LT   EN   RU  
2021 m. sausio 15 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Žmogaus prigimtis liepia alkaniems kovoti dėl maisto, išsekusiems stengtis pailsėti, darbo išvargintiems ieškoti atokvėpio, o pažemintiems rūpintis pagarba.
Kung Sun Jangas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Skaneriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Skaneriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-26 Spausdinti Spausdinti
Svarbiausi skanerių parametrai

Optinė rezoliucija - svarbiausia skanerio charakteristika. Ji matuojama DPI (dots per inch) – taškų skaičiumi kvadratiniame colyje, t.y. į kiek dalių suskaidomas vaizdas. Rezoliucija žymima taip: 300х300, 300х600, 600х1200 ir pan. Akivaizdu, kad kuo detaliau išskaidomas vaizdas skaneryje, tuo geresnės kokybės bus gautas nuskanuotas vaizdas. Perkant šiuolaikinį skanerį verta pasirūpinti, kad pirmas nurodomas optinės rezoliucijos skaičius būtų ne mažesnis, kaip 600.

Spalvinė skiriamoji geba – kiek spalvų ir atspalvių atpažįsta skanerio davikliai. Norint be didesnių iškraipymų atkurti spalvotos nuotraukos vaizdą, reikalinga mažiausiai 24 bitų (16.700.000) skanavimo kokybė, tačiau dauguma dabar parduodamų skanerių jau turi 32 ir 48 bitų skanavimo režimą. Taigi, pasirinkimo kriterijus lengvai atspėjamas: kuo didesnis bitų skaičius, tuo patikimesnė kokybė.

Interpoliacija – ne optinis, „tikrasis“ skanerio didinimas, bet kompiuterinės programos, valdančios skanerį atliktas vaizdo mastelio stambinimas. Jei norima išvengti iškraipymų, šio metodo geriau vengti, nes išdidinti objektai neretai gaunasi neryškūs ir netiksliais kontūrais. Kaip programa gali padidinti objektą, kuris tikrovėje mažas? Trūkstamus duomenis kompiuteris tiesiog „išgalvoja“ – jei reikia nuotrauką padidinti dvigubai, reiškia prie jau egzistuojančių pikselių greta bus pridėta maždaug tiek pat panašios spalvos „netikrų“.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Krizė (59)    Fotografija (17)    Picerijos (4)    Apatinis trikotažas (17)    Lietuvoje (43)    Filatelija (11)    Konspiracija (2)    Seimo rinkimai (4)    Go-go (10)    Užgavėnes (9)    Aikido (14)    Smurtas mokyklose (10)    LICS (17)    Gender Loops (6)    Šalys (61)    Informaciniai karai (11)    Miniatiūros (7)    Bitė (5)    Antanas Terleckas (2)    Pasakos (60)    Fantastika (21)    Mama ir vaikas (48)    Vestuvės (16)    Kultūra (749)    Sektos žudikės (6)    Skamp (16)    Modemai (8)    Makaronai (2)    Jausmai (27)    Meilė (138)    Ekonomika (5)    Drakonai (36)    Elektroninės šiukšlės (10)    Valdas Adamkus (11)    Vėlinės (5)    Bibilija (10)    Lobių ieškotojai (3)    Hobi (106)    Specialiosios tarnybos (36)    Aukštasis mokslas (13)    Šatrija (4)    Knygos (23)    Laikrodžiai (3)    Liberalų sąjūdis (5)    Menas būti kartu (2)    Liūtas (7)    Masonai (7)    Žindymas (14)    Kornreksai (3)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!