LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tinklapiai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Tinklapiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-11-22
Iš lietuvių tinklalapio - 100 mln. parsisiuntimų

Didžiausias pasaulyje mobiliesiems įrenginiams skirtų žaidimų ir programų tinklalapis getjar.com per dvejus metus peržengė 100 mln. parsisiuntimų ribą. Portalą sukūrusi ir valdanti Lietuvos kompanija "GetJat Baltic" pastebi, jog vis dažniau vartotojai siunčiasi greitųjų žinučių (chat), interneto naršyklių ir el. pašto programas, o JAVA žaidimų, kurie prieš porą metų buvo paklausiausi, proporcinė dalis mažėja.

Aktyviausiai savo mobiliesiems telefonams aplikacijas siunčiasi JAV ir Didžiosios Britanijos gyventojai. Lietuvos vartotojai sudaro apie 0,5 proc. viso parsisiuntimų srauto (per dvejus metus - apie 500 tūkst. kartų).

"Lietuvoje vyrauja daugeliui pasaulio šalių būdingos tendencijos. Vis žymesnę parsisiunčiamų mobiliųjų aplikacijų dalį sudaro programos, skirtos patogesniam bendravimui, funkcionalumui ir verslo efektyvumui didinti. Nors žaidimų taip pat siunčiamasi vis daugiau, tačiau jų užimama dalis bendrame sraute sumažėjo ir šiandien siekia tik apie 25-30 procentus. Tai rodo, kad tobulėjant telefonams, plečiantis jų funkcijoms, keičiasi ir vartotojų įpročiai bei poreikiai", - teigia "GetJar Baltic" vadovas Ilja Laurs.

Remiantis portalo statistika, Lietuvos gyventojai dažniausiai siunčiasi mobiliesiems prietaisams skirtas taikomąsias aplikacijas (9 proc. nuo visų parsisiuntimų Lietuvoje), el. pašto programas (8 proc.), interneto naršykles (7 proc.) bei greitųjų žinučių programas (7 proc.). Didžiojoje Britanijoje, JAV sparčiai populiarėja socialinių-bendruomeninių tinklų programos, GPS ar kitoms su vietos nustatymu susijusioms funkcijoms skirtos aplikacijos.

Tarp žaidimų Lietuvoje populiariausi veiksmo ir sporto žaidimai "Army vs. Crime", "3D Attack Chopper" ir "360 Speed" .

"GetJar" yra populiariausias lietuvių sukurtas ir valdomas tinklalapis, kuris vienija mobiliųjų aplikacijų kūrėjus bei vartotojus iš 135 skirtingų pasaulio valstybių. "GetJar" pasaulyje įvardijamas kaip "download.com" atitikmuo mobiliajame pasaulyje, nes siūlo parsisiųsti mobiliesiems telefonams skirtas programas. Kas mėnesį iš šio tinklalapio mobiliųjų prietaisų savininkai įvykdo maždaug 8 mln. parsisiuntimų.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Bendruomenės (158)    Krizė (59)    Spiritizmas (4)    Liberalai demokratai (3)    Paukščių gripas (21)    Alkoholizmas (15)    Statyba (29)    Aerobika (3)    Vaiko sveikata (8)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Kreditai (2)    Hipiai (9)    Internetas (184)    Lobiai (12)    Vaizdo kortos (3)    Gyvūnai (174)    Arūnas Valinskas (4)    Skolininkai (12)    Viešnia iš ateities (2)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Partijos (41)    Operacinės sistemos (50)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Reklama internete (18)    Modemai (8)    Gatvės šokiai (5)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Toyota (2)    Seimo rinkimai (4)    Specialiosios tarnybos (36)    Programos (61)    Viešieji ryšiai (20)    Delfinologija (4)    Vaizdo sistemos (34)    Vorai (2)    Logistika (12)    Auklėjimas (7)    Omnitel (12)    Renginiai (31)    Tatuiruotės (7)    Turizmas (151)    Geografija (22)    Lotynų šokiai (5)    Grybai (3)    Vytautas Bogušis (12)    Helouvynas (7)    Švedija (9)    Zigmas Vaišvila (10)    Meilė (138)    Dažasvydis (3)
1. Lietuvių sukurtas tinklalapis pritraukė 14 mln. litų investicijų
2. Tinklapyje jaunimui - interaktyvus žurnalas, žaidimai, animacija
3. Pradėjo Veikti Portalas "Verslo Vartai"
4. Virtualiųjų šachmatų gerbėjai švęs ypatingą sukaktį
5. Elektroninė biblioteka gausėja konferencijų resursais ir knygomis
6. Atnaujinama „Top 100“ lankomumo stebėsenos sistema
7. Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT lankosi skaitytojai iš įvairių pasaulio šalių
8. Elektroninės komercijos projektas www.Fotofabrikas.lt
9. Kauniečio kompiuterinis žaidimas jau žinomas 166 valstybėse
10. Portalas TVNET gyvena paskutinias dienas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!