LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Statyba
  Statyba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-11-11
Techninės dokumentacijos tvarkymas statinių projektavimo organizacijoje
Organizacijoms, kurios siūlo integruotus sprendimus visose su statyba susijusiose srityse, turėtų būti aktuali techninės dokumentacijos valdymo sistema. Ši sistema leistų optimaliai valdyti techninę dokumentaciją bet kurioje jos kūrimo stadijoje, sumažintų projekto parengimo laiką bei kainą, suteiktų galimybę rangovams, užsakovams ir projektuotojams dalytis bei keistis technine informacija realiu laiku įmonės viduje ir už jos ribų. Techninės dokumentacijos valdymo sistema į vientisą grandinę sujungia įmonės viduje egzistuojančius standartus. Vienas jų – techninės dokumentacijos struktūros kūrimas, archyvavimas, saugojimas bei platinimas vartotojams.

Kad techninės dokumentacijos valdymo sistema efektyviai funkcionuotų ne tik organizacijos įstatų bei taisyklių popieriuose, turi būti sudaryta ir įdiegta techninės dokumentacijos valdymo sistema. Ši sistema turi atspindėti projekto rengimo eigos grandinę: PROJEKTUOTOJAS – ARCHYVAS – VARTOTOJAS. Šiuo požiūriu vartotojas gali būti tos pačios projektavimo organizacijos projektuotojas, užsakovas ar rangovas. Vartotojas, kuris nedalyvauja projektavimo procese, bet dalyvauja įgyvendinant projektą, turi turėti galimybę tiesiogiai prisijungti prie šios grandinės iš išorės, kad galėtų redaguoti techninės dokumentacijos turinį, peržiūrėti informaciją, daryti pastabas ir išsaugoti grandinėje naują dokumentą, atitinkantį vykdomo projekto struktūrą.

Tęsiant temą „Techninės dokumentacijos valdymas statinių projektavimo įmonėse”, šiame straipsnyje pateikiama detali techninės dokumentacijos valdymo organizacijoje schema, pradedant dokumento sukūrimu, įdėjimu į skaitmeninį archyvą ir tolimesniu jo naudojimu.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Medžioklė (63)    Fizika (11)    Darbdaviai (10)    Liberalų sąjūdis (5)    Pramogos (191)    Seimo Pirmininkas (2)    Televizija (17)    Korupcija (22)    Kreditai (2)    Politika (363)    Kanapės (15)    Laikrodžiai (3)    Teisėtvarka (24)    Vadyba (89)    Metalistai (8)    Projektavimas (7)    Poetai (11)    Mistika (9)    Apskaita (15)    Matematika (2)    Restoranai (5)    Žiniasklaida (108)    Sveikata (313)    Soliariumai (5)    Šachmatai (11)    Lietuvių fantastika (11)    NSO (33)    Lietuvoje (5)    Vaiduokliai (23)    Antanas Terleckas (2)    Meilė bloguose (6)    Mokslai (1219)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Trys karaliai (5)    Anglų kalba (35)    Sony Ericcson (40)    Gyvūnai (174)    Barai (7)    Kūdikio maitinimas (3)    Subkultūros (99)    Sąmokslo teorijos (19)    Vytautas Bogušis (12)    Žydai (32)    Šunų veislės (52)    Pagonybė (3)    Aerobika (3)    Visuotinė istorija (44)    Go-go (10)    Lietuva (2)    Pedagogika (21)
1. Sostinės Lazdynų seniūnijoje planuojamų darbų prioritetus lėmė gyventojų nuomonė
2. Kompozitinės medienos-betono perdangos
3. Betoninės Lenkijos kelių dangos
4. Lietuvos gelžbetonio pramonė
5. Permatomas betonas
6. Statybinės įmonės veiklos organizavimas
7. Sąmatų sudarymas internete - SESWEB
8. Vilniaus plėtra
9. Užgydytos Žvėryno tilto žaizdos
10. Laiptai ir metalas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!