LT   EN   RU  
2020 m. spalio 20 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Turizmas
  Turizmas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-10-28 Spausdinti Spausdinti
Europos Sąjunga pereina prie biometrinių pasų

Antradienį Europos Sąjungos ministrai susitarė dėl biometrinių pasų įvedimo. Šis sprendimas buvo priimtas Liuksemburge vykusiame VRM ministrų pasitarime, ir kol kas dar nėra baigtinis – Austrija, Suomija ir Olandija pareiškė po keletą pastabų, bet vargu, ar jos taps neįveikiama kliūtimi. Pirmieji biometriniai pasai turėtų pasirodyti po pusantrų metų. Iš pradžių juose bus jų savininkų veido charakteristikos. Per tris metus naujuosiuose pasuose Europoje keliaujantys turistai taip pat turės padėti savo pirštų antspaudus. Ir veido, ir pirštų antspaudų duomenys bus saugomi pase integruotoje (kaip taksofono kortelėje) mikroschemoje; joje taip pat bus ir skaitmeninė paso savininko nuotraukos kopija. Biometrika labiau susidomėta, po rugsėjo 11 d. teroro aktų pasikeitus JAV politikai “bevizinių” šalių piličių pasų atžvilgiu. JAV planas jau šį rudenį tokių šalių piliečius į šalį įleisti tik su biometriniais pasais pasirodė nerealus, tačiau po kitų metų spalio 26 d. visi iš bevizių šalių atvykę piliečiai turės pateikti pasus su biometriniais duomenimis, nuskaitomais mechaniniu būdu.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Specialiosios tarnybos (36)    Interneto dienoraščiai (2)    Geografija (22)    TV3 (4)    Šaudymas iš lanko (2)    Įdomybės (87)    Skaneriai (5)    Lietuvių fantastika (11)    Bendruomenės (158)    Euro naujienos (2)    Savižudybė (12)    Zodiako ženklai (88)    Telekomunikacijos (188)    Regbis (4)    Mergelė (7)    Krišnaizmas (3)    Tamplieriai (7)    Kreditai (2)    Reinkarnacija (6)    Vaistai (15)    Politologija (64)    Brendis (6)    Slaptos bendrijos (24)    Airija (9)    Korupcija (22)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    MTV (5)    Programavimas (20)    Ištikimybė (4)    Fantastika (21)    Katarai (2)    Burtai (8)    Kalėdos (12)    Alkoholizmas (15)    Miestai (14)    Užsienyje (2)    Ekologija (15)    Erotiniai šokiai (23)    Imtynės (29)    Pankai (6)    Erotika (8)    Kinas (193)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Tamplierių ordinas (7)    Velykos (10)    Ekologiški produktai (2)    Arbata (10)    Striptizas (8)    Jausmai (27)    Gintaras Beresnevičius (26)
1. Skandinavai vis dar prisibijo lietuvių
2. (Ne)turistinė išvyka į A.Mončio namus
3. Turizmas ir vartotojų teisės
4. Vilniuje atidaromi unikalūs jaunimo nakvynės namai "A Hostel"
5. Biržai ruošiasi švęsti
6. Moldova, savo vyno įkaitė
7. Velykų sala: neįmenamų mįslių žemė
8. Ar aplankei Paryžiaus simbolį?
9. Įspūdžių paieškos lydint gidui
10. Haroldas Mackevičius: "Šri Lankoje nuo dramblių sprukti neteko"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!