LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Statyba
  Statyba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-11-11
Kompozitinės medienos-betono perdangos
Sparčiai vystantis statybos pramonei, nuolat didėja reikalavimai naujoms statybinėms medžiagoms ir konstrukcijoms. Labai daug dėmesio skiriama jų stiprumui, standumui, masei ir kainai, todėl pastaraisiais metais vis dažniau naudojama kompozitinių konstrukcinių elementų. Iš skirtingų fizinių ir mechaninių savybių medžiagų galima padaryti kompozitinę konstrukciją, pasižyminčią tokiomis savybėmis, kurių neturi atskiros medžiagos ar jų dirbiniai. Pastaruoju metu pasirodo daugiau mokslinių tiriamųjų darbų, skirtų kompozitinių medienos ir betono (KMB) konstrukcijų analizei. Susidomėjimas jomis itin auga, nes kompozitinės medienos-betono konstrukcijos gali būti pritaikytos daugelyje statybos sričių. Kompozitinės konstrukcijos, gaminamos iš kelių nevienodų medžiagų, turinčių skirtingas stiprumo ir standumo charakteristikas bei lyginamąjį svorį, nuo kitų gali skirtis gana didele mechaninių rodiklių įvairove ir kainomis. Keičiant KMB konstrukcijos medžiagų sluoksnių storį ir stiprumo bei standumo rodiklius, galima gauti maksimalaus atsparumo ir standumo bei optimalios masės sluoksniuotąją konstrukciją. KMB perdangos būna dviejų konstrukcinių tipų: sijinės ir besijės. KMB sijų sluoksnių jungčių tipų yra gana daug, tačiau šias jungtis galima suskirstyti į dvi grupes: pirmoji – iš dalies standžios jungtys, antroji – visiškai standžios jungtys. KMB konstrukcijos, palyginti su gelžbetoninėmis perdangomis, yra lengvesnės ir ekonomiškesnės. Lyginant su medinėmis perdangomis, KMB perdangos pasižymi didesniu stiprumu ir standumu (laikomoji galia didesnė du kartus, o standumas – tris keturis kartus), didesniu atsparumu ugniai, geresne garso izoliacija, mažesniais virpesiais. Jau dabar daugelis aukštos kvalifikacijos statybinių konstrukcijų specialistų ne be pagrindo yra įsitikinę, kad Lietuvoje KMB perdangos artimiausiu metu taps vienos populiariausių.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Siemens (6)    Užgavėnes (9)    Aviacija (38)    Pankai (6)    Ekonomika (5)    Rašytojai (11)    Pedagogika (21)    Ištikimybė (4)    TV3 (4)    Pramoginiai šokiai (2)    Atviras kodas (23)    Runkeliai (18)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Wing Tsun (14)    Budizmas (73)    Taksas (2)    Kazino (10)    Samsung (3)    Žala sveikatai (16)    BTV (3)    Smurtas mokyklose (10)    Gintaras Beresnevičius (26)    Hipnozė (10)    Opijatai (13)    Picerijos (4)    Konditerija (10)    Žmogaus teisės (52)    Vartotojai (29)    Interjero dizainas (13)    Hakeriai (273)    Tibetas (10)    Aukštasis mokslas (13)    Švietimas (1281)    Sportiniai šokiai (2)    Vadyba (89)    Valdas Adamkus (11)    Menas būti kartu (2)    Monitoriai (11)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Krikščionys demokratai (3)    Šventieji (10)    Skinheadai (9)    Užsienyje (2)    Namų vaizdo technika (2)    Šv. Valentino diena (11)    Sektos žudikės (6)    Kaziuko mugė (3)    Islamas (31)    Parapsichologai (7)    Saugus internetas (11)
1. Sostinės Lazdynų seniūnijoje planuojamų darbų prioritetus lėmė gyventojų nuomonė
2. Betoninės Lenkijos kelių dangos
3. VGTU Inžinerinės architektūros katedros bakalaurų darbų apžvalga
4. Lietuvos gelžbetonio pramonė
5. Permatomas betonas
6. Statybinės įmonės veiklos organizavimas
7. Sąmatų sudarymas internete - SESWEB
8. Vilniaus plėtra
9. Techninės dokumentacijos tvarkymas statinių projektavimo organizacijoje
10. Užgydytos Žvėryno tilto žaizdos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!