LT   EN   RU  
2020 m. spalio 30 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Turizmas
  Turizmas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-03
Į Lietuvą atvykstantiems turistams bus paprasčiau gauti vizą
Nuo balandžio 3 dienos Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Vidaus reikalų ministerija bendru įsakymu supaprastina vizų išdavimo tvarką užsienio turistams, organizuotai vykstantiems į Lietuvos Respubliką.

Naujoji tvarka yra parengta, remiantis Šengeno teisynu (acquis) ir geriausia Vakarų Europos šalių praktika.

Šia tvarka nustatoma, kad turistų dokumentus vizai gauti Lietuvos Respublikos atstovybei galės pateikti kelionių organizatorius ar kelionių agentūra, akredituota toje atstovybėje.

Turistas, pageidaujantis gauti vizą per kelionių agentūrą, su ja sudarys tik turizmo paslaugų teikimo sutartį. Iš turisto nebus reikalaujama Migracijos departamento patvirtinto kvietimo, Valstybės turizmo departamento nustatytos formos kelialapio ar kitokių papildomų dokumentų, įrodančių kelionės tikslą.

Be to, kadangi didelė dalis užsieniečių į Lietuvą vyksta individualiai, Užsienio reikalų ministerija sudarys geresnes sąlygas gauti vizas asmenims, kurie kelionių agentūrų paslaugomis nesinaudoja ir dokumentus atstovybėms pateikia asmeniškai.

Toli nuo Lietuvos atstovybių užsienyje gyvenantiems užsieniečiams, kurie prašo išduoti trumpalaikes ar tranzitines vizas, jų išdavimas, esant galimybei, sutrumpės iki dviejų darbo dienų.

Užsieniečiams, prašantiems išduoti Lietuvos Respublikos vizą ir pageidaujantiems bei sutinkantiems apmokėti visas papildomas siuntimo išlaidas, kelionės dokumentai su viza galės būti grąžinami skubiuoju paštu.

Lengvatos bus taikomos ir užsieniečiams, prekiaujantiems naudotais automobiliais Lietuvos Respublikoje. Pateikusiems ne mažiau kaip tris Lietuvos Respublikos muitinės deklaracijas, įrodančias naudotų automobilių pirkimą per pastaruosius 6 mėnesius Lietuvoje bei jų išgabenimą iš Lietuvos, bus be kvietimų išduodamos daugkartinės trumpalaikės vizos.

Daugkartinės trumpalaikės vizos, galiojančios iki vienerių metų, bus išduodamos nekilnojamojo turto Lietuvoje savininkams, didelių užsienio valstybių kompanijų darbuotojams.

Lengvatos numatytos ir užsieniečiams, vykstantiems per Lietuvą tranzitu. Užsieniečiams, kurių sutuoktiniai, tėvai, broliai, seserys, vaikai ar įvaikiai gyvena trečiojoje valstybėje, į kurią reikia vykti per Lietuvą, bus išduodamos daugkartinės tranzitinės vizos, galiojančios iki vienerių metų. Šias sąlygas atitinkantiems Rusijos Federacijos piliečiams galės būti išduodami iki 3 metų galiojantys Supaprastinto tranzito dokumentai.

Minėtos lengvatos ne tik leis žmonėms sutaupyti daug lėšų ir laiko, bet ir sudarys jiems palankesnes sąlygas atvykti į Lietuvą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kailiniai (15)    Šaulys (7)    Interneto komentarai (2)    Pirmoji meilė (3)    Liemenėlės (3)    Škotų aviganis (3)    Rokeriai (3)    Panayiotis Zavosas (2)    Sekimas ir privatumas (12)    Skamp (16)    Meino meškėnas (2)    Restoranai (5)    Interneto dienoraščiai (2)    Erotika (8)    Pelės (5)    Bibilija (10)    Žmonės (241)    Romas (3)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Klubai (5)    Mokesčiai (8)    Sąmokslo teorijos (19)    Amfetaminas (2)    Prezidento rinkimai (6)    Opel (4)    Astrologija (27)    Operacinės sistemos (50)    Lietuvoje (16)    Garso ir vaizdo technika (2)    Istorija (154)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Archeologija (42)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Vadovavimas (185)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Kietieji diskai (17)    Drabužiai (41)    Lotynų šokiai (5)    Elektroninės šiukšlės (10)    Velykos (10)    Seimo rinkimai (4)    Drakonai (36)    Knygos (23)    Pankai (6)    Kompiuterinis saugumas (43)    Civilinė sauga (7)    Shidokan (3)    Visuotinė istorija (44)    Politikai (183)    Gatvės šokiai (5)
1. Skandinavai vis dar prisibijo lietuvių
2. (Ne)turistinė išvyka į A.Mončio namus
3. Turizmas ir vartotojų teisės
4. Vilniuje atidaromi unikalūs jaunimo nakvynės namai "A Hostel"
5. Biržai ruošiasi švęsti
6. Moldova, savo vyno įkaitė
7. Velykų sala: neįmenamų mįslių žemė
8. Ar aplankei Paryžiaus simbolį?
9. Įspūdžių paieškos lydint gidui
10. Haroldas Mackevičius: "Šri Lankoje nuo dramblių sprukti neteko"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!