LT   EN   RU  
2020 m. liepos 12 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Statyba
  Statyba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-22
Statybos industrijos asociacija padeda savo nariams diegti Europos Sąjungos standartus
Lietuvoje įsigaliojo visa eilė naujų europinių statybinių medžiagų ir gaminių standartų, kurie ateityje pakeis nacionalines technines specifikacijas. Standartizacijos departamente europinius standartus gamybos specialistai gali įsigyti tik anglų, vokiečių arba prancūzų kalbomis. Deja, šias kalbas moka tik nedaugelis pramonėje dirbančių specialistų. Asociacija vykdo europinių standartų vertimo į lietuvių kalbą programą. Verčiami yra ne tik perimti europiniai standartai, bet ir jų projektų galutinės redakcijos. Tai daroma su tikslu, kad įmonių specialistai turėtų pakankamai laiko išnagrinėti gaminių techninius reikalavimus, bandymo metodus ir pasirengti minėtų standartų įdiegimui. Standartų vertimai yra neoficialūs, jų negalima naudoti sutartyse ar kituose dokumentuose, bet jie labai padeda savalaikiai įsisavinti naujus terminus ir apibrėžimus, suprasti naujus reikalavimus ir bandymų metodus, apibrėžti problemas kurias būtina spręsti bendromis visų asociacijos narių pastangomis, pasitelkiant mokslo darbuotojus ir projektuotojus. Standartų vertimus recenzuoja ir seminaruose teikia įmonių specialistai – technologai, laboratorijų vadovai. Ši naujovė padeda ne tik geriau įsigilinti į naujoves, jas suprasti, bet kartu gausinti specialistų profesines žinias, gerinti techninį išprusimą bei kvalifikaciją. Vasario mėnesį asociacijos nariams buvo pristatyti standartų („Tvorų elementai“, „Gelžbetoniai šulinių žiedai“, „Vanduo betonui“, „Briaunuotos denginio plokštės“, „Kiaurymėtosios denginio plokštės“) vertimai. Sekantis seminaras, kurio metu bus teikiami nauji standartų („Gelžbetoninės sąramos“, „Armatūros tinklai“, „Betoninės grindinio trinkelės“, „Gelžbetoniniai vamzdžiai“, „Gelžbetoniai elektros linijų stulpai“, „Laiptų elementai“ ir k.t.) vertimai, įvyks kovo mėnesį.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Projektavimas (7)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Kelionių įspūdžiai (26)    Go-go (10)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Dalia Grybauskaitė (16)    Švietimas (1281)    Nekilnojamasis turtas (22)    Romas (3)    Mistika (446)    Žinių visuomenė (14)    Matematika (2)    Vilniaus bendruomenės (4)    Valdas Adamkus (11)    Mada (4)    Kelionių organizatoriai (6)    Lietuvoje (5)    Vampyrai (9)    Gimimo diena (3)    Hakeriai (273)    Parapsichologija (22)    Melagių diena (3)    Šunų veislės (52)    Filologija (2)    Prezidento rinkimai (6)    Nokia (24)    Kalėdos (12)    Atsiprašymas (3)    Pelės (5)    Svarstyklės (7)    Bildukai (3)    Religija ir tikėjimai (315)    Masonai (7)    Simbolika (2)    Kelnaitės (2)    BTV (3)    Mokslai (1219)    Ekologiški produktai (2)    Fotografija (17)    Šventasis Kazimieras (2)    Draugystė (10)    Kūdikio maitinimas (3)    Šventasis Pranciškus (3)    Homeopatija (5)    Programavimas (20)    Neištikimybė (2)    Gotai (17)    Darbdaviai (10)    Atleidimo svarba (2)    Moterims (34)
1. Sostinės Lazdynų seniūnijoje planuojamų darbų prioritetus lėmė gyventojų nuomonė
2. Kompozitinės medienos-betono perdangos
3. Betoninės Lenkijos kelių dangos
4. Lietuvos gelžbetonio pramonė
5. Statybinės įmonės veiklos organizavimas
6. Sąmatų sudarymas internete - SESWEB
7. Vilniaus plėtra
8. Techninės dokumentacijos tvarkymas statinių projektavimo organizacijoje
9. Užgydytos Žvėryno tilto žaizdos
10. Laiptai ir metalas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!