LT   EN   RU  
2021 m. sausio 24 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Statyba
  Statyba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-11-11
Laiptai ir metalas
Pažintis su kalviu – metalo dizaineriu Linu Leščiausku

Visa statybų istorija rodo, kad geriausi architektų darbai pasižymėjo architektūros ir kitų menų sinteze. Naujosios statybos Lietuvoje jau baigia pripratinti mūsų akis prie interjerų, kurie dažnai nepasižymi savitumu. Originalumo jiems galėtų suteikti atidus žvilgsnis į šiuolaikiškai interpretuojamą kalvių meną. Tiek visuomeninių pastatų vestibiuliuose, tiek individualių namų holuose dominuojantys interjero elementai, į kuriuos krypsta pirmieji lankytojų žvilgsniai, dažniausiai būna kaip tik laiptai. Todėl svarbu, kokį įspūdį jie palieka. Anksčiau kalvio darbo laiptus galėjome įsivaizduoti tik individualiuose gyvenamuosiuose namuose, gi dabar galimybės kitos – originaliais metaliniais laiptais galima papuošti ir visuomeninių pastatų interjerus, o ką jau kalbėti apie jų svarbą restauruojant senamiesčių objektus.

Lietuvos Kalvių sąjungos pirmininkas, vienas iš produktyviausių šalies kalvių Linas Leščiauskas yra žymus ne tik menine kūryba, bet ir konceptualiu bei rimtu savo darbo suvokimu. Metalo dizaineriui, priimtiniausia medžiaga kūryboje – metalas. Projektuodamas laiptus ir derindamas metalą su kitomis natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip medis, stiklas, granitas, marmuras, jis gali įgyvendinti drąsiausius sumanymus, taip pat pasiekti jų lengvumo, trapumo ir kitų netikėtų įspūdžių. Šiandienos technologijos skatina kurti kabančius, besisukančius spirale ir kitokių formų metalinius laiptus, kurių neįmanoma tinkamai pagaminti iš kitų medžiagų. Gaminant laiptus kūrybinės jėgos geriausiai atsiskleidžia jų turėkluose, jiems nukalti naudojant įvairiausias metalo rūšis: bronzą, žalvarį, plieną ir kt. Įdomus projektas visada pagrįstas tikrais laiko ir žmogaus išbandytais dalykais.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Elektroninės šiukšlės (10)    Grybai (3)    Vynas (16)    Atsiprašymas (3)    Užsienyje (50)    Bitė (5)    Bendruomenės (158)    Joga (56)    Hakeriai (273)    Šachmatai (11)    Advokatai (10)    Simbolika (2)    Siamo katės (2)    NLP (8)    Zodiako ženklai (88)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Žvejyba (30)    Foje (3)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Kačių veislės (25)    Draugystė (10)    Spiritizmas (4)    Toyota (2)    Tibetas (10)    Sodininkystė (22)    Duomenų apsauga (3)    Liberalai demokratai (3)    Rokeriai (3)    Poltergeistai (2)    Vartotojai (29)    Grožio salonai (6)    Garso ir vaizdo technika (2)    Erich Fromm (5)    Regbis (4)    Žala sveikatai (16)    Skinheadai (9)    Sel (10)    Skandalai (476)    Specialiosios tarnybos (36)    Technologijos (1819)    Paukščiai (5)    Žemės ūkis (33)    Avinas (7)    Tadas Blinda (10)    Dieta (33)    Amerikos lietuviai (7)    Buto remontas (3)    Operacinės sistemos (50)    Pirmoji meilė (3)    Omnitel (12)
1. Sostinės Lazdynų seniūnijoje planuojamų darbų prioritetus lėmė gyventojų nuomonė
2. Kompozitinės medienos-betono perdangos
3. Betoninės Lenkijos kelių dangos
4. Lietuvos gelžbetonio pramonė
5. Permatomas betonas
6. Statybinės įmonės veiklos organizavimas
7. Sąmatų sudarymas internete - SESWEB
8. Vilniaus plėtra
9. Techninės dokumentacijos tvarkymas statinių projektavimo organizacijoje
10. Užgydytos Žvėryno tilto žaizdos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!