LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 18 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Teisė
  Mokslas > Mokslo sritys > Teisė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-25 Spausdinti Spausdinti
Teisminis ginčų sprendimo būdas

LR yra CK, kuris nustato civilinių bylų proceso tvarką visuose LR teismuose. Civilinio proceso įstatymas nustato tvarką, kuri nagrinėjamos bylos dėl ginčų kylančių iš civilinių, bankroto, šeimos ir t.t. santykių. Bendriesiems teismams yra žinybiniai ginčai, kylantys iš civilinių, darbo ar panašių santykių. Teisingumas. Jei nustatoma, kad bankroto byla žinybinga teismams, tai reikia dar žinoti į kurį teismą kreiptis. Teismingumas – tai bylų paskirstymas konkretiems teismams. Visos bylos, kurios gynybingos teismams yra nagrinėjamos apylinkių teismų. Bet yra išimčių: pirmiausia apygardos teismai, kaip pirmos instancijos teismai, nagrinėja bylas: 1) kurių ieškinio kaina didesnė už 100 000 Lt. 2) jei 1 šalis yra užsienio valstybė 3)dėl įmonės bankroto. Nustatyta, kad pvz. kai kurias bylas nagrinėja Vilniaus apygardos teismas – bylas dėl prekių ir paslaugų ženklų, įstatyme numatytų ginčų, bylos dėl išradimų, patentavimo ir naudojimo. Galima kalbėti apie teritorinį teismingumą – bylų paskirstymas teismams pagal teritorinį principą. Ieškinys pareiškiamas teisme pagal atsakovo gyvenama vietą. Juridinis asmens ieškinys pareiškiamas pagal juridinio organo buveinę. Išimtinis teismingumas – ieškiniai dėl nuosavybės teisių į žemę pastatus, kt. nekilnojamą turtą, dėl naudojimosi juo. Teismingi turto arba pagr. jo dalies vietos teismui.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mokslininkai (2)    Psichologija (89)    Dažasvydis (3)    Aerobika (3)    Arbata (10)    Kompiuteriai (148)    Roko muzikos grupės (10)    Emigrantai (22)    Toyota (2)    P2P tinklai (2)    Lietuvoje (16)    Islamas (31)    Kačių veislės (25)    Striptizas (8)    Makaronai (2)    Homeopatija (5)    Šamanai (7)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Naršyklės (7)    Bučiniai (31)    Hakeriai (273)    Mergelė (7)    Kovo 8 (3)    Ekologija (15)    Geležinkeliai (4)    Renginiai (31)    Projektavimas (7)    Žmogaus klonavimas (2)    Lietuva (2)    Restoranai (5)    Vilius Navickas (2)    Paieškos sistemos (14)    Kazino (10)    Kelionių įspūdžiai (26)    Meilė (138)    Interneto tinklai (4)    Vytautas Landsbergis (6)    Kabala (6)    Windows (7)    Sveikata (313)    Mokykla be narkotikų (20)    Gaisrininkai (7)    Hipnozė (10)    Šalys (61)    Erotika (8)    Žmogaus teisės (52)    Interjero dizainas (13)    Žemės ūkis (33)    Tinklapiai (13)    Bankinės technologijos (11)
1. Kas gali paneigti, kad - teisininkai ruošiami principu, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti ?
2. Žmogaus teises D. Budrevičienės atleidimo iš darbo byloje sunku apginti, nes Krekenavos agrofirmos vadovybė primeta teismui savo taisykles
3. Faktinių aplinkybių konstatavimo paklausa kasmet padidėja po kelis kartus
4. Buvęs teisingumo ministras dirbs advokatų profesinėje bendrijoje
5. Briuselio Konvencija ir jos įtaka tarptautinei privatinei teisei
6. Arbitražo sudarymas
7. Ginčai
8. Prekių ir paslaugų ženklai
9. Teismo sprendimų vykdymo procesas
10. Arbitražinis nagrinėjimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!