LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Sužadėtuvės
  Meilė > Sužadėtuvės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-27
Sužadėtuvės ir meilė – nesiejami reiškiniai

Piršlybos yra vienas iš seniausių ir įdomiausių lietuviškų papročių.

Piršlio vaidmuo lietuvių vestuvėse buvo vienas iš svarbiausių. Jis vadovaudavo vestuvėms, kartu su jaunikiu vykdavo pas jaunąją pirštis.

Tačiau pokario metais piršlybų papročiai galutinai išnyko, o išliko tik tam tikros detalės.

Šiandien piršlio funkcijas baigia perimti studijų draugai, bendradarbiai ir internetas. Slapti giminaičių susitarimai, tylios jų intrigos – visas tas sąmyšis, kurį taip gerai žinome iš klasikinės literatūros, nuėjo į praeitį.

Piršliai išnyko

Šiais laikais siekdamas susižadėti, vaikinas dažniausiai pats vienas oficialiai pasiperša merginai, padovanoja jai žiedą.

Kartais vaikinas paprašo jaunosios rankos, kreipdamasis į jos tėvus. Tačiau dažniausiai jaunieji patys tiesiog paskelbia tėvams savo sprendimą.

Ypač retai vaikinas paprašo pabūti savotišku piršliu savo draugą.

Siekdamas išsiaiškinti, kaip šiais laikais lietuviai vertina piršlybas, informacinis portalas www.info.lt atliko apklausą.

Jos duomenimis, 40 proc. respondentų piršlybas laiko romantišku gestu, o kiti 39 proc. teigė, kad piršlybos yra žingsnis į santuoką.

Likusieji atsakė, kad senovėje buvusios itin populiarios piršlybos šiais laikais jau yra praradusios savo reikšmę ir gyvuoja tik kaip tradicija.

Tad tik keturi iš dešimties lietuvių vis dar galvoja, kad piršlybos yra rimtas veiksmas, kurio galutinis tikslas – vedybos.

Viešumo nereikia

Daugiau nei pusė (53 proc.) apklausoje dalyvavusiųjų teigė, jog romantiškiausias būdas pasipiršti yra būnant dviese, be pašalinių akių.

Penktadalis respondentų piršlybų vietai neteiktų didelės reikšmės.

Anot jų, piršlybos yra dviejų žmonių reikalas ir aplinkiniams nebūtina apie tai žinoti. Viešumas meilei išreikšti nėra reikalingas, nebent norima pasirodyti prieš kitus.

Tik kiek mažiau nei 4 proc. apklausos dalyvių patiktų piršlybos šeimos arba draugų būryje.

Piršlybas netradicinėje aplinkoje rinktųsi 23 proc. respondentų. Jiems atrodo viliojanti idėja netikėtai pasipiršti klube, ore ar po vandeniu.

Apklausos duomenys atskleidė stulbinantį rezultatą, kad tik ketvirtadaliui apklaustųjų sužadėtuvės asocijuojasi su meile.

Pasirodo, didžioji dalis lietuvių yra kur kas labiau racionalūs.

Net 60 proc. respondentų nurodė, kad sužadėtuvės jiems pirmiausiai asocijuojasi su žiedu.

Dešimtadaliui apklaustųjų sužadėtuvės reiškia būsimą santuoką iki „grabo lentos“ arba sunkią pareigą, kurią tiesiog reikia atlikti.

Piršosi lėktuve

Netradiciškai ir išradingai pirštis yra linkę Lietuvos pramogų ir šou verslo atstovai.

Prieš kelis mėnesius televizijos ir radijo laidų vedėjai Daivai Tamošiūnaitei pasipiršęs jos gyvenimo draugas Dainius Budrys nepabūgo parklupti ant kelių bei stebint didelei draugų kompanijai užgriūti mylimąją švelnių žodžių lavina ir pasipiršti.

Sutrikusi laidų vedėja po kelių minučių ištarė „taip!“.

Pasak Dainiaus, pasipiršti draugų akivaizdoje jis sumanė todėl, kad Daiva neturėtų jokių galimybių atsisakyti.

Jei būtų pasipiršęs namie, galbūt ji būtų pradėjusi svarstyti ar abejoti. Netikėtos piršlybos kartais yra geriausias sprendimas!

Tačiau ne visiems patinka viešumas.

Pavyzdžiui, užkietėjęs vienišius, krepšininkas ir televizijos laidų prodiuseris Rolandas Skaisgirys savo mylimajai Valdonei Bezaraitei pasipiršo lėktuve, vienuolikos kilometrų aukštyje virš Baltijos jūros, skrendant į Londoną.

Pasak būsimo jaunikio, piršlybos ypatinga proga, todėl tuo momentu norėjosi būti arčiau Dievo.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Religija ir tikėjimai (315)    Viešnia iš ateities (2)    Ekologiški produktai (2)    Alkoholizmas (15)    Partijos (41)    Kūdikio maitinimas (3)    Biologija (222)    Lobiai (12)    Modemai (8)    Automobiliai (41)    Rytietiški šokiai (16)    Homeopatija (5)    Dailė (34)    Pankai (6)    Gatvės šokiai (5)    Mokesčiai (8)    Buto remontas (3)    Bitė (5)    Stalo žaidimai (7)    Pelės (5)    Transportas (125)    Darbo partija (4)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Šventasis Pranciškus (3)    Liemenėlės (3)    Lietuvos istorija (110)    Teatrai (21)    Filmai (91)    Informaciniai karai (11)    Avalynė (7)    Reklama internete (18)    Vokiečių aviganis (2)    Vytautas Bogušis (12)    Vampyrai (9)    Pramoginiai šokiai (2)    Katarai (2)    Kompiuterio ergonomika (8)    Aikido (14)    Vorai (2)    Elektronika (8)    Fantastika (21)    Garso ir vaizdo technika (2)    Jautis (2)    Slaptos bendrijos (24)    Restoranai (5)    Narkotikai (97)    Žmogaus teisės (18)    Liberalai demokratai (3)    Seimo rinkimai (4)    Shidokan (3)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!