LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Statyba
  Statyba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-11-11
Vilniaus plėtra
Miestų plėtra – akivaizdi krašto augimo išraiška. Investicijų bumas sostinėje, provincijos kompleksų beatsikratantys kiti Lietuvos miestai demonstruoja kryptingą judėjimą, leidžiantį puoselėti socialinės gerovės, kultūrinės atgaivos, tautinės tapatybės viltis. Miestai vystosi kaip gyvi organizmai: derinami įvairūs poreikiai, patenkami tinkamiausi laikmečiui sprendimai. Iš ekskurso į Vilniaus miesto plėtros istoriją matyti, kad pagrindiniai plėtrą formuojantys veiksniai buvo palankių gamtinių sąlygų, patogumo, ekonominės naudos ir saugumo siekimas. Pirmiausia buvo įsisavinamos tinkamiausios tam tikru požiūriu teritorijos (vanduo, saugumas, prekybos keliai), po to palaipsniui apgyvendinamos ir prastesnės vietos. Patogumo bei ekonominės naudos kriterijais paremtą teritorijų įsisavinimą lydi neišvengiamas tankinimas, grindžiamas visų pirma ekonominiu motyvu. Ekologinis motyvas yra labiau nukreiptas į ateitį. Darnaus miesto vystymo koncepcija, apimanti ekonominių, ekologinių ir socialinių reiškinių suderinimą, numato vienas kitą tausojančius veiksmus tarp žmonių ir gamtos. Darnus vystymas remiasi rodiklių sistemomis, įvairiai skirstančiomis vertybes, kurias būtina realizuoti, siekiant visų gerovės. Profesorė M. Burinskienė teigia: „Tinkamiausias modelis, taikytinas Lietuvos miestų plėtrai, yra kompaktiškas miestas, kuriame išlaikomas balansas tarp užstatymo intensyvinimo ir gamtinės aplinkos, esant aukštai gyvenimo kokybei”. Per pastaruosius dvejus metus urbanizacijos procesų spartėjimas pastebimas ir provincijoje. Struktūrinių fondų lėšos infrastruktūrai atnaujinti ir vystyti pastebimai žadina plėtros procesus. Ekstensyvios ir intensyvios plėtros pobūdžių kaita, aiškiai pastebima Vilniaus istorinėje raidoje, būdinga ir šiuolaikiniam jo teritorijos įsisavinimui. Vilniaus strategija nustato vystymo prioritetus, numato konkrečius tikslus, uždavinius ir jų įgyvendinimo priemones. Keturi strateginiai prioritetai numato pagrindines Vilniaus vystymo gaires: 1) Vilniaus tarptautinio konkurencingumo didinimas; 2) naujosios ekonomikos plėtra; 3) pažangios visuomenės kūrimas; 4) susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros plėtra. Urbanistiniai ir architektūriniai aspektai šioje plėtros strategijoje užima reikšmingą vietą.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žydai (32)    Biologija (222)    Technologijos (1819)    Literatūra (239)    Šventasis Antanas (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Arbata (10)    Sąmokslo teorijos (19)    Metalistai (8)    Moterims (34)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Savivaldybių rinkimai (9)    Labradoras (2)    Šachmatai (11)    Ginklai (22)    Mokėjimo kortelės (7)    Draudimas (7)    Leo LT (12)    Kreditai (2)    Rašytojai (11)    Užgavėnes (9)    Kino kritika (10)    Politikai (183)    Mitingai (5)    Delfinologija (4)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Skolininkai (12)    Sportiniai šokiai (2)    Foje (3)    Skaneriai (5)    Skandalai (476)    Grybai (3)    Panayiotis Zavosas (2)    Pelės (5)    Projektavimas (7)    Šunų veislės (52)    Valstiečių sąjunga (2)    Politologija (64)    Aiškiaregiai (11)    Pyktis (6)    Burtai (8)    Liemenėlės (3)    Ožiaragis (7)    Mergelė (7)    Kornreksai (3)    Garso ir vaizdo technika (2)    Šokoladas (10)    Vasario 16 (12)    Įvaikinimas (3)    Homeopatija (5)
1. Sostinės Lazdynų seniūnijoje planuojamų darbų prioritetus lėmė gyventojų nuomonė
2. Kompozitinės medienos-betono perdangos
3. Betoninės Lenkijos kelių dangos
4. Lietuvos gelžbetonio pramonė
5. Permatomas betonas
6. Statybinės įmonės veiklos organizavimas
7. Sąmatų sudarymas internete - SESWEB
8. Techninės dokumentacijos tvarkymas statinių projektavimo organizacijoje
9. Užgydytos Žvėryno tilto žaizdos
10. Laiptai ir metalas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!