LT   EN   RU  
2020 m. spalio 28 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tautiniai šokiai
  Kultūra > Šokiai > Tautiniai šokiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-06-22
Panevėžyje – tarptautinis tautinių šokių ir muzikos festivalis
Birželio 23-25 dienomis Panevėžyje vyks II tarptautinis tautinių šokių ir muzikos festivalis „Prie Nevėžio“, praneša Panevėžio miesto savivaldybė. Pasak projektą vykdančių Panevėžio bendruomenių rūmų choreografės Zitos Rimkuvienės, festivalio tikslas – tęsti kultūrinį dialogą tarp Panevėžio miesto, apskrities ir Europos Sąjungos šalių vaikų ir jaunimo mėgėjų kolektyvų, skatinti miesto jaunimą domėtis savo ir kitų šalių gyvosios kultūros paveldu.

„Manau, kad mūsų festivalis turėtų padėti spręsti jaunuolių abejingumą etnokultūrai. Pastaruoju metu Panevėžyje labai sumažėjo šokančio jaunimo – baigusieji bendrojo lavinimo mokyklas išvyksta studijuoti į kitus miestus, akademinis jaunimas ir vyresniųjų klasių moksleiviai nedalyvauja meno mėgėjų kolektyvų veikloje. Tai, be abejo, atsilieps 2007 ir 2009 metų tautinėms šventėms. Lietuvai tapus ES nare svarbu išsaugoti savo šalies tautines tradicijas, o kartu – ugdyti jauno žmogaus atsakomybę už savo tėvų ir protėvių palikimą. Tad festivalis – vienas būdų sudominti ir įtraukti jaunimą į aktyvią veiklą“, - sakė Z.Rimkuvienė.

Tris dienas vyksiančio tarptautinio festivalio dalyviai koncertuos Panevėžio mieste ir rajone, Pasvalyje, Rokiškyje, Biržuose.

Iš viso festivalyje koncertuos apie 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kailiniai (15)    Pagalba ir prevencija (124)    Motociklai (12)    Mobilūs ryšiai (193)    Interjero dizainas (13)    Mitingai (5)    Skorpionas (7)    Muzika (196)    Fantastika (21)    BTV (3)    Leo LT (12)    Gimimo diena (3)    Procesoriai (28)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Bučiniai (31)    Telekomunikacijos (188)    Mergelė (7)    Vandenis (7)    Sony Ericcson (40)    E - komercija (87)    Žmogaus klonavimas (2)    Dektinė (2)    Kelnaitės (2)    Architektūra (11)    Ekologiškas maistas (2)    Eurointegracija (5)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Religija ir tikėjimai (315)    Medžioklė (63)    Picerijos (4)    P2P tinklai (2)    Politikai (183)    Siamo katės (2)    Mada (4)    Emo (10)    Lietuvių valgiai (28)    Skirmantas Valiulis (32)    Televizija (17)    Spiritizmas (4)    Vokiečių aviganis (2)    Moters diena (4)    Smurtas mokyklose (10)    Liberalų sąjūdis (5)    Laivyba (17)    Skinheadai (9)    Reklama internete (18)    Vilius Navickas (2)    Užsienyje (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Krizė (59)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!