LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tauta
  Lietuva > Tauta
Lankomumo reitingas Publikuota: 2012-03-14
Lietuvių Tautos amžinųjų siekimų vardan

LIETUVIŲ TAUTA,

užsigrūdinusi amžių kovose dėl teisės laisvai ir nepriklausomai gyventi savo tėvų žemėse, vieninga valia siekia savo gyvybę, kalbą, tautines bei valstybines tradicijas išlaikyti, kurti ir ugdyti, kad savo tautine kultūra visuotinei žmonių giminės pažangai bendradarbiaudama, vykdytų Visagalio valią ir laisvo žmogaus pašaukimą. Lietuvių Tautos amžinųjų siekimų vardan skelbiama ši

LIETUVIŲ CHARTA

 1. Tauta yra prigimtoji žmonių bendruomenė. Niekas negali būti prievartaujamas savo ryšį su tautine bendrija nutraukti. Pasaulyje pasklidę lietuviai sudaro vieningą Pasaulio Lietuvių Bendruomenę.
 2. Žmogus turi prigimtąją teisę laisvai išpažinti ir ugdyti savo tautybę. Lietuvis lieka lietuviu visur ir visada. Savo tėvų išlaikytą Lietuvių Tautos gyvybę lietuvis perduoda ateities kartoms, kad amžinai gyventume.
 3. Kalba yra stipriausias tautinės bendruomenės ryšys. Lietuvių kalba lietuviui yra tautinė garbė.
 4. Šeima yra tautos gyvybė. Lietuvis kuria lietuvišką šeimą.
 5. Tautinė kultūra yra kelias į tarptautinį pripažinimą ir bendravimą. Apreikšdama tautos genijų, tautinė kultūra įneša savaimingą indėlį į visuotinius žmonių giminės laimėjimus. Kiekvieno lietuvio priedermė sudaryti sąlygas tautinei kultūrai.
 6. Valstybė yra aukščiausioji tautinės bendruomenės organizacija. Valstybinė nepriklausomybė yra tautinės kultūros ugdymo ir išlikimo sąlyga. Darbu, mokslu, turtu ir pasiaukojimu lietuvis kovoja, kad apgintų ir išlaikytų nepriklausomą Lietuvos valstybę.
 7. Mokykla yra tautinės dvasios židinys. Kiekvieno lietuvio kilniausioji pareiga būti lietuvių mokyklos rėmėju.
 8. Draugija yra tautinės kultūros veiksminga talkininkė. Lietuvis kuria ir palaiko religines, kultūrines, jaunimo, savišalpos, profesines ir kitas lietuvių draugijas.
 9. Mūsų tėvų kovos ir aukos dėl lietuviškos knygos yra testamentinis įpareigojimas visoms Lietuvių Tautos kartoms. Lietuvis organizuoja ir remia spausdintą lietuvišką žodį.
 10. Tautos istorija yra geriausia tautos mokytoja. Lietuvis brangina savo tautos praeitį ir tautinius papročius. Lietuvis stengiasi būti vertas savo protėvių, kad paliktų pagarbų pasididžiavimą savo palikuonims.
 11. Tautinis solidarumas yra aukščiausia tautinė dorybė. Lietuvis ugdo tautinį solidarumą. Visi lietuviai yra lygūs tos pačios tautos vaikai, tarp savęs broliai. Tautinio susipratimo ir lietuvių vienybės ženklan kiekvienas lietuvis moka nuolatinį tautinio solidarumo įnašą.
 12. Lietuvio tautinės spalvos: geltona - žalia - raudona. Lietuvio tautinė šventė -Vasario 16-ji. Lietuvio šūkis: "Lietuviais esame mes gimę, lietuviais turime ir būt!".
 13. Lietuvis yra lojalus savo gyvenamajam kraštui. Lietuvio santykius su nelietuviu nustato artimo meilė ir pagarba kiekvieno žmogaus laisvei, garbei, gyvybei, sveikatai ir turtui.

Vyriausiasis Lietuvos Išlaisvinimo Komitetas
Tremtyje, 1949 m. birželio 14 d.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žemės ūkis (33)    Skolininkai (12)    Islamas (31)    Meilė (138)    Velniai (9)    Hipiai (9)    Taksas (2)    Mistika (9)    Kelionių įspūdžiai (26)    Vasario 16 (12)    Krašto apsauga (27)    Lietuvių valgiai (28)    Žemės grobstymai (50)    Gyvūnai (174)    Moterims (34)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Fotografija (17)    Ištikimybė (4)    Prezidento rinkimai (6)    Slaptos bendrijos (24)    Prancūzų buldogas (2)    Moters diena (4)    Meilė bloguose (6)    Tamplieriai (7)    Mityba (43)    Jautis (7)    Kūdikio maitinimas (3)    Grožio salonai (6)    Rytietiški šokiai (16)    Airija (9)    Sąmokslo teorijos (19)    Specialiosios tarnybos (36)    Domenai (11)    Įvaikinimas (3)    Shidokan (3)    Makaronai (2)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Žvejyba (30)    Nokia (24)    Priklausomybė (3)    Stomatologija (6)    Šalys (61)    Prokuratūra (4)    Tėvynės sąjunga (4)    Arkliai (12)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Mokslai (1219)    Paukščiai (5)    Partizanai (12)    Kompiuterinis saugumas (43)
1. Tautiškumas išlaiko žmogų realybėje
2. Globalizacija, nacija ir Europa
3. Tautos idealas: tarp skirties ir jungties
4. Nacionalizmas ir krikščioniška dvasia – draugai ar konkurentai?
5. Kova prasideda. Okupantai, lauk!
6. Lietuviai ir Lietuva tautos sampratų kryžkelėje
7. Tauta, visuomenė ir kultūra
8. Apie Lietuvių Tautą
9. Lietuvių Tautos pašaukimas
10. Ką senieji šaltiniai sako apie lietuvių tautą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!