LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Turizmas
  Turizmas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-10
Naujas leidinys - kvietimas aplankyti Alytaus kraštą
Alytaus turizmo informacijos centre (TIC) jau galima įsigyti leidinį "Aplankykite Alytaus kraštą", o gegužę miestiečius, Dzūkijos sostinės svečius žadama pakviesti į žygius po miestą ir apylinkes.

Leidinio privalumas - informatyvumas

"Pernai teko lankytis Baltijos šalių informacijos centre Berlyne, kur įsitikinau, kad užsienio turistai labiausiai pasigenda žemėlapių, kuriuose būtų pristatomos lankytinos vietos ir paslaugos, todėl šį leidinį rengėme atsižvelgdami į kitų Europos šalių kolegų patirtį", - naująjį leidinį pristato TIC direktorė Lena Valentaitė.

Lankstinuke "Aplankykite Alytaus kraštą" pateikiama išsami informacija apie Alytaus rajoną ir miestą: lankytinų vietų sąrašas (urbanistikos ir architektūros ob­jek­tai, archeologinės, mitolo­ginės vietos ir gamtos vertybės, monu­mentai, paminklai), turistams nau­dinga informacija apie viešbu­čius, maitinimo įstaigas ir pana­šiai.

Alytaus rajono žemėlapyje taip pat galima rasti naujausius duo­menis apie veikiančias kaimo turizmo sodybas, dviračių trasas, pėsčiųjų takus.

Leidinys "Aplankykite Alytaus kraštą" skirtas ir tėvynainiams, ir užsienio turistams (išverstas į anglų, vokiečių, lenkų kalbas ir bus išsiųstas į Lenkiją, Vokietiją, Suomiją, kitas šalis, kuriose veikia Lietuvos turizmo informacijos centrai).

Alytaus kraštą pristatantį leidinį šešių tūkstančių egzempliorių tiražu išleido konkursą laimėjusi Vilniaus leidykla "Vyzdys", jį finansavo Alytaus meisto ir rajono savivalybės. Leidinį spaudai parengė L.Valentaitė ir rinkodaros vyr. specialistė Neringa Andrijauskaitė. Jį galite įsigyti Turizmo informacijos centre Rotušės a. 14 a, knygynuose.

Išmušė mažesnių miestų valanda?

"Aplankykite Alytaus kraštą" Turizmo informacijos centras pristatys ir kitą savaitę Kaune prasidėsiančioje parodoje "Aktyvus laisvalaikis 2006". L.Valentaitė tikisi, jog laikinojoje sostinėje Alytaus krašto stendas sulauks ne ką mažesnio susidomėjimo nei turizmo ir laisvalaikio parodoje Vilniuje pavasarį.

"Įsitikinome, kad Alytaus miestu, rajonu domisi ir užsieniečiai, ir kelionių organizatoriai. Nauja tendencija - turistų nebetenkina Vilnius, Kaunas ar Klaipėda, panašūs į vakarietiškus miestus. Ieškoma savitumo, o tai reiškia, kad išmušė mažesnių miestų valanda", - sako TIC informacijos vyriausioji specialistė Birutė Malaškevičiūtė ir priduria, jog mūsų mieste turistams įdomios netgi tokios, regis, smulkmenos kaip gatvių išdėstymas ar jų pavadinimai.

"Kita vertus, labai sunku pakviesti svečius į miestą, kuris, nors ir žavi gražia gamta, tačiau neturi senosios architektūros. Turistus viliojame į Alytaus rajoną, garsėjantį puikiomis kaimo turizmo sodybomis, deja, platesnė turizmo infrastruktūra čia dar tik kuriama", - sako L.Valentaitė.

"Taikomosios istorijos" maršrutai - ir alytiškiams

Artėjant vasarai - ilgai lauktam kelionių sezonui - Alytaus turizmo informacijos centras kviečia į svečius. Čia laukiami ne tik turistai įsigyti suvenyrų su Alytaus simbolika ar svetur susiruošę alytiškiai, bet ir miesto gyventojai, ieškantys įdomesnių maršrutų po Dzūkijos sostinės apylinkes.

Be jau įprastų apžvalginių ir teminių ekskursijų po miestą, B.Malaškevičiūtė gegužės mėnesį kviečia nuotykių mėgėjus - jie keliaus Pirmojo pasaulinio karo takais, sužinos, kaip mūsų miestas atrodė Suvalkų gubernijos laikais, ir t. t.

Anot vyriausiosios specialistės, tokių kultūrinių pažintinių maršrutų ateityje daugės, jie gali būti modifikuojami atsižvelgiant į individualius užsakymus.

Apžvalgines ekskursijas po Alytų veda gidai Beta Žaliaduonienė, Vilmantė Petrusevičienė ir B.Malaškevičiūtė. Viena populiariausių - ekskursija į AB "Alita" gaminamos produkcijos degustaciją, kurią turistų grupės užsako kartu su apžvalginėmis ekskursijomis. Pasitaiko ir specialių pageidavimų - pavyzdžiui, sodininkystės mėgėjai, aplankantys mūsų miestą pavasarį, būtinai apžiūri ir baltais žiedais apsipilančią Miesto sodo magnoliją.

Turistai Alytaus TIC dažniausiai teiraujasi apie nakvynės pa­slaugas, domisi, kur paragauti nacionalinių patiekalų, ieško vaikų žaidimų aikštelių, pramogų.

Įstaiga gauna nemažai laiškų, neretai - su netikėtais prašymais. (Brazilui, kolekcionuojančiam vi­so pasaulio miestų pašto antspaudus, darbuotojos siuntė laiš­ką, Argen­tinoje gyvenantys lietuviai emigrantai ieškojo giminių, o vienas prancūzas fermeris... netgi prašė padėti jam surasti žmoną!) "Apskritai ne tik užsieniečių, bet ir didesnių Lietuvos miestų turistų atsiliepimai apie Alytų - labai geri. Visi sako, kad miestas, gražus, švarus ir tvarkingas, ypač vasarą", - džiaugiasi TIC direktorė L.Valentaitė.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Alkoholizmas (15)    Vasario 16 (12)    Tinklapiai (13)    Advokatai (10)    Ekologiškas maistas (2)    Ožiaragis (7)    Specialiosios tarnybos (36)    Interneto dienoraščiai (2)    Ekonomika (5)    Politika (26)    Žuvininkystė (2)    Vilniaus bendruomenės (4)    Kovo 8 (3)    Homeopatija (5)    Bankrotas (2)    Meninė gimnastika (14)    Krašto apsauga (27)    Statyba (29)    Automobiliai (41)    Poetai (11)    Krišnaizmas (3)    Avalynė (7)    Atleidimo svarba (2)    Rytietiški šokiai (16)    Lotynų kalba (11)    Egzorcizmas (11)    Dvarai (36)    Mokėjimo kortelės (7)    Žindymas (14)    Hobi (106)    Sel (10)    Krikščionys demokratai (3)    Lietuvių fantastika (11)    Valdas Adamkus (11)    Skamp (16)    BTV (3)    Melagių diena (3)    Depresija (29)    Garso ir vaizdo technika (2)    Erotiniai šokiai (23)    Moters diena (4)    Omnitel (12)    Skaneriai (5)    Arkliai (12)    TV3 (4)    Drabužiai (41)    Bankinės technologijos (11)    Hakeriai (273)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Politikai (183)
1. Skandinavai vis dar prisibijo lietuvių
2. (Ne)turistinė išvyka į A.Mončio namus
3. Turizmas ir vartotojų teisės
4. Vilniuje atidaromi unikalūs jaunimo nakvynės namai "A Hostel"
5. Biržai ruošiasi švęsti
6. Moldova, savo vyno įkaitė
7. Velykų sala: neįmenamų mįslių žemė
8. Ar aplankei Paryžiaus simbolį?
9. Įspūdžių paieškos lydint gidui
10. Haroldas Mackevičius: "Šri Lankoje nuo dramblių sprukti neteko"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!