LT   EN   RU  
2019 m. balandžio 24 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Švietimas
  Švietimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-06
Kampanija „Egzaminai.Nesinervink.lt“ šiais metais sprogdins egzaminų baimės burbulą
Šiandien Lietuvoje prasideda informacinė kampanija “Egzaminai.Nesinervink.lt”. Švietimo ir mokslo ministerijos, Nacionalinio egzaminų centro, Lietuvos mokinių parlamento ir Lietuvos moksleivių sąjungos jau ketvirtus metus organizuojama akcija šiemet ragina visus – mokinius, jų tėvus ir pedagogus – kartu susprogdinti egzaminų baimės burbulą.

“Svarbu, kad raginimas nepūsti egzaminų baimės burbulo pasiektų ne tik moksleivius, bet ir visus, kurie yra šalia jų. Kelią nepagrįstoms baimėms turi užkirsti žinojimas, kad egzaminų užduotys kiekvienais metais yra rengiamos pagal mokymosi programas, o informacija apie egzaminus, jų laikymo tvarką yra prieinama internetu, telefonu ir skelbiama mokyklose. Svarbu, kad užuot nerimavę, abiturientai visą energiją galėtų skirti susikaupimui ir ramiam mokymuisi”, - teigė švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas.

„Egzaminai.Nesinervink.lt“ kampanijos metu bus tiesiogiai bendraujama su mokiniais – su jais susitiks specialiai pasirengusios mobilios studentų komandos, kurios aplankys apie 130 mokyklų Lietuvoje. Iki gegužės 12 d. važinėsiantys studentai kartu su mokiniais sprogdins baimės burbulus ir ragins ramiai ruoštis egzaminams. Be to, mokiniai visą informaciją galės rasti specialiai akcijai sukurtoje svetainėje www.nesinervink.lt ir Nacionalinio egzaminų centro svetainėje www.egzaminai.lt , padrasinimus girdės iš radijo eterio.

Iki egzaminų sesijos pabaigos veiks akcijos partnerės - bendrovės „Lietuvos telekomas“ - nemokama Egzaminų pagalbos linija 8-800-10118. „Šiuo numeriu paskambinę mokiniai turės galimybę pabendrauti su bendraamžiais studentais ar mokiniais, pasidalyti mintimis apie egzaminų baimę, stresą, gauti išsamią informaciją, kaip rengtis egzaminui, susikaupti prieš egzaminus ir jų metu“, - teigė Valdas Kaminskas, AB "Lietuvos telekomas" Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius.

Švietimo ir mokslo ministro teigimu, šių metų kampanija skatina moksleivius labiau pažinti save ir suprasti, kad keliai į sėkmę yra skirtingi. Savo sėkmės formulėmis, kaip gerai išlaikyti egzaminus, ir mintimis apie jų rezultatų svarbą su Lietuvos moksleiviais pasidalino ir žinomi Lietuvos žmonės, atradę savo sėkmę Lietuvoje: Jurga Šeduikytė, Marius Veselis, Jurga Baltrukonytė.

Akcijos „Egzaminai.Nesinervink.lt“ vienas iš partnerių Lietuvos mokinių parlamentas apskričių centruose šią savaitę papuoš geltonuosius mokyklų autobusiukus specialiais akcijos lipdukais, kviečiančiais susprogdinti egzaminų baimės burbulą. Šiais priminimais papuošti geltonieji autobusiukai raginimą sprogdinti baimę vežios po visą Lietuvą.

Informacinė kampanija bus vykdoma per radiją ir spaudoje. Jau šiandien informaciniais akcijos partneriais sutiko būti 60 žiniasklaidos kanalų, kurie skelbs informaciją apie akcijos eigą, patarimus moksleiviams, kaip pasiruošti egzaminams. Mokyklose bus dalijami skirtukai knygoms su naudinga informacija.

“Egzaminai.Nesinervink.lt” kampaniją remia AB Lietuvos telekomas, SEB Vilniaus bankas, Jaunimo kelionių centras, didžiausia Lietuvos vadovėlių ir mokomosios literatūros leidykla Šviesa.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Linux/Unix (34)    Egzorcizmas (11)    Erotiniai šokiai (23)    Neištikimybė (2)    Grybų patiekalai (6)    Švietimas (1281)    Vorai (2)    Vadovavimas (185)    Kovo 8 (3)    Vadyba (89)    Kaukazo aviganis (2)    Alus (22)    Mokslai (1219)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Mitingai (5)    E - komercija (87)    Policija (2)    Vestuvės (16)    Katalikybė (49)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Vaistai (15)    Gatvės šokiai (5)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Tamplieriai (7)    Kokainas (6)    Tibetas (10)    Dažasvydis (3)    Kūdikio maitinimas (3)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Programavimas (20)    Intel (6)    Žvejyba (30)    Miestų bendruomenės (7)    Technologijos (1819)    Vilniaus bendruomenės (4)    Skolininkai (12)    Žmogaus teisės (18)    Draugystė (10)    Interneto komentarai (2)    Sportas (180)    Moters diena (4)    Biologija (222)    Tinklapiai (13)    Trys karaliai (5)    Gaisrininkai (7)    Kelionių pasiūlymai (7)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Kelionių organizatoriai (6)    SSL sertifikatai (6)    Kriptografija (3)
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. TEO penktą kartą apdovanos geriausius šalies mokytojus
5. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
6. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
7. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
8. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
9. Valstiečių liaudininkų frakcijos pranešimas: siūloma atsisakyti sprendimo perlaikyti lietuvių kalbos brandos egzaminą
10. Mokinių ir mokyklų direktorių atstovai pasisako už lietuvių gimtosios kalbos egzamino perlaikymą
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. Vaikams aktualiausios – švietimo ir tėvų emigracijos problemos
5. Gegužės mėnesį valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminai bus laikomi pagal atnaujintą tvarką
6. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
7. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
10. Lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus laikomas iš naujo
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!