LT   EN   RU  
2020 m. spalio 29 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Šunys
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Gyvūnai > Šunys
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-08 Spausdinti Spausdinti
Šuns vieta namuose

Kiekvienas gyvas padaras turi turėti savo kampą, kuriame jis jausis saugiai ir jaukiai. Todėl, prieš įsigydami šunį, turite žinoti, kur bus įrengta jo vieta.

Vieta – tai ne tik grindų ruožas. Priklausomai nuo šuns dydžio, tai gali būti kilimėlis, čiužinys, krepšys ar net mažas namukas. Kilimėlis ar čiužinys daromas iš tvirtos medžiagos, kuriuo aptempiamas porolono ar sintepono gabalas. Tokiam čiužiniui pravartu pasiūti lengvai skalbiamą apvalkalą. Čiužinį galima įdėti į krepšį. Pirkti šuniukui brangaus krepšio neverta – jis greitai jį sugrauš. Palaukite, kol šuniukas paaugs ir pasibaigs graužimo periodas – tada galite pirkti gražų ir brangų guolį.

Mažų (ypač „nuogų“) veislių šunys gerai jaučiasi mažo fotelio pavidalo guolyje, nedideliame namuke.

Jei norite laikyti šunį lauke, turite tam pasirengti. Daugumos veislių šunys gerai jaučiasi būdoje ir žiemą, bet geriau, kad augintinis būtų pratinamas nuo mažens. Šaltu metu šuniuką geriau parsivesti į patalpą su neutralia temperatūra (garažas, lauko virtuvė, prieškambaris).

Norint pastatyti būdą ar voljerą, reikia tinkamai parinkti vietą. Tinka sausa, saulėta, turinti pavėsį teritorija netoli namų. Vidutiniam šuniui (vokiečiu aviganiui) būda turi būti tokio dydžio: ilgis –100 cm, plotis – 90 cm, aukštis – 80 cm, landos dydis –40x50 cm. Stogas plokščias, su nuolydžiu. Būda turi stovėti ant kojelių, kad į ją nepritekėtų vandens. Sienos tūri būti be plyšių, geriausiai dvigubos, su putų polistirolo sluoksniu. Prieš būdą reikia padėti 100x170 cm dydžio medinį skydą, kad šuo galėtų ant jo gulėti. Ant dugno reikia patiesti šiaudų arba šieno. Žiemą ant landos geriausia užkabinti medžiagos gabalą, kad į vidų nepūstų vėjas.

Norėdami pririšti šunį, įkaskite du stulpus, tarp jų įtempkite maždaug dviejų metrų aukštyje storą vielą, ant kurios prikabinkite lengvai slankiojančią grandinę. Grandinė netrukdo šuniui, jis pasiekia didesnę teritoriją.

Jeigu nenorite, kad šuo būtų pririštas grandine, galima iš metalinio tinklo įrengti voljerą. Voljerą, kaip ir būdą, pastatykite tokioje vietoje, kad šuo matytų saugomą teritoriją. Minimalūs matmenys – 4x5 m, aukštis 3-3,5 m. Voljere turi būti būda ir dubuo vandeniui. Ypatingą dėmesį skirkite grindims. Geriau, kad jos nebūtų betonuotos – vasarą greitai įkaista, žiema – atšąla. Geriausia padaryti iš plytų arba medžio. Tokiu atveju šuo negali atlikti savo gamtinių reikalų voljere, ji reikia vedžioti.

Neseniai prekyboje pasirodė vadinamoji elektrinė tvora. Šuniui užmaunamas specialus antkaklis su davikliais ir teritorijoje įrengiami prietaisai, gaunantys impulsus iš šuns antkaklio. Jei šuo labai priartėja prie teritorijos krašto, jis gauna nestiprų, bet jaučiamą elektros srovės smūgį. Tai patogi priemonė, kai dar neįrengta gera tvora.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

                  

Komentarų skaičius: 1

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

Outside Jerry's house. Jerry saw me coming and is leaving his car to chase me off.

The little dog in the cage is Toots, who's convinced I'm going to eat her. What, all at once?

Atsitiktinės gairės:    Klaviatūros (11)    Striptizas (8)    Šamanai (7)    Žmonės (241)    Paieškos sistemos (14)    Ekonomika (5)    Susitaikymas (9)    Žiniasklaida (108)    Ekologija (15)    Krišnaizmas (3)    Astronomija (46)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Lietuvoje (16)    Tibetas (10)    Meninė gimnastika (14)    Sportas (8)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Dieta (33)    Lotynų šokiai (5)    Politika (26)    Meilė (138)    Seimo Pirmininkas (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Prancūzų buldogas (2)    Firmos (12)    Kokainas (6)    Sąmokslo teorija (19)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Vitaminai (2)    Klubai (8)    Grybų patiekalai (6)    Viskis (8)    Džiazo muzikos grupės (11)    Archeologija (42)    Filmai (91)    Teisė (61)    Hakeriai (273)    Jautis (2)    Stomatologija (6)    Pirmoji meilė (3)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Informaciniai karai (11)    Dailė (34)    Atleidimo svarba (2)    Ekologiški produktai (2)    Tinklapiai (13)    Tiškevičiai (18)    Egiptas (24)    Vilius Navickas (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!