LT   EN   RU  
2022 m. sausio 19 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Teisė
  Mokslas > Mokslo sritys > Teisė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-07-25 Spausdinti Spausdinti
Arbitražo sudarymas

Arbitrų skaičių šalys gali nustatyti savo nuožiūra, jei to skaičiaus nenustato skiriami trys arbitrai. Turi būti nelyginis arbitrų skaičius. Arbitru gali būti skiriamas bet koks veiksnus asmuo, jei šalys kitaip nesusitaria. Reikalaujamas asmens sutikimas būti arbitru. Jei šalys nesusitaria kitaip, tai arbitražinis teismas sudaromas iš trijų arbitrų, tai kiekviena iš šalių paskiria po vieną arbitrą, o tie du trečia. Gali būti skiriamas vienas arbitras. Tada arbitrą paskiria arbitražo pirmininkas, jei šalys dėl jo nesusitaria. Jei viena iš šalių nepaskiria arbitro per 30 d. tada arbitrą skiria pirmininkas. Šalys gali nustatyti savo kitokia arbitro skyrimo tvarka ir nesilaikyti tos tvarkos, tada vienos iš šalies prašymu arbitrus paskiria arbitražo pirmininkas. Arbitražo pirmininkas skirdamas arbitrą turi atsižvelgti į šalių susitarimo nustatytus arbitro kvalifikacijos reikalavimą, nešališkumą ir t.t. Kai kreipiamasi į asmenį dėl jo paskyrimo arbitru, tai jis turi paskelbti apie nešališkumą ir kitus veiksmus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Maudymosi kostiumėliai (7)    Nokia (24)    Regbis (4)    Sektos (12)    Bankrotas (2)    Sektos žudikės (6)    Energetika (13)    Konspiracija (2)    Spausdintuvai (12)    Kokainas (6)    Roko muzikos grupės (10)    Ekologija (15)    Skirmantas Valiulis (32)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Partijos (41)    Vestuvės (16)    Vytautas Bogušis (12)    Filatelija (11)    Ekonomika (5)    Radvilos (32)    Žvaigždės (19)    Atleidimas (4)    Reinkarnacija (6)    Duomenų apsauga (3)    Vaizdo kortos (3)    Liberalų sąjūdis (5)    Viešnia iš ateities (2)    Subkultūros (99)    Lotynų šokiai (5)    Kompiuterių virusai (52)    Statyba (29)    Stalo žaidimai (7)    Sportas (180)    Įdomybės (87)    Fajetai (2)    Interjero dizainas (13)    Budizmas (73)    Shidokan (3)    Darbdaviai (10)    Vaizdo sistemos (34)    Žemės ūkis (33)    Proza (157)    AMD (3)    Šaulys (7)    Teisėtvarka (24)    Biologija (222)    Drakonai (36)    Go-go (10)    Smurtas mokyklose (10)    KGB (35)
1. Kas gali paneigti, kad - teisininkai ruošiami principu, kad už pinigus galėtų ir velnią išteisinti ?
2. Žmogaus teises D. Budrevičienės atleidimo iš darbo byloje sunku apginti, nes Krekenavos agrofirmos vadovybė primeta teismui savo taisykles
3. Faktinių aplinkybių konstatavimo paklausa kasmet padidėja po kelis kartus
4. Buvęs teisingumo ministras dirbs advokatų profesinėje bendrijoje
5. Briuselio Konvencija ir jos įtaka tarptautinei privatinei teisei
6. Arbitražinis nagrinėjimas
7. Ginčai
8. Prekių ir paslaugų ženklai
9. Teismo sprendimų vykdymo procesas
10. Arbitražinio teismo sprendimo apskundimas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!