LT   EN   RU  
2022 m. sausio 19 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Teisė
  Mokslas > Mokslo sritys > Teisė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-25 Spausdinti Spausdinti
Arbitražinio teismo sprendimo apskundimas

Arbitražinio teismo sprendimas gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui. Tame skunde gali būti prašoma panaikinti arbitražo sprendimą. Lietuvos apylinkės teismas priėmęs skundą gali vienos šalies prašymu sprendimo vykdymą, jis gali panaikinti arbitražinio teismo sprendimą.

Įstatymai nurodo šiuos atvejus kai galima panaikinti arbitražinį sprendimą:

1. kai viena šalis buvo neveiksni

2. negalioja pagal įstatymus.

3. taip pat jei šalis buvo netinkamai informuota apie arbitro paskyrimą ar arbitražinį nagrinėjimą.

4. jei šalis negalėjo arbitražiniam teismui pateikti savo argumentų ( paaiškinimų)

5. jei arbitražinio teismo sudėtis ir procesas neatitiko šalių susitarimo

6. ir kiti.

Lietuvos apeliacinis teismas naikina arbitražinio teismo sprendimą, jei nustato, kad ginčo objektas negalėjo būti arbitražinio nagrinėjamo dalykas pagal Lietuvos įstatymą. Skundą dėl arbitražinio sprendimo priėmimo reikia paduoti per 3 mėnesius. Arbitražinio teismo sprendimas įsiteisėja nuo jo priėmimo momento ir turi būti šalių vykdomas. Jei viena iš šalių atsisako vykdyti, tai kita šalis turi teisę kreiptis į arbitražinio teismo vietos apylinkės teismą su prašymu, kad būtų išduotas vykdomasis raštas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Naršyklės (7)    Internetas (184)    Žuvininkystė (2)    Kandidatai į prezidentus (5)    Dalia Grybauskaitė (16)    KGB (35)    Laikrodžiai (3)    Užgavėnes (9)    Reinkarnacija (6)    Fajetai (2)    Teisėtvarka (24)    Drakonai (36)    Savivaldybių rinkimai (9)    Amfetaminas (2)    Informaciniai karai (11)    Įžymūs žmonės (68)    Anglų kalba (35)    Tiškevičiai (18)    Katarai (2)    Žmogaus teisės (18)    Bankrotas (2)    Turizmas (151)    Katalikybė (49)    Dailė (34)    Shidokan (3)    Islamas (31)    Kelionių įspūdžiai (26)    Jautis (7)    Komunikacija (166)    Religija ir tikėjimai (315)    Bitė (5)    Mada (4)    Grybai (3)    Ekologiškas maistas (2)    Vestuvės (16)    Sveikata (313)    Politikai (183)    Metalistai (8)    Astronomija (46)    Šatrija (4)    Naujieji metai (12)    Lietuvos istorija (110)    Mergelė (7)    Motociklai (12)    Išpažintis (16)    Menas būti kartu (2)    Paukščių gripas (21)    Joninės (6)    Dažasvydis (3)    Viešieji ryšiai (20)
1. Kas gali paneigti, kad - teisininkai ruošiami principu, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti ?
2. Žmogaus teises D. Budrevičienės atleidimo iš darbo byloje sunku apginti, nes Krekenavos agrofirmos vadovybė primeta teismui savo taisykles
3. Faktinių aplinkybių konstatavimo paklausa kasmet padidėja po kelis kartus
4. Buvęs teisingumo ministras dirbs advokatų profesinėje bendrijoje
5. Briuselio Konvencija ir jos įtaka tarptautinei privatinei teisei
6. Arbitražo sudarymas
7. Ginčai
8. Prekių ir paslaugų ženklai
9. Teismo sprendimų vykdymo procesas
10. Arbitražinis nagrinėjimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!