LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Tinklapiai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Tinklapiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-01
Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT lankosi skaitytojai iš įvairių pasaulio šalių

Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT įdiegta lankytojų apskaitos sistema leidžia nustatyti, kad bibliotekoje lankosi ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių skaitytojai. Dažniausiai į mokslinės informacijos portalą užsuka Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Švedijos bei Didžiosios Britanijos gyventojai.

Be to, pastebima tendencija, kad Moksline elektronine biblioteka vis labiau domisi skaitytojai iš Šiaurės Amerikos žemyno, t.y. iš JAV ir Kanados. Manoma, kad pagrindinis bibliotekos užsienio skaitytojų ratas – tai lietuviai studentai ar doktorantai, studijuojantys svečiose šalyse, bei užsienyje dirbantys Lietuvos piliečiai.

Bibliotekos organizatorius nustebino tai, jog sulaukiama vis daugiau skaitytojų iš buvusių Tarybų Sąjungos šalių. Prieš savaitę Tarptautinė mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.RU įtraukė lietuviškąją bibliotekos versiją į bendrą resursų sistemą. Pradėjus oficialiai apie tai informuoti svetainės lankytojus, bibliotekoje eLIBRARY.LT pradėjo lankytis su Lietuva sąsajų turintys skaitytojai iš Rusijos, Ukrainos bei kitų NVS šalių.

Apžvelgiant labiausiai laiko atžvilgiu nuo Lietuvos nutolusių skaitytojų statistiką, reikia paminėti, jog elektroninėje bibliotekoje skaito ir Tolimųjų Rytų bei Vakarinių Šiaurės Amerikos pakrančių gyventojai.

Siekiant informuoti kuo platesnę Lietuvos skaitytojų auditoriją apie Mokslinės elektroninės bibliotekos eLIBRARY.LT portalą, jo galimybes ir resursus, praėjusią savaitę bibliotekos veikla pristatyta Kauno technologijos universitete vykusioje konferencijoje “Informacinės technologijos 2005”. Tiesiogiai internetu transliuotoje konferencijoje buvo skaitytas pranešimas “Mokslinė elektroninė biblioteka kaip e-studijų priemonė”. Tikimasi, jog artimiausiu metu šios konferencijos mokslinė medžiaga bus patalpinta ir bibliotekos eLIBRARY.LT duomenų bazėje. Čia bus galima rasti ne tik šių metų konferencijos pranešimų tekstus, bet ir visą kasmetinės konferencijos “Informacinės technologijos” medžiagą nuo 2001 metų.

Mokslinės elektroninės bibliotekos eLIBRARY.LT reikšmę žinių visuomenėje pristatantys pranešimai bus skaitomi ir Šiaurės Lietuvos bei Klaipėdos socialinių mokslų kolegijose vyksiančiose konferencijose.

Vis daugiau Lietuvos ir užsienio skaitytojų sulaukianti Mokslinė elektroninė biblioteka siekia ne tik populiarinti švietėjišką veiklą, bet ir užtikrinti mokslinės informacijos prieinamumą visiems ja besidomintiems lietuviams, gyvenantiems įvairiose pasaulio šalyse.

VšĮ “Baltijos visuomeninis informacinių technologijų ir švietimo centras”
Direktorius Algirdas Aušra

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mada (4)    Mokėjimo kortelės (7)    Wing Tsun (14)    Eurointegracija (5)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Vilniaus bendruomenės (4)    Mazda (2)    Monitoriai (11)    Depresija (29)    Internetas (184)    Tėvynės sąjunga (4)    Svarstyklės (7)    Užgavėnes (9)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Tinklapiai (13)    Lietuvoje (43)    Reklama internete (18)    Krizė (59)    Striptizas (8)    Arkliai (12)    Atleidimo svarba (2)    Rasos (2)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Barai (7)    Pirmoji meilė (3)    Picerijos (4)    Metalinės muzikos grupės (8)    Specialiosios tarnybos (36)    Variakojis (11)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Restoranai (5)    Programos (61)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Medžioklė (63)    Krašto apsauga (27)    Šunų veislės (52)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Miestai (14)    Fotografija (17)    Prokuratūra (4)    Lietuvių valgiai (28)    Šventasis Antanas (2)    Savižudybė (12)    Emo (10)    Joga (56)    Ekologiškas maistas (2)    Teisėtvarka (24)    Lotynų šokiai (5)    Poetai (11)    Visuotinė istorija (44)
1. Lietuvių sukurtas tinklalapis pritraukė 14 mln. litų investicijų
2. Iš lietuvių tinklalapio - 100 mln. parsisiuntimų
3. Tinklapyje jaunimui - interaktyvus žurnalas, žaidimai, animacija
4. Pradėjo Veikti Portalas "Verslo Vartai"
5. Virtualiųjų šachmatų gerbėjai švęs ypatingą sukaktį
6. Elektroninė biblioteka gausėja konferencijų resursais ir knygomis
7. Atnaujinama „Top 100“ lankomumo stebėsenos sistema
8. Elektroninės komercijos projektas www.Fotofabrikas.lt
9. Kauniečio kompiuterinis žaidimas jau žinomas 166 valstybėse
10. Portalas TVNET gyvena paskutinias dienas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!