LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vartotojai
  Ekonomika > Vartotojai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-02-18
Vartotojų organizacijos partijų rinkiminėse programose pasigenda aiškios vartotojų politikos
Lietuvos vartotojų institutas išanalizavęs partijų rinkimines programas, padarė išvadą, kad vartotojai – didžiausia Lietuvos visuomenės interesų grupė – neras jose aiškių vartotojų apsaugos nuostatų. Todėl Lietuvos vartotojų institutas suabejojo, ar politikai, besirengiantys tapti Seimo nariais pakankamai dėmesio skirs vartotojų apsaugai ir kreipėsi į pagrindines didžiausią reitingą turinčias partijas, kad išsiaiškintų jų programines nuostatas dėl būsimos vartotojų teisių politikos.

Europos Sąjungoje vartotojų politikai skiriamas ypatingas dėmesys – įsteigtas atskiras Generalinis vartotojų ir sveikatos apsaugos direktoratas, atsakingas už vartotojų politikos formavimą, jos integravimą į kitas politikas bei įgyvendinimą, todėl Lietuvai įstojus į ES, turėtų iš esmės keistis ir partijų požiūris į vartotojų politiką. 2003 m. liepą “VILMORUS” atlikto sociologinio tyrimo duomenimis net 57 proc. vartotojų nežinotų kur kreiptis, jeigu jų teisės būtų pažeistos. Tai leidžia daryti išvadą, kad būsimiesiems Seimo nariams turėtų labiau rūpėti, kaip pagerinti vartotojų apsaugą bei pagrindinių vartotojų teisių realizavimą.

Lietuvos vartotojų institutą ypatingai domina, kaip labiausiai pažeidžiamos ekonominiu požiūriu visuomenės grupės galės realizuoti teises į būstą ir maistą, kadangi nustatytas pragyvenimo minimumas neleidžia pilnai patenkinti šių pagrindinių vartotojų poreikių, kokie žingsniai bus daromi siekiant išvengti nesąžiningos komercinės praktikos, kaip bus saugoma vartotojų sveikata apsaugant rinką nuo nesaugių gaminių ir paslaugų , kaip bus gerinamas vartotojų švietimas ir kiek tam bus skirta lėšų. Be to, valstybės parama nevyriausybinėms verslo ir vartotojų organizacijoms, jų galimybės pasinaudoti struktūriniais fondais yra nesubalansuotos ir orientuotos nevyriausybinių vartotojų organizacijų nenaudai, taip pažeidžiant vartotojų teises būti atstovaujamiems.

Lietuvos vartotojų institutas po susitikimų su pagrindinėmis partijomis informuos vartotojus rinkėjus, ar partijų rinkiminių programų nuostatos yra pakankamai aiškios vartotojų apsaugos srityje, ką partijos žada nuveikti jų kaip vartotojų labui, kad vartotojai rinkėjai galėtų balsuodami apsispręsti.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Sportas (8)    Feng šui (7)    Paieškos sistemos (14)    Kačių veislės (25)    Klubai (5)    Grupės (81)    E - komercija (87)    Vilniaus bendruomenės (4)    EBSW (40)    Skamp (16)    Internetas (184)    Šaudymas iš lanko (2)    Aikido (14)    MTV (5)    Stilius (86)    Euro naujienos (2)    Striptizas (8)    Interneto komentarai (2)    Menas būti kartu (2)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Avinas (7)    Kompiuterinis saugumas (43)    Televizoriai (2)    Mobilūs ryšiai (193)    Lietuvių fantastika (11)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Erotika (8)    Matematika (2)    Kinas (193)    Stomatologija (6)    Regbis (4)    Teisėtvarka (24)    Pyktis (6)    Politologija (64)    Susitaikymas (9)    Elektroninės šiukšlės (10)    TELE-2 (7)    Literatūra (239)    Vorai (2)    Darbo partija (4)    Prezidento rinkimai (6)    Džiazo muzikos grupės (11)    Slaptos bendrijos (24)    Metalistai (8)    Lobiai (12)    Krašto apsauga (27)    Astronomija (46)    Bibilija (10)    Psichologija (89)    Skirmantas Valiulis (32)
1. Nusipelnėme gyventi linksmiau, arba kam naudinga branginti šilumą Vilniuje
2. Ar bus apginti 1.5 milijono vartotojų interesai?
3. TEO LT už Konkurencijos įstatymo pažeidimą skirta bauda
4. Šiais metais vartotojų skundų skaičius faktiškai viršijo milijoną
5. Vartotojų teisėmis domisi ir verslininkai
6. Lietuvojoje pažymima Europos vartotojų diena
7. Europos vartotojų diena: laikas galvoti apie vartotojų švietimą
8. Kur kreiptis dėl vartotojų teisių pažeidimų?
9. Oro keleivių teisės
10. Vartotojų teisės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!