LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vartotojai
  Ekonomika > Vartotojai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-12-11
Vartotojų teisės

Lietuvos vartotojų teises, pažeistas perkant prekes ar paslaugas Europos šalyse, ir Europos vartotojų teises, pažeistas Lietuvoje, gins neseniai Vilniuje atidarytas Europos vartotojų centras. Tokie centrai ES šalyse dirba tam, kad žmonės, keliaujantys iš vienos šalies į kitą ir perkantys prekes ar paslaugas, būtų apginti, jei jų netenkintų įsigytų prekių ar paslaugų kokybė. Lietuvoje pradėjęs veikti Europos vartotojų centras tarpininkaus tarp šalies vartotojo ir užsienio pardavėjo ar gamintojo.

Europos vartotojų centras Lietuvoje padės užtikrinti bei apginti vartotojų teises:
· informuos apie vartotojo teises ir galimybes
· suteiks nemokamą konsultaciją
· greitai surinks papildomą informaciją, susijusią su ginču ar skundu
· supažindins su Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės pagrindais, ginančiais vartotoją
· bendradarbiaudamas su kitų Europos Sąjungos šalių centrais, padės išspręsti ginčą ar skundą
· padės siekti kompensacijos už patirtus nuostolius
· kai ginčas ar skundas nėra Europos vartotojų centro kompetencijoje, nukreips į atitinkamą instituciją.

Europos vartotojų centras priims skundą, konsultuos, padės susisiekti su pardavėju, gamintoju ar paslaugos teikėju ir, jei būtina, sudarys galimybę pasinaudoti vertėjo paslaugomis. Skundai dažniausiai bus persiunčiami į tos šalies Europos vartotojų centrą, kurioje buvo suteikta paslauga ar įsigyta prekė. Centras taip pat atstovaus kitų šalių gyventojams, ES piliečiams, kurie Lietuvoje nusipirks netinkamos kokybės prekę ar gaus netinkamą paslaugą.

Europos vartotojų centrai veikia 21 Europos Sąjungos šalyje ir Norvegijoje bei Islandijoje. Europos vartotojų centras Lietuvoje įsteigtas Europos Komisijos ir Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos susitarimu.
Informaciją ir konsultacijas apie vartotojo teises, procedūrinius terminus, susijusius su skundu, sprendimo galimybes galima gauti ir internetu, adresu: www.ecc.lt
Europos vartotojų centro paslaugos – nemokamos.

Europos vartotojų centras

J.Basanavičiaus 20-11
LT-03224 Vilnius
Tel. (8~5) 2 650 368
Faksas (8~5) 2 623 123
El. p. info@ecc.lt
www.ecc.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kvepalai (10)    Mada (4)    Rinkimai (23)    Žemgrobiai (6)    Stomatologija (6)    Britų trumpaplaukės katės (2)    LICS (17)    Kompiuterinis saugumas (43)    Konditerija (10)    Kietieji diskai (17)    Homeopatija (5)    Panayiotis Zavosas (2)    Elektroninės šiukšlės (10)    Kelionių pasiūlymai (7)    Interneto komentarai (2)    Vasario 16 (12)    Vytautas Bogušis (12)    Menas būti kartu (2)    Teisė (61)    Mokyklos (22)    Pramoginiai šokiai (2)    Omnitel (12)    Procesoriai (28)    Augalai (8)    Svarstyklės (7)    Kaukazo aviganis (2)    Melagių diena (3)    Intel (6)    Simbolika (2)    Šventasis Pranciškus (3)    EBSW (40)    Samsung (3)    Žmogaus klonavimas (2)    Žirgų sportas (4)    Rasos (2)    Tiškevičiai (18)    Programavimas (20)    Civilinė sauga (7)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Naujieji metai (12)    Kino kritika (10)    Tadas Blinda (10)    Rokeriai (3)    Aikido (14)    Sektos (12)    Interneto dizainas (5)    Akvariumai (58)    Vytautas Landsbergis (6)    Eurointegracija (5)    Pelės (5)
1. Nusipelnėme gyventi linksmiau, arba kam naudinga branginti šilumą Vilniuje
2. Ar bus apginti 1.5 milijono vartotojų interesai?
3. TEO LT už Konkurencijos įstatymo pažeidimą skirta bauda
4. Šiais metais vartotojų skundų skaičius faktiškai viršijo milijoną
5. Vartotojų teisėmis domisi ir verslininkai
6. Lietuvojoje pažymima Europos vartotojų diena
7. Europos vartotojų diena: laikas galvoti apie vartotojų švietimą
8. Vartotojų organizacijos partijų rinkiminėse programose pasigenda aiškios vartotojų politikos
9. Kur kreiptis dėl vartotojų teisių pažeidimų?
10. Oro keleivių teisės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!