LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Statyba
  Statyba
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-11-11
Lietuvos gelžbetonio pramonė
Betono ir jo gaminių naudojimas šalies statybose turi senas tradicijas – siekia XIX šimtmetį. Natūralių gamtinių žaliavų gausa cemento ir betono gamybai Lietuvoje lėmė statybų pobūdį – pagrindine pastatų laikančiųjų konstrukcijų statybine medžiaga tapo betonas ir gelžbetonis. Šiandien šalyje veikia daugiau kaip 20 surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų įmonių, kurios susivienijusios į Statybos industrijos asociaciją. Vieninga asociacijos techninė politika, vaisingos pastangos, diegiant naujų europinių standartų techninius reikalavimus bei bandymo metodus, užtikrina nuolatinį ir spartų šios ūkio šakos vystymą. Iš buvusių praėjusio šimtmečio pabaigoje daugiau kaip 50-ties gamyklų ir gamyklėlių sėkmingai veikiatik tos, kurios įveikė staigų produkcijos poreikio sumažėjimą, gaminių struktūros pokyčius ir naujus techninius reikalavimus. Kad nauji reikalavimai nelengvai įvykdomi, parodė betono mišinių standartas LST EN 206-1, kuris paskatino parengti lietuvišką standartą, paaiškinantį, kaip įdiegti minėtą europinį standartą, parengti mišinių sudėčių projektavimo rekomendacijas, kelti gamyboje dirbančių specialistų kvalifikaciją. Šis standartas vienodai reikalingas statybos objektų projektuotojams, statybinių medžiagų gamintojams ir statybininkams, todėl Statybos industrijos asociacijos vaidmuo, koordinuojant jo diegimo veiksmus, yra labai svarbus.

Lietuvoje jau perimta daugiau kaip dvidešimt įvairių gaminių darniųjų ES standartų. Pagrindinis betono gaminių standartas – „Bendrosios surenkamųjų betono gaminių taisyklės”. Norint deklaruoti gaminius pagal ES standartų reikalavimus, juos būtina perprojektuoti pagal šiais metais Aplinkos ministerijos išleistą Statybos techninį reglamentą „Betoninių ir gelžbetoninių konstrukcijų projektavimas”. Įvertinus minėtus normatyvinius dokumentus, Statybos industrijos asociacijos užsakymu buvo parengti nauji gelžbetoninių sąramų darbo brėžiniai. Jie yra gerokai sudėtingesni gamybos ir medžiagų imlumo požiūriu. Patirties, diegiant ES normatyvinius reikalavimus, turime labai mažai, bet jau dabar aišku, kad be projektuotojų, statybininkų, mokslininkų ir valstybės pagalbos gamintojai šių problemų neišspręs.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Pirmoji meilė (3)    Šunys (67)    Siemens (6)    2009 metų horoskopas (15)    Sportiniai šokiai (2)    Barai (7)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Įžymūs žmonės (68)    Konspiracija (2)    Gatvės šokiai (5)    Astronomija (46)    Bitė (5)    Vytautas Bogušis (12)    Hipiai (9)    Duomenų apsauga (3)    Namų vaizdo technika (2)    Interneto tinklai (4)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Vėlinės (5)    Vandens slidės (2)    SSL sertifikatai (6)    Wing Tsun (14)    Bibilija (10)    Energetika (13)    Atmintis (4)    Viskis (8)    Apatinis trikotažas (17)    Žuvys (7)    Kanapės (15)    Žinių visuomenė (14)    Parapsichologai (7)    Rokeriai (3)    Žuvininkystė (2)    Euro naujienos (2)    Lietuva (2)    Grožio salonai (6)    Laivyba (17)    Drabužiai (41)    Brendis (6)    Paieškos sistemos (14)    Sportas (180)    Žiniasklaida (108)    Programavimas (20)    Buto remontas (3)    Linux/Unix (34)    Šaulys (7)    Moterims (34)    Poetai (11)    Kazino (10)    Pramogos (191)
1. Sostinės Lazdynų seniūnijoje planuojamų darbų prioritetus lėmė gyventojų nuomonė
2. Betoninės Lenkijos kelių dangos
3. VGTU Inžinerinės architektūros katedros bakalaurų darbų apžvalga
4. Kompozitinės medienos-betono perdangos
5. Permatomas betonas
6. Statybinės įmonės veiklos organizavimas
7. Sąmatų sudarymas internete - SESWEB
8. Vilniaus plėtra
9. Techninės dokumentacijos tvarkymas statinių projektavimo organizacijoje
10. Užgydytos Žvėryno tilto žaizdos
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!