LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Shotokan
  Sportas > Kovos menai > Shotokan
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-22 Spausdinti Spausdinti
Shotokan karatė istorija

Gichin Funakoshi, Okinavos mokytojų koledžo profesorius ir Okinavos kovų menų asociacijos prezidentas, yra žinomas kaip modernaus karate įkūrėjas. 1922-aisiais metais jis buvo pakviestas pademonstruoti naują karatė stilių pirmojoje nacionalinėje atletikos parodoje Tokijuje. Įkvepianti meistro Funakoshi asmenybė turėjo didelę įtaką pasirodymui, kuris tapo sensacija. Gausybė prašymų pasiekė meistrą, kol 1936-aisiais metais jis įkūrė Shotokan mokyklą. Ši data laikoma Shotokan stiliaus vystymo pradžia.

Sensei Funakoshi buvo ne tik kovų menų genijus, bet ir literatūros talentas, parašęs knygą “Shoto“, kurios pavadinimas reiškia jo slapyvardį. Funakoshi mokykla buvo žinoma kaip Shoto mokykla, japoniškai Shotokan. Meistras savo karatė stilių sukūrė sujungęs dviejų pagrindinių Okinavos stilių technikas ir kata. To pasėkoje dabar Shotokan mokykla naudoja galingą Shorei mokyklos techniką bei kur kas lankstesnius Shorin mokyklos judesius.

Kai 1949 metais buvo įkurta japonų karatė asociacija, Gichin Funakoshi dėl jo nuopelnų ir gabumų buvo paskirtas Vyriausiuoju Mokytoju. Didis karatė meistras Sensei Funakoshi svarbiausiu karatė treniruočių tikslu laikė sportininkų dvasinių vertybių ugdymą bei charakterio tobulinimą. Po daugiau nei 75 metų treniravimosi ir karatė mokymo, sulaukęs 88 metų amžiaus, meistras Funakoshi mirė 1957 metais.

Tikras karateka yra tas, kuris su dievišku rūpestingumu gali rūpintis ir užjausti kitus neatsižvelgiant į jų socialinę padėtį, kurio idealai yra taip aukšti ir protas tiek jautrus, kad palieka jį virš visų negarbingų ir niekšingų darbų, ir tuo pačiu stiprina jo rankas pakelti tuos, kurie yra kritę - nesvarbu kaip žemai.
Todėl galutinis karatė tikslas yra ne laimėjimas ar pralaimėjimas, bet praktikuojančių karatė discipliną charakterio išvystymas.

Gichin Funakoshi
1869 - 1957

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Shotokan (11)    Žvejyba (30)    Šamanai (7)    Programavimas (20)    Žemės grobstymai (50)    Laikrodžiai (3)    Šaulys (7)    Atviras kodas (23)    Žemės ūkis (33)    Striptizas (8)    Prokuratūra (4)    Grožio salonai (6)    Aukštasis mokslas (13)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Interneto komentarai (2)    Kūdikio maitinimas (3)    Interneto dizainas (5)    Kaimo turizmas (5)    SSL sertifikatai (6)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Viešnia iš ateities (2)    Vandenis (7)    Vaistai (15)    Miniatiūros (7)    Kvepalai (10)    Grupės (81)    Kelionių organizatoriai (6)    Aviacija (38)    Modemai (8)    Vitaminai (2)    Projektavimas (7)    Atsiprašymas (3)    Hakeriai (273)    Runkeliai (18)    Lietuvoje (43)    Kanapės (15)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Interneto tinklai (4)    Kaziuko mugė (3)    Žinių visuomenė (14)    Apatinis trikotažas (17)    NSO (33)    Pyktis (6)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Gender Loops (6)    BTV (3)    Metalinės muzikos grupės (8)    Mergelė (7)    Turizmas (151)    Novelės (102)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!