LT   EN   RU  
2019 m. rugsėjo 21 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Racionalus žmogus pats adaptuojasi prie savo aplinkos. Neracionalus gi atkakliai bando pačią aplinką pritaikyti prie savęs. Kaip tik todėl visas progresas ir priklauso nuo neracionaliųjų
George Bernard Shaw
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Vaiko sveikata
  Mama ir vaikas > Vaiko sveikata
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-09-08
Motinos pienas ir pažinimo galimybės sulaukus 7- 8 metų
Iš 413 mažai sveriančių naujagimių 1986 metais gimusių Naujojoje Zelandijoje 280 išgyvenusių vaikų buvo įvertinti sulaukę 7-8 metų amžiaus. Buvo vertinamas jų kalbiniai ir elgesio gabumų koeficientas (IQ). Tuo pat metu motinos buvo apklaustos , ar jos žindė arba maitino nutrauktu motinos pienu savo kūdikius. Paaiškėjo, kad 73% motinos maitino kūdikius nutrauktu savo pienu, 37% motinų kūdikius žindė iki 4 mėnesių amžiaus ar ilgiau. Ilgesnė maitinimo motinos pienu trukmė buvo susijusi su padidintais kalbiniais ir elgesio gabumais. Vaikų, kurie buvo žindyti arba gavo nutrauktą motinos pieną aštuonis mėnesius ar ilgiau vidurkinis kalbinis IQ buvo 10,2 taškais, o elgesio IQ 6,2 taškais didesni, negu vaikų, kurie nebuvo maitinti motinos pienu. Šie skirtumai sumažėjo, patikrinus atrankos veiksnius, susijusius su motinos pieno gavimu. Tačiau net patikrinus pagal painiojančius veiksnius, liko didelė priklausomybė tarp maitinimo motinos pienu trukmės ir žodinio IQ. Šie atradimai prisideda prie patirties, kad žindymas turi ilgalaikį teigiamą poveikį vaiko kognityviniam vystymuisi.

Horwood LJ, Darlow BA, Mogridge N. Breast milk feeding and cognitive ability at 7-8 yars. Arch Dis Child Fetal Neonatal Ed 2001;84:F23-7

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Savižudybė (12)    Lietuvoje (16)    Vandenis (7)    Helouvynas (7)    Ožiaragis (7)    Klonavimas (10)    Labradoras (2)    Sektos (12)    Žiniasklaida (108)    Mistika (446)    Skamp (16)    Lietuvių valgiai (28)    Televizija (17)    Pramoginiai šokiai (2)    Korupcija (22)    Wing Tsun (14)    Kultūra (749)    Windows (7)    Pramogos (191)    Spauda (3)    Mergelė (7)    Pyktis (6)    Paieškos sistemos (14)    Vestuvės (16)    Barai (7)    Valstiečių sąjunga (2)    Interneto dizainas (5)    Pasakos (60)    Gaisrininkai (7)    Žemės grobstymai (50)    Žirgų sportas (4)    Dažasvydis (3)    Pedagogika (21)    Šventasis Pranciškus (3)    P2P tinklai (2)    Atleidimas (4)    Draudimas (7)    Bendruomenės (158)    Viktor Uspaskich (61)    Aviacija (38)    Kulinarija (181)    Užsienyje (50)    BTV (3)    Mokėjimo kortelės (7)    Kačių veislės (25)    Sekimas ir privatumas (12)    Meilė bloguose (6)    Vaistai (15)    EBSW (40)    Grupės (81)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!