LT   EN   RU  
2020 m. liepos 13 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Valstybės atkūrimo diena
  Šventės > Valstybės atkūrimo diena
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-02-15
Straipsniai.lt redaktoriaus sveikinimas Vasario 16-osios proga

„Praeities dvasia ir praeities aukos įgalino mus atkurti savo nepriklausomą valstybę, o tos praeities ir šių dienų junginys mus turi paskatinti Lietuvos ateitį kurti taip, kad ji būtų gaji, ištverminga ir atspari prieš visokius pavojus ir netikėtumus“. Prezidentas Antanas Smetona

Mieli Lietuvos žmonės,

Mes visi savo širdy nešiojamės Tėvynę. Ji – tai miškai, pievos, upės, miestai, kalba ir mes, Lietuvos žmonės, kuriantys savo šalies gerovę, ūkį, meną ir tikintys Lietuva. Mūsų Tėvynė gimė 1918 m. vasario 16-ąją. Šią dieną galime laikyti ir mūsų visų gimtadieniu, atėjusiu su Vinco Kudirkos „Kelkime, kelkime“, „Aušra“ ir „Varpu“, su vieningos Lietuvos suvokimu mūsų širdyse ir sąmonėje.

Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti stiprybę, dvasią ir viltį. Žinau, daugeliui šiandieninė Lietuvos padėtis atnešė naujų rūpesčių ir problemų. Tad Vasario 16-osios suteikiama viltis – ne tušti žodžiai. Tai – galimybė gyventi geriau, šviesiau, drąsiau. Tikiu, kad eidami geresnio ir drąsesnio gyvenimo keliu, liksime tokie pat stiprūs dvasia, vieningi darbais ir tikintys savo jėgomis.

Sveikindamas Jus Valstybės atkūrimo dienos proga linkiu visiems laimės, sveikatos, šventinio džiaugsmo ir tikėjimo ateitimi. Tegul Vasario 16-oji mus dar labiau suburia naujiems darbams Tėvynės ir žmonių labui.

Šiandien minime ypatingą progą - mūsų valstybės atkūrimo dieną - vieną įsimintiniausių datų Lietuvos valstybingumo kelyje.

Priespaudos jungą nusimesti nebuvo lengva. Tačiau nepaisant sudėtingų sąlygų ir mažai valstybei nepalankių aplinkybių, susitelkę iškovojome gimtosios šalies laisvę ir nepriklausomybę.

Ši diena – tai tarsi mūsų tautos vėliava. Vienijanti, sutelkianti, kelianti pasididžiavimą. Tegu Vasario 16-osios dvasia išlieka gyva mumyse daugybę metų. Tegu mažos valstybės išdidus nepriklausomybės jausmas būna perduodamas iš kartos į kartą.

Tūkstantmetė mūsų šalies istorija - tai šaltinis, iš kurio galime semtis išminties ir jėgų išlikti vieningiems ne tik džiugiomis, bet ir sunkiomis šaliai akimirkomis. Tik būdami vieningi ir susitelkę galime tikėtis, kad mūsų ainiai paminės dar ne vieną tokį jubiliejų.

Sveikindamas šios brangios kiekvienam lietuviui šventės, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, noriu palinkėti, kad neprarastume tikrųjų vertybių, kurios padėjo mūsų Tautai išlikti sunkiais periodais, išlaikytume Tautos identitetą, stiprintume pilietiškumą, susitelkę ir vieningai, aktyviai dalyvaukime atviros, stiprios ir klestinčios Lietuvos kūrime!

Su meile ir rūpesčiu kurkime modernią ir klestinčią Lietuvą. Išlikime tauta, kuri turi vertybes ir žino savo stipriąsias puses.

Kviečiu ir toliau tarnauti Lietuvos labui ir savo gerais darbais rašyti Lietuvos istoriją.

Kviečiu išlaikyti ir stiprinti savyje meilę Lietuvai, pagarbą ir toleranciją kitiems, perduoti jaunajai kartai mūsų šalies istoriją, gimtąją kalbą, kultūrą ir tradicijas.

Kur bebūtume ir ką beveiktume, didžiuokimės būdami lietuviais!

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Emo (10)    Garso sistemos (15)    Intel (6)    Dalia Grybauskaitė (16)    Kriptografija (3)    Arūnas Valinskas (4)    Vėlinės (5)    Spiritizmas (4)    Menas būti kartu (2)    Sportiniai šokiai (2)    Runkeliai (18)    Krizė (59)    Spauda (3)    Skinheadai (9)    Nekilnojamasis turtas (22)    Muzika (196)    Kailiniai (15)    Vox Populi (14)    Hakeriai (273)    Buto remontas (3)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Toyota (2)    Pirmoji meilė (3)    Kino kritika (10)    Katės (33)    Sportas (8)    Visuotinė istorija (44)    Kompiuteriai (148)    Egzorcizmas (11)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Valdas Adamkus (11)    Užgavėnes (9)    Tadas Blinda (10)    Bendravimas (743)    Vestuvės (16)    Klaviatūros (11)    Žmogaus klonavimas (2)    Sektos (12)    Hipnozė (10)    Subkultūros (99)    Svarstyklės (7)    Arkliai (12)    Prevencija (14)    Šatrija (4)    Džiazo muzikos grupės (11)    Tinklapiai (13)    Architektūra (11)    Gender Loops (6)    Partizanai (12)
1. Straipsniai.lt redaktoriaus sveikinimas Vasario 16-osios proga
2. Kaip ir kur atsirado Vasario 16 d. Nepriklausomybės aktas
3. Vasario 16-toji: Nepriklausomybės paskelbimas
4. Vasario 16-toji: Vilniaus konferencija
5. Vasario 16-toji: Pradžia
6. Vasario 16-osios Akto reikšmė lietuvių tautos politinei raidai
7. 1918 metų Vasario 16-toji ir 1990 metų kovo 11-toji
8. Vasario 16-oji - pati didžiausia šventė
9. Vasario 16-oji
10. Vasario 16-ji: skirtingi istorikų vertinimai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!