LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 17 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Verslo tipai
  Ekonomika > Verslas > Verslo tipai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-10-26
Trumpai apie privatų verslą

Verslo tipai

Pradėti ir tinkamai tvarkyti savo verslą Didžiojoje Britanijoje nėra sunku. Svarbiausia turėti idėją ir stengtis ją įgyvendinti. Yra trijų tipų įmonės, kurias gali steigti kiekvienas.

Laisvai samdomas darbuotojas

Dažniausiai pasitaikantis verslo tipas lietuvių bendruomenėje – laisvai samdomas darbuotojas arba kitaip – individuali įmonė. Šio verslo tipo privalumas yra tai, kad jį tvarkyti yra sąlyginai paprasta – jis nereikalauja labai daug dėmesio ar jėgų. Tačiau jo savininkas yra asmeniškai atsakingas už įmonės skolas. Jei verslas nepasiseks ir turėsite įsiskolinimų tiekėjams ar bankui, privalėsite tas skolas padengti iš savo asmeninio turto.

Partnerystė

Jei turite verslo partnerį, galite susijungti ir steigti partnerystę. Šis verslo tipas labai panašus į individualią įmonę. Skirtumas – finansinę atsakomybę ir verslo valdymą dalysitės su partneriu.

Ribotos atsakomybės kompanija

Ribotos atsakomybės (angl. limited) kompanija (lietuviškas atitikmuo – uždaroji akcinė bendrovė) yra saugus ir tinkamas pasirinkimas daugeliui rimtų verslininkų. Šios kompanijos išlaikymas kainuos daugiau lėšų, laiko ir jėgų – turėsite samdyti buhalterį, reguliariai ir griežtai atsiskaityti su Mokesčių inspekcija ir kitomis institucijomis. Tačiau šis verslo tipas turi nemažai privalumų. Pirma, lengviau galėsite gauti paskolą verslui, nes bankai į tokią kompaniją žiūri rimčiau, nei į fizinį asmenį. Antra, ribotos atsakomybės kompanijos savininkai nėra atsakingi už kompanijos įsiskolinimus savo asmeniniu turtu. Nors šios kompanijos finansinė apskaita yra griežtesnė, nei individualios įmonės ar partnerystės, kiekvienas, mokantis tvarkingai elgtis su savo asmeniniais finansais, sugebės tvarkyti ir kompanijos finansus.

Ribotos atsakomybės kompanija. Kiek kainuos?

Ribotos atsakomybės kompanijai atidaryti reikalingas tik asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, identifikavimo kortelė arba vairuotojo pažymėjimas) ir adresas. Kompanijos atidarymo procesas užtrunka 7 dienas. Yra galimybė įsteigti kompaniją ir per vieną dieną. Kompanijai įregistruoti reikalingi mažiausiai du asmenys – direktorius ir sekretorius. Jei neturite patikimo asmens, su kuriuo norėtumėte kartu atidaryti ribotos atsakomybės kompaniją, galite pirkti nominuoto sekretoriaus paslaugas. Buhalterijos paslaugų kaina priklauso nuo verslo dydžio ir veiklos apimčių. Kiekviena kompanija privalės kasmet pateikti finansinę metų ataskaitą, kuri turi būti paruošta kvalifikuoto buhalterio. Jei samdysite darbuotojus, ataskaitas Mokesčių inspekcijai reikės siųsti kas mėnesį.

Informacija paimta iš "A2A Group" informacinio leidinio apie darbą ir gyvenimą Jungtinėje Karalystėje

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Maudymosi kostiumėliai (7)    Menas būti kartu (2)    Klubai (8)    Šaudymas iš lanko (2)    Žemgrobiai (6)    Garso sistemos (15)    2009 metų horoskopas (15)    Shidokan (3)    Amfetaminas (2)    Lietuva (2)    Lobiai (12)    Mitingai (5)    Džiaugsmas (2)    Atviras kodas (23)    Šalys (61)    Naujieji metai (12)    Pavydas (5)    Išpažintis (16)    Turizmo agentūros (10)    Pyktis (6)    Politikai (183)    Chemija (5)    Paieškos sistemos (14)    Dalia Grybauskaitė (16)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Vox Populi (14)    Homeopatija (5)    Sony Ericcson (40)    Prancūzų buldogas (2)    Viktor Uspaskich (61)    Imtynės (29)    Literatūra (239)    Velniai (9)    Vandenis (7)    Korupcija (22)    Raganos (12)    Sekimas ir privatumas (12)    Operacinės sistemos (50)    Lobių ieškotojai (3)    Dažasvydis (3)    Meino meškėnas (2)    Mistika (446)    Pagonybė (3)    Vytautas Landsbergis (6)    Draugystė (10)    Kalėdos (12)    Siemens (6)    Velykos (10)    Klonavimas (10)    Kvepalai (10)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!