LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tinklapiai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Tinklapiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-06
Virtualiųjų šachmatų gerbėjai švęs ypatingą sukaktį
Internetinių šachmatų portalas www.chess.lt balandžio mėnesį švęs nepaprastą sukaktį. Planuojama, kad tuo metu tinklalapyje bus sužaista aštuoni milijonai partijų. Tarp internetinio sporto gerbėjų sparčiai populiarėjantis tinklalapis žada ypatingas „Penkių kontinentų“ dovanas aštuoniamilijoninės partijos laimėtojui.

Iki laukiamos partijos tinklalapio lankytojai dar turi sužaisti apie 13 000 virtualių mačų, todėl laukiama šachmatų mėgėjų dvikova turėtų užvirti balandžio viduryje arba antroje jo pusėje. Nuo 1999 m. veikiančiame Chess.lt tinklalapyje per mėnesį lankytojai sužaidžia beveik 20 000 partijų.

Chess.lt lankytojams siūlo virtualų šachmatų pasaulį. Į bendraminčių grupę susibūrę tinklalapio lankytojai ne tik žaidžia šachmatais, bet ir dalijasi patirtimi, informacija apie visus vienijantį žaidimą. Internetiniai šachmatai suteikia nepaprastų galimybių jų mėgėjams. Chess.lt lankytojai vienu metu gali žaisti iki penkių partijų. Kiekvieną savaitę Chess.lt vyksta šachmatų turnyrai. Priklausomai nuo dalyvių skaičiaus jie būna dviejų tipų. Esant turnyro dalyvių skaičiui mažesniam nei 7, turnyrai vyksta ratų sistema. Jei dalyvių skaičius tarp 7 ir 20 – šveicariška sistema (6 ratai). Jei turnyro dalyvių skaičius didesnis nei 19 – šveicariška sistema (7 ratai). Pagal sužaistų partijų rezultatus žaidėjai yra reitinguojami.

Pradedantys žaidėjai tinklalapyje gali rasti visą reikiamą informaciją apie šachmatus. Chess.lt lankytojams pateikiama šachmatų teorija – nuo pačių paprasčiausių dalykų iki sudėtingų partijų analizės.

Tinklalapio lankytojų taip pat laukia ir daugybė įdomios bei vertingos informacijos apie šį žaidimą tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Pageidaujantys gali sužinoti reikiamą informaciją apie garsiausius šio žaidimo meistrus, jų partijas, šachmatų federacijas ir kitą informaciją..

Šachmatai – labai senas žaidimas. Archeologiniai atradimai liudija, kad žaidimui jau apie 2000 metų, bet plačiai šachmatai paplito tik per paskutinius du šimtmečius. Filidoro laikais (XVIII amžius) šachmatų centru tapo Paryžius ir Londonas. Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos šachmatininkai pradėjo rengti tarpusavyje įvairiausius mačus bei turnyrus. XIX a. susiformavo dar keli nauji šachmatų centrai – Vokietijoje, Rusijoje, Austrijoje-Vengrijoje. XIX a. šachmatai paplito po visą Europą ir jau sunku buvo surasti šalį, kurioje nebūtų žaidžiama šachmatais. Šiais laikais šachmatais taip pat žaidžiama beveik kiekvienoje pasaulio šalyje.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Spauda (3)    Fizika (11)    Vadyba (89)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Žiniasklaida (108)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Kompiuterio ergonomika (8)    Reklama internete (18)    Šunų veislės (52)    Politika (26)    Prancūzų buldogas (2)    Interneto komentarai (2)    Atleidimo svarba (2)    Arkliai (12)    Aikido (14)    Samsung (3)    NSO (33)    Kino kritika (10)    Žemės ūkis (33)    Fantastika (21)    Lotynų kalba (11)    Metalistai (8)    Švedija (9)    Fotografija (17)    Kornreksai (3)    Žvejyba (30)    Sąmokslo teorija (19)    Mada (4)    Politikai (183)    Narkotikai (97)    Miestai (14)    Šv. Valentino diena (11)    Kompiuterių virusai (52)    Kompiuterinis saugumas (43)    Viešieji ryšiai (20)    Ginklai (22)    Ekologiški produktai (2)    Zodiako ženklai (88)    Kazimiera Prunskienė (13)    Kriptografija (3)    Išpažintis (16)    Darbo partija (4)    Rokeriai (3)    Meninė gimnastika (14)    Kvepalai (10)    Novelės (102)    Prezidento rinkimai (6)    Garso ir vaizdo technika (2)    Krašto apsauga (27)    Vabzdžiai (5)
1. Lietuvių sukurtas tinklalapis pritraukė 14 mln. litų investicijų
2. Iš lietuvių tinklalapio - 100 mln. parsisiuntimų
3. Tinklapyje jaunimui - interaktyvus žurnalas, žaidimai, animacija
4. Pradėjo Veikti Portalas "Verslo Vartai"
5. Elektroninė biblioteka gausėja konferencijų resursais ir knygomis
6. Atnaujinama „Top 100“ lankomumo stebėsenos sistema
7. Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT lankosi skaitytojai iš įvairių pasaulio šalių
8. Elektroninės komercijos projektas www.Fotofabrikas.lt
9. Kauniečio kompiuterinis žaidimas jau žinomas 166 valstybėse
10. Portalas TVNET gyvena paskutinias dienas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!