratimo diena kūne ir dvasioje. Balta – tai nekaltumo spalva. Baltas diržas simbolizuoja mokinius, kurių dvasia dar nepaliesta Budo (kovos meno) kelio. Tai mokiniai, kurie yra tik susipažinę su pradiniais karatė elementais.

Daidairo obi – oranžinis diržas
Oranžinė – tai spindinčios dienos, besileidžiančios saulės spalva. Oranžinis diržas pažymi tuos mokinius, kuriems saulės šviesa apšvietė sąmonę ir jų technika artėja prie naujų matomų aukštumų.

Hidori obi – žalias diržas
Žalia – tai augalų, miško spalva. Žalias diržas pažymi tuos mokinius, kurie jau sugeba perdirbti dienos šviesą (mokytojo suteiktas žinias), kurių dvasia ir kūnas sukuria naujas idėjas, sprendimus. Augantis miškas – tai tobulėjanti karatė technika, tvirtėjanti kovotojo dvasia.

Airo obi – mėlynas diržas
Mėlyna – tai dangaus, vandenyno, horizontų tolių spalva. Mėlynas diržas simbolizuoja mokinius, kurių tikslas karatė pažinime siekia horizonto, dvasia artėja prie gilumos, t.y. prie visiško pasišventimo kovos menui.

Kiriiro obi – rudas diržas
Ruda – tai žemes spalva, patikimumo. pastovumo simbolis. Rudas diržas pažymi mokinius, kurių karatė technika jau patikima, kovos dvasia pastovi. Šie mokiniai kūnu ir dvasia pasiruošę eiti Budo (kovos meno) keliu, bet dar nėra karatė meistrai. Tai gerai įdirbta žemė į kurią galima sėti grūdus.

Kiroi obi – juodas diržas
Juoda – tai nakties spalva, kuri atėjo pasibaigus pirmai dienai, prasidėjusiai geltona dienos šviesa, perėjusiai į oranžinę besileidžiančios saulės spalvą, prisotinusia žalios augalų spalvos, patyrusią dangaus, vandenyno, horizonto gilumą, įgijusią gerai įdirbtos žemės spalvą. Juodas diržas – tai karatė meistras, kuris pasiekę kūno ir dvasios harmonijos laipsnį reikalingą toliau žengti Budo keliu.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Reinkarnacija (6)    Amerikos lietuviai (7)    Lietuvoje (5)    Fantastika (21)    Fizika (11)    Pedagogika (21)    Raganos (12)    2009 metų horoskopas (15)    Kinas (193)    Go-go (10)    Vilius Navickas (2)    Spauda (3)    Dažasvydis (3)    Bankinės technologijos (11)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Džiazo muzikos grupės (11)    Kovo 8 (3)    Turizmas (151)    Technologijos (1819)    Teisė (61)    Darbdaviai (10)    Interneto komentarai (2)    Emo (10)    Vynas (16)    Nokia (24)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Geležinkeliai (4)    Novelės (102)    Samsung (3)    Vitaminai (2)    Žmonės (241)    Filologija (2)    Prancūzų buldogas (2)    Islamas (31)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Apskaita (15)    Filatelija (11)    Programavimas (20)    Skorpionas (7)    Valdas Adamkus (11)    Liemenėlės (3)    Kovos menai (72)    Augalai (8)    Sveikata (313)    Modemai (8)    Lietuvoje (16)    Ginklai (22)    Vorai (2)    E - komercija (87)    Dailė (34)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!