LT   EN   RU  
2019 m. balandžio 24 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Švietimas
  Švietimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-05-25
Lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus laikomas iš naujo
Švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas paskelbė, kad lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus perlaikomas.

Sprendimas priimtas sudarytai komisijai išnagrinėjus gautą informaciją ir nustačius, kad lietuvių (gimtosios) kalbos valstybinio brandos egzamino užduotys buvo paviešintos iki egzamino, 24 d. naktį.

„Ministerijos vardu atsiprašau abiturientų, kurie sąžiningai laikė valstybinį lietuvių (gimtosios) kalbos egzaminą ir dabar turės dar sykį jį laikyti bei patirti papildomo nerimo“, – spaudos konferencijoje sakė ministras R. Motuzas.

„Turime griežtai pareikšti, kad mokykla tikrai nėra ta vieta, kur gali būti perkama ir parduodama. Mokykla privalo išsaugoti aukščiausias vertybes, apsaugoti mokinius nuo nesąžiningumo. Ypač tai jautru, kai kalbama apie mokinių ateitį, studijas. Su mokiniais ir pedagogų asociacijomis sutarėme, kad sąžiningai laikę egzaminus neturi nukentėti dėl tų, kurie juos laikė nedorai, o ateityje gali užimti sąžiningųjų vietas aukštosiose mokyklose“, – pabrėžė ministras.

Švietimo ir mokslo ministras kviečia padėti išsiaiškinti tiesą. Turinčius informacijos apie egzamino užduoties paviešinimą rašome skambinti telefonu (8~5) 274 31 15 arba rašyti el. paštu pagalba@smm.lt. Prašytume pranešti apie tikrus, realius faktus, kurie galėtų padėti ištirti šią situaciją.

Vakar sudaryta Švietimo ir mokslo ministerijos komisija tyrė galimo egzamino užduoties išviešinimą ir nustatė keletą svarbių faktų: 24 d. 00 val. 28 min. vienoje pokalbių svetainėje pasirodė užklausa apie valstybinio lietuvių kalbos egzamino testo užduotį. 8 val. 49 min. internete pasirodė skyrybos užduotis. Ji buvo skanuota. Skanuota užduotis tikra (nustatyta pagal sutartinius ženklus, kurie yra įdedami į užduotį). Informaciją apie žinotą užduotį Nacionalinis egzaminų centras pradėjo gauti apie 13 val. Gegužės 24 d. nuo 13 valandos pokalbių kanaluose apie tai pradėjo diskutuoti įvairių Lietuvos miestų mokiniai.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mada (4)    Krikščionys demokratai (3)    Kandidatai į prezidentus (5)    Vėlinės (5)    Runkeliai (18)    Vasario 16 (12)    Žemgrobiai (6)    Metalinės muzikos grupės (8)    Šamanai (7)    Žmogaus teisės (18)    Kietieji diskai (17)    Neištikimybė (2)    Ekologija (15)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Žindymas (14)    Vokiečių aviganis (2)    Rinkimai (23)    Metalas (22)    Viktor Uspaskich (61)    Mokslininkai (2)    Melagių diena (3)    Draudimas (7)    Elektroninės šiukšlės (10)    Erotiniai šokiai (23)    Konditerija (10)    Liberalai demokratai (3)    Archeologija (42)    Aviacija (38)    Kabala (6)    Lietuvoje (16)    P2P tinklai (2)    Pasakos (60)    Saugus internetas (11)    Auklėjimas (7)    Windows (7)    Ekologinis ūkis (2)    Šventasis Kazimieras (2)    Pavydas (5)    Atviras kodas (23)    Avinas (7)    Jautis (7)    Fajetai (2)    Shidokan (3)    Maxima (10)    Žmogaus klonavimas (2)    Jautis (2)    Gintaras Beresnevičius (26)    Dalia Grybauskaitė (16)    Krikščionybė (135)    Kinų horoskopas (14)
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. TEO penktą kartą apdovanos geriausius šalies mokytojus
5. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
6. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
7. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Valstiečių liaudininkų frakcijos pranešimas: siūloma atsisakyti sprendimo perlaikyti lietuvių kalbos brandos egzaminą
10. Mokinių ir mokyklų direktorių atstovai pasisako už lietuvių gimtosios kalbos egzamino perlaikymą
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. Vaikams aktualiausios – švietimo ir tėvų emigracijos problemos
5. Gegužės mėnesį valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminai bus laikomi pagal atnaujintą tvarką
6. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
7. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
10. TEO penktą kartą apdovanos geriausius šalies mokytojus
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!