LT   EN   RU  
2019 m. balandžio 20 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Švietimas
  Švietimas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-06-24
Lietuva rizikuoja tapti nepatrauklia Europos studentams
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) įspėja, kad neatsakingi taisėtvarkos pareigūnų veiksmai, žmogaus garbės ir orumo neigimas Lietuvą užsienio studentams pristato kaip nesaugią ir nepatrauklią valstybę. Susirūpinimą kelią praeitos savaitės įvykis, kurio metu nuo policijos pareigūno nukentėjo pagal Erasmus programą į Lietuvą studijuoti atvykęs Suomijos pilietis Jarmo Skon.

Slaptą operaciją vykdę Vilniaus policijos pareigūnai Vilniaus Žalgirio gatvės stotelėje sustabdė taksi automobilį, kuriuo su draugais važiavo Jarmo Skon. Civiliais rūbais apsirengę ir pareigūnais neprisistatę vyriškiai grubiai išvilko narkotikų prekeiviais palaikytus jaunuolius iš automobilio. Sulaikymo metu buvo smurtaujama. Supratę klaidą, policijos pareigūnai atsiprašė ir pasišalino. Sužalojimus patyręs studentas apie įvykį pranešė policijai. Medicininės apžiūros metu konstatuotas lengvas kūnos sužalojimas.

Sukrėtimus patyręs Jarmo Skon kreipėsi į aukštosios mokyklos vadovybę dėl studijų Lietuvoje nutraukimo ir nelaikęs paskutinio egzamino skubiai grįžo į Suomiją. Išvykdamas studentas pažadėjo Lietuvoje išgyventą istoriją papasakoti Suomijos žiniasklaidos priemonėms. Policijos komisariate liko studento parašytas skundas dėl, jo nuomone, neteisėtų policijos pareigūnų veiksmų. Ginti Suomijos piliečio teisių jau ėmėsi ir Suomijos ambasada Lietuvoje.

"Esame tikri, kad teisinėje valstybėje, kokia yra laikoma Lietuva, žmonės neturėtų jaustis neramūs dėl savo ar aplinkinių pagrindinių teisių ir laisvių apsaugos. Negali būti pateisinami atsitiktiniais vadinami neapdairūs šalies policijos pareigūnų veiksmai, kai nukenčia ar smurtą patiria valstybės piliečiai ar joje viešintys svečiai," – teigė laikinai LSS prezidento pareigas einantis LSS viceprezidentas Liutauras Kazlavickas.

LSS artimiausiu metu inicijuos kreipimąsi į Vidaus reikalų ministrą dėl pastarojo incidento ištyrimo priežiūros. Kreipimęsi bus akcentuojami incidente dalyvavusių pareigūnų atsakomybės, tinkamo pareigūnų elgesio klausimai. Apie situacijos vertinimą bus informuojama ir Švietimo ir mokslo ministerija, kitos suinteresuotos institucijos.

Dainius Dikšaitis
atstovas ryšiams su visuomene
Lietuvos studentų sąjunga

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mokyklos (22)    Neištikimybė (2)    Rokeriai (3)    Žemgrobiai (6)    Politika (26)    LICS (17)    Žinių visuomenė (14)    Kriptografija (3)    Valdas Adamkus (11)    Leo LT (12)    Programavimas (20)    Skandalai (476)    Proza (157)    Specialiosios tarnybos (36)    Ekologinis ūkis (2)    Pavydas (5)    Religija ir tikėjimai (315)    Kinų horoskopas (14)    Spausdintuvai (12)    Vandens slidės (2)    Muzika (196)    Atmintis (4)    Meino meškėnas (2)    Vasario 16 (12)    Menas būti kartu (2)    Žvejyba (30)    Kreditai (2)    Soliariumai (5)    Tatuiruotės (7)    Viskis (8)    Mokslininkai (2)    Žirgų sportas (4)    Istorija (154)    Liberalų sąjūdis (5)    Kaukazo aviganis (2)    Romas (3)    Škotų aviganis (3)    Nekilnojamasis turtas (22)    Savivaldybių rinkimai (9)    Šachmatai (11)    KGB (35)    Skirmantas Valiulis (32)    Prokuratūra (4)    Taksas (2)    Prancūzų buldogas (2)    Ekonomika (259)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Zigmas Vaišvila (10)    Monitoriai (11)    Teatrai (21)
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. TEO penktą kartą apdovanos geriausius šalies mokytojus
5. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
6. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
7. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
8. Valstiečių liaudininkų frakcijos pranešimas: siūloma atsisakyti sprendimo perlaikyti lietuvių kalbos brandos egzaminą
9. Lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus laikomas iš naujo
10. Mokinių ir mokyklų direktorių atstovai pasisako už lietuvių gimtosios kalbos egzamino perlaikymą
1. Jauniesiems mokslininkams tapti pasaulinio lygio mokslininkais patarimais padės Patarėjų taryba
2. Tarptautinės mokytojų dienos proga - šventė pedagogams
3. Seime vyks tarptautinė konferencija "Informatika mokykloje: raida ir perspektyvos"
4. Vaikams aktualiausios – švietimo ir tėvų emigracijos problemos
5. Gegužės mėnesį valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminai bus laikomi pagal atnaujintą tvarką
6. Baigiamasis Socrates II programos renginys: veiklos apžvalga, rezultatai, perspektyvos
7. Sostinės mokyklų atnaujinimui ketinama pasitelkti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą
8. Seimas ketina padidinti šaukiamojo amžiaus ribą profesinių mokyklų moksleiviams
9. Lietuvių (gimtosios) kalbos (testo) valstybinis brandos egzaminas bus laikomas iš naujo
10. TEO penktą kartą apdovanos geriausius šalies mokytojus
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!