LT   EN   RU  
2019 m. balandžio 25 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Švietimas
  Švietimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-17
Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga ragina lietuviškuose daktaro diplomuose daryti papildomus įrašus anglų kalba
Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) ragina Lietuvos Respublikoje išduodamuose daktaro mokslo laipsnio diplomuose daryti papildomą įrašą anglų kalba arba išduoti diplomo priedą anglų kalba. Taip skelbiama balandžio 12 dienos LJMS rezoliucijoje.

Panaši praktika yra ir kitose Europos šalyse. Pvz., Estijoje ne tik pats diplomas, bet ir priedai prie diplomo yra ir estų, ir anglų kalbomis, be to, pateikiamas ir visas Estijos aukštojo mokslo sistemos aprašymas. Tokia tvarka ir Danijoje, panašiai yra ir Nyderlandų, Švedijos, Serbijos, Čekijos, Kroatijos universitetuose. Vengrijoje kovo mėnesį įsigaliojęs aukštojo mokslo įstatymas taip pat įteisino dvikalbystę išduodamuose diplomuose. Tačiau daug kur universitetai patys sprendžia, kokiomis kalbomis išduodami jų diplomai ir priedai prie diplomų. Pvz., Vokietijoje išduodami diplomai gali būti tik vokiški, tik angliški ar dvikalbiai. Norvegijoje diplomai išduodami lotynų kalba, o priedai – anglų.

LJMS, atsižvelgdama į šią europinę patirtį, mano, kad įrašai anglų kalba lietuviškuose daktaro diplomuose yra vienas iš būdų skatinti Lietuvos jaunų mokslininkų mobilumą ir pilnavertį tarptautinį bendradarbiavimą. Rezoliucijoje teigiama, kad toks žingsnis sudarytų palankesnes sąlygas jauniems mokslininkams įsitraukti į tarptautinius projektus ir dalyvauti mokymuose bei stažuotėse užsienio šalyse, o tuo pačiu būtų prisidėta prie Bolonijos proceso formuojant Europos aukštojo mokslo erdvę ir Lietuvos mokslo kokybės užtikrinimo.

Rezoliucija adresuota visiems doktorantūros teisę turintiems Lietuvos universitetams bei akademijoms, Mokslo tarybai, Mokslų akademijai, LR Švietimo ir mokslo ministerijai, LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui, LR Vyriausybės kanceliarijai. Su jos tekstu galima susipažinti internetinėje LJMS svetainėje www.ljms.lt.

Primename, kad LJMS oficialiai įregistruota 2003 m. Šiuo metu Sąjunga vienija daugiau nei šimtą įvairių mokslo sričių bei institucijų doktorantų ir jaunų tyrėjų.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žuvininkystė (2)    Kietieji diskai (17)    Kelnaitės (2)    Imtynės (29)    Elektronika (8)    Žuvys (7)    Archeologija (42)    Ekologiškas maistas (2)    Žiniasklaida (108)    Arkliai (12)    Lotynų šokiai (5)    Darbdaviai (10)    Shidokan (3)    Artūras Zuokas (41)    Seimo rinkimai (4)    Žmogaus teisės (52)    Žydai (32)    Vaizdo kortos (3)    Toyota (2)    Gaisrininkai (7)    P2P tinklai (2)    Regbis (4)    Sony Ericcson (40)    Pramogos (191)    Mama ir vaikas (48)    Vabzdžiai (5)    Baikeriai (8)    Meilė bloguose (6)    Klubai (5)    Kokainas (6)    Erotiniai šokiai (23)    Lobių ieškotojai (3)    Motociklai (12)    Sportiniai šokiai (2)    Metalistai (8)    MTV (5)    Projektavimas (7)    Krašto apsauga (27)    Aviacija (38)    Svarstyklės (7)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Atleidimo svarba (2)    Gender Loops (6)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Pramoginiai šokiai (2)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Jausmai (27)    Pagalba ir prevencija (124)    Klonavimas (10)    Auklės (3)
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. TEO penktą kartą apdovanos geriausius šalies mokytojus
5. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
6. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
7. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Valstiečių liaudininkų frakcijos pranešimas: siūloma atsisakyti sprendimo perlaikyti lietuvių kalbos brandos egzaminą
10. Mokinių ir mokyklų direktorių atstovai pasisako už lietuvių gimtosios kalbos egzamino perlaikymą
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. Vaikams aktualiausios – švietimo ir tėvų emigracijos problemos
5. Gegužės mėnesį valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminai bus laikomi pagal atnaujintą tvarką
6. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
7. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
10. Lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus laikomas iš naujo
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!