LT   EN   RU  
2019 m. balandžio 23 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Švietimas
  Švietimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-21
Gintaro kambario paieškos žaidimai Nidoje
Nidoje balandžio 20-26 d. vyksta tarptautinė pavasario mokykla, kurioje švietimo ir informacinių technologijų specialistai susipažįsta su unikaliu Neringos gamtos ir kultūros paveldu ir kartu mokosi žaidybinės mokymo formos, naudodami pačius naujausius įrenginius bei geografines informacines sistemas. Daugiau nei 50 pavasario mokyklos dalyvių, susipažinę su technologijų naujovėmis, 5 dienas mokosi naudoti naujus mokymo metodus, perteikti interneto aplinkoje žinias, įgytas improvizuotame dingusio Gintaro kambario paieškos žaidime: gintaro istoriją bei su juo susijusias Kuršių nerijos įžymybes.

Tai Europos sąjungos 6-osios bendrosios mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programos Informacinės visuomenės technologijų (IST) teminio prioriteto paprogramės remiamo projekto eMapps.com projekto renginys. Jame dalyvauja švietimo ir informatikos specialistai iš Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos. Lietuvą renginyje atstovauja Klaipėdos "Gabijos" pagrindinė mokykla ir Juodkrantės L. Rėzos pagrindinė mokykla kartu su specialistais iš Matematikos ir informatikos instituto bei VŠI Švietimo ir kultūros mobiliųjų technologijų instituto, kuris organizuoja šį renginį.

Žaidimo svarba mokymui buvo žinoma nuo seniausių laikų, o dabar jie derinami su naujausiomis technologijomis. Projektu siekiama pademonstruoti, kad žaidimų ir mobiliųjų technologijų jungtis gali duoti daugiau nei tik suteikti vaikams ir mokytojams naujos patirties ar praturtinti bendrąsias programas. Veikla nukreipta į naująsias Europos sąjungos šalis ir 9-12 metų vaikus. Ji lavins kūrybiškumą per pamokas ir po jų, padės kurti naujus mokymo metodus. eMapps.com projekte bus naudojamos naujos, žaidybinės mokymo formos, "gyvai" žaidžiama vietovėje su naujos kartos mobiliaisiais prietaisais, naudojant interneto, GPRS/3G, SMS ir MMS technologijas.

eMapps.com metodika pagrįsta alternatyviosios realybės žaidimais. Šie žaidimai neturi apibrėžto žaidimo lauko ar žaidimo erdvės, jie pagrįsti susidūrimais su realiu pasauliu. Tokie žaidimai peržengia interneto ribas ir pasiekia kasdieninį žaidėjo gyvenimą. Žaidėjai gali naudoti scenarijų rinkinį, kurį sudaro grafiniai realios aplinkos vaizdai ir pasakojimų fragmentai.

Projekte bus išbandyta žaidimų metodika ugdymo procese, išleistas žaidimų metodikos taikymo vadovas, sukurta žaidimų metodika pagrįsta mokymo aplinka, skirta organizuoti kursus skirtingoms tikslinėms grupėms, o projekto interneto svetainėje www.eMapps.com bus paskelbtas Gyvasis Europos vaikų žemėlapis, kuriame atsispindės projekto žaidimo turinys ir rezultatai.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šalys (61)    Skirmantas Valiulis (32)    Kornreksai (3)    Pankai (6)    Mokslai (1219)    Kačių veislės (25)    Aikido (14)    Buto remontas (3)    Regbis (4)    Istorija (154)    Gender Loops (6)    Krikščionys demokratai (3)    Televizoriai (2)    Pagalba ir prevencija (124)    KGB (35)    2009 metų horoskopas (15)    Gyvūnai (174)    Kanapės (15)    Partijos (41)    Pavydas (5)    Skorpionas (7)    Architektūra (11)    Viktor Uspaskich (61)    Vilniaus bendruomenės (4)    Lietuvoje (16)    Miestų bendruomenės (7)    Pyktis (6)    Technologijos (1819)    Roko muzikos grupės (10)    Artūras Zuokas (41)    Metalas (22)    Paieškos sistemos (14)    E - komercija (87)    Bildukai (3)    Filmai (91)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Velniai (9)    Poltergeistai (2)    Savižudybė (12)    Sekimas ir privatumas (12)    Švietimas (1281)    Gintaras Beresnevičius (26)    Švedija (9)    Geografija (22)    Kinas (193)    Parapsichologai (7)    Vampyrai (9)    Šunų veislės (52)    Šaulys (7)    Nokia (24)
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. TEO penktą kartą apdovanos geriausius šalies mokytojus
5. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
6. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
7. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Valstiečių liaudininkų frakcijos pranešimas: siūloma atsisakyti sprendimo perlaikyti lietuvių kalbos brandos egzaminą
10. Mokinių ir mokyklų direktorių atstovai pasisako už lietuvių gimtosios kalbos egzamino perlaikymą
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. Vaikams aktualiausios – švietimo ir tėvų emigracijos problemos
5. Gegužės mėnesį valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminai bus laikomi pagal atnaujintą tvarką
6. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
7. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
10. Lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus laikomas iš naujo
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!