LT   EN   RU  
2020 m. spalio 30 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Virtualios realybės įranga
  Technologijos > Vaizdo technologijos > Virtualios realybės įranga
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-09-13 Spausdinti Spausdinti
Vr - pirštinės

Kolkas pirštinės netokios populiarios kaip kaikurie akiniai. Jų tehnologijos dar brangokos pramogoms, nors jau pasiekiamos kai kuriose virtualiose salėse Electronic Visualization Lab. Daugiausia jos naudojamos ne žaidimamas. Sekti pirštų judesius joms padeda sudėtinga sistema elastinių šviesos laidininkų ir pora dešimčių daviklių. Kai tik pirštas pradeda lenktis, laidininkas sumažina šviesos srautą, o davikliai sugauna šviesos kritimą kokioje tai atkarpoje. Nuo šių pakitimų priklauso ir rankos riešas virtualioje aplinkoje. Žinoma ši technologija sukurta daugiau moksliniams tyrymams, negu žaidimams. Virtualias pirštines su šviesos sensoriais gamina žinoma kalifornijos firma Virtual Technologies, Inc. Paprasčiausias jos gaminys vadinasi CyberGlove. Yra 18-sensorinis modelis, sekantis pirštų judesius ir 22-sensorių, galintis sugauti dar ir visų pirštų sulenkimą ir atlenkimą (išskyrus didžiojo). Šios pirštinės gali apsirikti tik 0.5-1 laipsnio. 22-sensorinė pirštinė nuima parodymus 149 kartus perb sekundę, 18-sensorinė-112. Mes pažvelgėme pirštines, kurios seka judesiu riešo, bet jo mehaniškai neveikia. Ta pati firma Virtual Technologies, Inc. suteikia mums galimybę pajusti virtualų pasaulį savo rankomis. JI sukūrė prietaisą su atsakomuoju veiksmu. Jis vadinasi CyberGrasp. Lenkti kabliai užsideda ant pirštinių viršaus ir reikalui esant priešinasi lenkiant pirštus. Kiek stipriai? Iki 12 H kiekvienam pirštui. Tai jėga veikianti 1/9.8 kilogramą. Tai galima būtų palyginti, jei pakabintumėte svorį 1.2 kg ant kiekvieno ištiesto piršto. Pats prietaisas dar sveria 350 g. Virtual Technologies, Inc. Sukūrė prietaisą: CyberTouch. Šis prietaisas užsideda ant pirštų galiukų irperduoda įvairios rūšies vibracija, tvirtinasi jis ant virtualios realybės pirštinių. Anglai sugalvojo pirštines kurios veikia rutuliukų su kompresoriu pagrindu, galinčiais įšildyti orą. Su jomis galite jausti netik virtualaus paviršiaus nelygumus, bet ir temperatūrą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kelionių įspūdžiai (26)    Muzika (196)    Kailiniai (15)    Renginiai (31)    Šaulys (7)    Mada (4)    Mokslai (1219)    Smurtas mokyklose (10)    Istorija (154)    Darbo partija (4)    Viešnia iš ateities (2)    Baikeriai (8)    Gyvūnai (174)    Sportas (180)    Kitos šventės (7)    Interneto dizainas (5)    Vasario 16 (12)    Variakojis (11)    Gender Loops (6)    Pavydas (5)    Valstiečių sąjunga (2)    Teisėtvarka (24)    Šachmatai (11)    Hobi (106)    Zigmas Vaišvila (10)    TELE-2 (7)    Krašto apsauga (27)    Brendis (6)    Sportas (8)    Televizoriai (2)    Škotų aviganis (3)    Žmogaus klonavimas (2)    Jausmai (27)    Vox Populi (14)    Ištikimybė (4)    Geografija (22)    Breakdance (4)    Tadas Blinda (10)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Bildukai (3)    Runkeliai (18)    Aiškiaregiai (11)    Tatuiruotės (7)    Kietieji diskai (17)    Psichiatrija (64)    Bibilija (10)    Sodininkystė (22)    Bankrotas (2)    Telekomunikacijos (188)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!