LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Statyba
  Statyba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-11-11
Betoninės Lenkijos kelių dangos
Mūsų automobilininkai peikia Lenkijos kelius, tačiau per kelerius pastaruosius metus kaimynai sukruto ir ėmė aktyviai juos tvarkyti. Vykstantieji į Vokietiją bus pastebėję pokyčius A4 pažymėtoje autostradoje. Sparčiai tvarkomos magistralės ir Čekijos pasienyje. Keliavusieji Lenkija atkreipė dėmesį į naują dalies rekonstruotų kelių dangą iš portlandcementinio betono. Lietuvoje kelininkų požiūris į betoninius kelius dar skeptiškas: bijomasi didelių betoninės dangos deformacijų ir pleišėjimo, nežinoma, kaip efektyviai prižiūrėti ir remontuoti betoninę dangą. Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje, iki pastarojo dešimtmečio susistemintos betoninių kelių tiesimo patirties beveik nebuvo, nors pirmoji betoninė danga Europoje, pavadinta cementiniu „makadamu”, buvo paklota Vroclavo (Breslau) aikštėje dar 1888 m. Praėję penkeri metai Lenkijos cementininkams buvo itin svarbūs – jie sugebėjo modernizuoti daugelį gamyklų, persiorientavo gaminti kelių rūšių sudėtinį portlandcementį, šlakinį portlandcementį, šlakinį cementą ir visų stiprio klasių, itin stabilių savybių portlandcementį CEM I. Lenkijoje per 2004 metus buvo sunaudota apie 11,5 mln. tonų cemento. Kelis dešimtmečius lenkų betono technologai ir cemento gamintojai įtikinėjo, kad betoninės dangos yra lygiavertės asfaltbetoniui, o jų pranašumas tampa akivaizdus, kai eismo intensyvumas autostradoje yra didesnis nei 20 tūkstančių automobilių per parą. Be to, cementinio betono danga yra saugesnė važiuojant tamsiuoju paros metu. Tyrimai įrodė, kad tokiose autostradose eismo įvykių būna apie 32% mažiau. Visame pasaulyje apie 94% šiuolaikinių kelių padengiama asfaltbetoniu ir tik 6% – betonu. Vokiečiai betonine danga yra padengę apie 35% savo šalies autostradų. Kitas stiprus asfaltbetonio dangos šalininkų argumentas yra tas, kad šiuolaikinės technologijos seną asfaltbetonio dangą leidžia naudoti pakartotinai, o su betonine danga to padaryti neįmanoma. Tačiau, atnaujinant autostrados A4 atkarpą, lenkų kelininkai, įsigiję senąją betoninę kelio dangą trupinančią ir skalda paverčiančią įrangą, paneigė pastarąjį argumentą.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Regbis (4)    Miestų bendruomenės (7)    Programos (61)    Mokslai (1219)    Auklės (3)    Turizmo agentūros (10)    Įžymūs žmonės (68)    Firmos (12)    Žirgų sportas (4)    Religija ir tikėjimai (315)    Skirmantas Valiulis (32)    Dalia Grybauskaitė (16)    Katės (33)    Kompiuterinis saugumas (43)    Makaronai (2)    Samsung (3)    Kietieji diskai (17)    Sportiniai šokiai (2)    Renginiai (31)    Kino kritika (10)    Astrologija (27)    Įvaikinimas (3)    Reinkarnacija (6)    Masonai (7)    Bankinės technologijos (11)    Raganos (12)    Erotiniai šokiai (23)    Striptizas (8)    Prokuratūra (4)    Hipiai (9)    Kanapės (15)    Seimo Pirmininkas (2)    KGB (35)    Skinheadai (9)    Augalai (8)    Avalynė (7)    Viktor Uspaskich (61)    Kompiuterio ergonomika (8)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Šalys (61)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Dvyniai (9)    Biologija (222)    Rašytojai (11)    Elektroninės šiukšlės (10)    Žmogaus teisės (52)    Nusikaltimai (6)    Šventasis Kazimieras (2)    Velykos (10)
1. Sostinės Lazdynų seniūnijoje planuojamų darbų prioritetus lėmė gyventojų nuomonė
2. Kompozitinės medienos-betono perdangos
3. VGTU Inžinerinės architektūros katedros bakalaurų darbų apžvalga
4. Lietuvos gelžbetonio pramonė
5. Permatomas betonas
6. Statybinės įmonės veiklos organizavimas
7. Sąmatų sudarymas internete - SESWEB
8. Vilniaus plėtra
9. Techninės dokumentacijos tvarkymas statinių projektavimo organizacijoje
10. Užgydytos Žvėryno tilto žaizdos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!