LT   EN   RU  
2021 m. birželio 15 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Vartotojai
  Ekonomika > Vartotojai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-03-15
Europos vartotojų diena: laikas galvoti apie vartotojų švietimą
Kovo 15-osios, Europos vartotojų dienos, tema – vartotojų švietimas. Lietuvos vartotojų institutas mano, kad tai yra gera proga apmąstyti ką esame nuveikę šioje srityje.

Vienas iš iškalbingiausių faktų, bylojančių apie vartotojų švietimo padėtį – sociologinių tyrimų duomenys, rodantys, kad net 54 proc. suaugusių vartotojų nežino savo teisių. Lietuvos vartotojų institutas, atlikęs vartotojų klausimų analizę, konstatuoja, kad vartotojams labai trūksta objektyvios informacijos apie maisto priedus, genetiškai modifikuotą maistą, maisto produktų ženklinimą, ne maisto prekių keitimą ir grąžinimą.

Lietuvos vartotojų institutas mano, kad suaugusiųjų vartotojų švietimui šiandien turi būti teikiamas ypatingas prioritetas. Atlikta vartotojų klausimų analizė rodo, kad vartotojams labai trūksta objektyvios informacijos apie maisto priedus, genetiškai modifikuotą maistą, maisto produktų ženklinimą, ne maisto prekių keitimą ir grąžinimą.

Nors vaikų švietimui mokyklose yra padaryta pradžia, tačiau jis kol kas yra fragmentiškas, besikoncentruojantis tik ties kai kuriais vartotojų apsaugos aspektais. Lietuvos vartotojų institutas praeitais metais gavo nemažai tėvų klausimų kaip apsaugoti vaikų asmens duomenis jiems naršant internete, ar reklama nukreipta į vaikus neformuoja žalingų mitybos įpročių, teigiamo požiūrio į tabaką ir alkoholį, ar netelkia dėmesio brangiems žaislams.

Lietuvos vartotojų institutas mano, kad būtina stiprinti suaugusiųjų vartotojų švietimą, leidžiant daugiau informacinės medžiagos bei rengiant radijo, televizijos laidų klausimais, susijusiais su vartotojų apsauga. Taip pat būtina svarstyti ar nereikėtų peržiūrėti mokymo programų ir skirti daugiau dėmesio vaikų švietimui.

Su informacija apie Lietuvos vartotojų instituto išleistus šviečiamojo pobūdžio leidinius bei parengtus straipsnius galima susipažinti svetainėje http://www.vartotojai.lt.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Sel (10)    Archeologija (42)    Ožiaragis (7)    Kabala (6)    KGB (35)    Dailė (34)    Meino meškėnas (2)    Auklės (3)    Modemai (8)    Kietieji diskai (17)    Firmos (12)    Buto remontas (3)    Egzorcizmas (11)    Partizanai (12)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Rytietiški šokiai (16)    Viskis (8)    Grupės (81)    Shotokan (11)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Vilniaus bendruomenės (4)    Melagių diena (3)    Atmintis (4)    Paieškos sistemos (14)    Viktor Uspaskich (61)    Gotai (17)    Programos (61)    Seimo rinkimai (4)    Vaiko sveikata (8)    Zodiako ženklai (88)    Automobiliai (41)    Interneto dizainas (5)    Vokiečių aviganis (2)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Medžioklė (63)    Susitaikymas (9)    Brendis (6)    Breakdance (4)    Ekologinis ūkis (2)    Prokuratūra (4)    Krizė (59)    Makaronai (2)    Džiaugsmas (2)    Kompiuterinis saugumas (43)    Internetas (184)    Sekimas ir privatumas (12)    Restoranai (5)    Sportas (8)    Optinis ryšys (12)    Lietuva (2)
1. Nusipelnėme gyventi linksmiau, arba kam naudinga branginti šilumą Vilniuje
2. Ar bus apginti 1.5 milijono vartotojų interesai?
3. TEO LT už Konkurencijos įstatymo pažeidimą skirta bauda
4. Šiais metais vartotojų skundų skaičius faktiškai viršijo milijoną
5. Vartotojų teisėmis domisi ir verslininkai
6. Lietuvojoje pažymima Europos vartotojų diena
7. Vartotojų organizacijos partijų rinkiminėse programose pasigenda aiškios vartotojų politikos
8. Kur kreiptis dėl vartotojų teisių pažeidimų?
9. Oro keleivių teisės
10. Vartotojų teisės
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!