LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Teisė
  Mokslas > Mokslo sritys > Teisė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-09-14
Kas gali paneigti, kad - teisininkai ruošiami principu, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti ?
Nacionalinė dujų, elektra ir šilumos vartotojų gynimo lyga vykdė apklausą, kurioje domėjosi: Ar pasitikite Lietuvos teismais, ginant viešąjį interesą - vartotojų teises ir ekonominius interesus ? (Apklausos laikotarpis 2006-07-17 - 2006-09-07).

7 % apklausos dalyviai atsakė, kad pasitiki,

1%- atsakė, kad nežino;

91% -atsakė, kad nepasitiki LR Teismais.

Lyga yra įsitikinusi, kad apklausos rezultatai atitinka realią situaciją, ypatingai LR Administraciniuose Teismuose.

Jos nuomone šie "Teismai" tėra priemonė, skirta pateisinti korupcinius Valstybės institucijų ar valdininkų sprendimus, ką ji gerai pajuto ,,savo kailiu".

Buitinių vartotojų sąjunga visiškai pritaria Lygos nuomonei.

Jos nuomone situacija yra dar rimtesnė, kadangi kaip galima spręsti iš jaunų teisininkų, dirbančių valdžios įstaigose, elgesio ir teisės "mokslininkų" pasisakymų žiniasklaidos priemonėse, susidaro vaizdas, kad teisininkams LR Konstitucijos nuostatos –"valdžios įstaigos tarnauja žmonėms", "valstybė gina vartotojo interesus" ar tai nežinomos ar nesuvokiamos ar tiesiog neprieinamos ar ............

Kyla mintis, kad teisininkai gali būti specialiai ruošiami tam, kad galėtų, kaip dainuoja rusų šansonas Vili Tokarevas – "и тут я нанял пару адвокатов, они за денги могут черта оправдать ".

Lietuviškai tai būtų– tam, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti.

Ir kas gali paneigti kad taip nėra ?

Nepriklausomų vartotojų asociacijų rožinė svajone - kad atsirastų bent vienas advokatas, ar žinomas teisės mokslų specialistas, kuris padėtų joms ginti viešąjį interesą jas nemokamai konsultuodamas.

Kaip bebūtų parodaksalu, bet taip jau yra - nepriklausomoms vartotojų asociacijoms labai jau dažnai tenka ginti vartotojų viešąjį interesą nuo valstybės institucijų, kurių tiesioginė funkcija yra vartotojų teisių gynimas ir apsauga ???!!!!

Antanas-Algimantas Miškinis
prezidentas
Buitinių vartotojų sąjunga

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vynas (16)    Tamplieriai (7)    Partizanai (12)    MTV (5)    Homeopatija (5)    Mama ir vaikas (48)    LICS (17)    Komunikacija (166)    Prokuratūra (4)    Breakdance (4)    Picerijos (4)    Žmogaus teisės (18)    Įdomybės (87)    6 branduolių (3)    Drabužiai (41)    Skorpionas (7)    Lietuvių fantastika (11)    Džiaugsmas (2)    Prezidento rinkimai (6)    Kabala (6)    Užsienyje (2)    Atsiprašymas (3)    Artūras Zuokas (41)    Ginklai (22)    Augalai (8)    Liberalai demokratai (3)    Romas Kalanta (4)    Maxima (10)    Moterims (34)    Subkultūros (99)    Filosofija (326)    Mokesčiai (8)    Siemens (6)    Alkoholizmas (15)    Interneto komentarai (2)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Intel (6)    BTV (3)    Džiazo muzikos grupės (11)    Stomatologija (6)    Chiromantija (3)    Klaviatūros (11)    Taksas (2)    Elektroninės šiukšlės (10)    Burtai (8)    Priklausomybė (3)    Melagių diena (3)    Mokyklos (22)    Sąmokslo teorija (19)    Motociklai (12)
1. Žmogaus teises D. Budrevičienės atleidimo iš darbo byloje sunku apginti, nes Krekenavos agrofirmos vadovybė primeta teismui savo taisykles
2. Faktinių aplinkybių konstatavimo paklausa kasmet padidėja po kelis kartus
3. Buvęs teisingumo ministras dirbs advokatų profesinėje bendrijoje
4. Briuselio Konvencija ir jos įtaka tarptautinei privatinei teisei
5. Arbitražinis nagrinėjimas
6. Kompiuterinės programos, kaip kūrybinės veiklos rezultatas
7. Arbitražo sudarymas
8. Prekių ir paslaugų ženklai
9. Teismo sprendimų vykdymo procesas
10. Arbitražinio teismo sprendimo apskundimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!