LT   EN   RU  
2020 m. spalio 30 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Virtualios realybės įranga
  Technologijos > Vaizdo technologijos > Virtualios realybės įranga
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-09-13 Spausdinti Spausdinti
Virtuali realybė

Žmogus turi unikalią gamtos dovaną - stereoskopinį vaizdo matymą. Jis leidžia ne tik realiai jausti daikto kontūrus, bet ir kiekvieno žiūrimo daikto taško nuotolį. Tai įmanoma todėl, kad į akį patenka ne lygiagretus šviesos spindulys vamzdžio pavidalu, o konuso. O be to kiekviena akis mato vaizdą savo kampu. Visų spindulių susijungimas mūsų smegenyse ir duoda trimatį vaizdą. Žmogus visados stengėsi modeliuoti realybę, bet tik atsiradus programiniams prietaisams atsirado galimybė modeliuoti vaizdą artimą realybei. Taip atsirado menami pasauliai dirbtinai sukurti žmogaus. Nereikia galvoti kad virtualus pasaulis atsirado neseniai. XX amžiaus antroje pusėje Reimon Gerc iš Nacionalinės Argonautikos laboratorijos ir Ivan Sazerlend iš Masečuseto technologijos instituto sukūrė pirmuosius stereo akinius virtualios realybės. Tas pats Gercas, bet jau su Maiklu Nolu iš Bell Labs sukūrė manipuliatoriaus modelį su atgaliniu vežimu. Šiandiena ši technologija žinoma kaip ForceFeedback. Nuo to laiko prietaisai tobulėja, atsiranda naujos technologijos. Virtualios realybės imitacijai naudojama vis daugiau prietaisų kiekvienam žmogaus receptoriui. Pirmiausia tai receptoriai garso, vaizdo, o po to skausmo ir kiti. Prietaisai šių nervų galūnių sudirginimui gali būti patys įvairiausi.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Istorija (154)    Žiniasklaida (108)    Aiškiaregiai (11)    Spiritizmas (4)    Zigmas Vaišvila (10)    Stilius (86)    Archeologija (42)    Soliariumai (5)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Domenai (11)    Skirmantas Valiulis (32)    Ištikimybė (4)    Valstiečių sąjunga (2)    Televizija (17)    Dalia Grybauskaitė (16)    Komunikacija (166)    Parašiutizmas (15)    Pelės (5)    Laikrodžiai (3)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Astronomija (46)    Augalai (8)    Mobilūs ryšiai (193)    Statyba (29)    Tadas Blinda (10)    Lietuvoje (43)    Transportas (125)    Krikščionys demokratai (3)    Kalėdos (12)    Telekomunikacijos (188)    Krašto apsauga (27)    Avalynė (7)    Lietuvių valgiai (28)    Filatelija (11)    Feng šui (7)    Psichologija (89)    Kino kritika (10)    Viešnia iš ateities (2)    Romas Kalanta (4)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Fajetai (2)    Naujieji metai (12)    Vitaminai (2)    Mokslai (1219)    Narkotikai (97)    Liemenėlės (3)    Bankrotas (2)    Šventasis Pranciškus (3)    Geografija (22)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!