LT   EN   RU  
2021 m. kovo 5 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Užgavėnes
  Šventės > Užgavėnes
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-02-22
Kada švenčiamos Užgavėnės?

Kasmet tarp vasario 5 ir kovo 6 dienos, priklausomai nuo to, kada šv. Velykos, būna mėsiedo laikotarpio užbaiga – linksma ir triukšminga Užgavėnių diena, žavinti liaudiškojo humoro grožiu ir kūrybingumu. Ja baigiasi pokalėdinis linksmybių laikotarpis ir prasideda priešvelykinio susitelkimo metas – gavėnia. Užgavėnės dažniausiai būna vasario mėnesį ir tik labai retai – kovo pradžioje. Pagal liaudies mąstyseną – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos (šūkavimai „žiema, žiema, bėk iš kiemo“) ir ateinančio pavasario. Savo pobūdžiu Užgavėnės tarsi karnavalas – tai liaudies šventė, nesusijusi su jokiomis bažnytinėmis apeigomis (išskyrus tą faktą, kad jos laikas yra apibrėžiamas bažnytinio kalendoriaus, nes priklauso nuo Velykų laiko). Lietuvių Užgavėnių papročiuose aiškiai jungiasi ikikrikščioniškos ir krikščioniškos kultūros baltiškieji elementai. Jie savitai nuspalvina senuosius tikėjimus, senąjį baltų kultūros palikimą. Taigi Užgavėnės yra religijų sinkretizmo išdava.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Operacinės sistemos (50)    Kelionių pasiūlymai (7)    Filosofija (326)    Gender Loops (6)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Šv. Valentino diena (11)    Domenai (11)    Vynas (16)    Žvejyba (30)    Moterims (34)    Viešieji ryšiai (20)    Saugus internetas (11)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Rokeriai (3)    E - komercija (87)    Įdomybės (87)    Meninė gimnastika (14)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Kinų horoskopas (14)    Arūnas Valinskas (4)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Elektronika (8)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Nokia (24)    Atleidimas (4)    LICS (17)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Proza (157)    Liemenėlės (3)    Mobilūs ryšiai (193)    Emo (10)    Miestai (14)    Matematika (2)    Ekologiški produktai (2)    Kaimo turizmas (5)    Labradoras (2)    Mistika (9)    Artūras Zuokas (41)    Šokoladas (10)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Kalbos kultūra (39)    Mada (4)    Shotokan (11)    Prancūzų buldogas (2)    Skinheadai (9)    Kaukazo aviganis (2)    Miniatiūros (7)    Jautis (2)    Sportas (8)    Breakdance (4)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!