LT   EN   RU  
2020 m. spalio 30 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Virtualios realybės įranga
  Technologijos > Vaizdo technologijos > Virtualios realybės įranga
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-09-13 Spausdinti Spausdinti
Manipuliatoriai skirti virtualiai realybei

Labiausiai paplitę džoistikai ForceFeedback sistemos gaminami Immersion Corporation. Jie sugeba sukurti pasipriešinimo jėgą, panašiai kaip mašinose ar lėktuvuose. Vairas važiuojant per duobes veržiasi iš rankų, džoistikai skrendant reaktyviniu lėktuvu be pasipriešinimo neišves Jus iš “suktuko”. Beuodegė pelė FEELit Mouse – Dar vienas išradimas Immersion Corporation. Tokia pelė sugeba perduoti reljefo nelygumus ekrane žmogaus rankai. Galite pajusti kiekvieną raide ar simbolį. Viso ko reikia tai draiveriai ir specialus magnetinis kilimėlis. Ascension Tecnology Corporation siųlo peles 6D Mouse. Išvaizda jos kaip trijų klavišų pelės su išskirtiniu dizainu, bet viduje dar yra davikliai sekantys pakėlimą ir sukimą. Tokios pelės supaprastina judėjimą 3D erdvėje. Kūrėjai į ją žiūri kaip į pigią alternatyvą virtualiosioms pirštinėms. Firma SensAble Technologics pagamino seriją manipuliatorių virtualiajai realybei. Vadinasi jie PHANTOM. Keletą svertų leidžia pilnai kontroliuoti judėjimą virtualioje realybėje. Normaliam darbui reikalingas specialus rinkinys programų GHOST SDK (General Haptic Open Software Toolkit), parašytų kalba C++. Jas galima atsisiųsti iš saito SensAble Technologics ir aprūpinti savo programos palaikymą PHANTM'u.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mokslai (1219)    Ištikimybė (4)    Gender Loops (6)    Parapsichologai (7)    Ekologinis ūkis (2)    Vabzdžiai (5)    Meninė gimnastika (14)    Vox Populi (14)    Gaisrininkai (7)    Arūnas Valinskas (4)    Lobių ieškotojai (3)    Liūtas (7)    Kazimiera Prunskienė (13)    Amerikos lietuviai (7)    Ekologiškas maistas (2)    Turizmo agentūros (10)    Operacinės sistemos (50)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Vilius Navickas (2)    Kompiuterio ergonomika (8)    Mitingai (5)    Egiptas (24)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Policija (2)    Skorpionas (7)    Motociklai (12)    Nokia (24)    Dieta (33)    Domenai (11)    Savižudybė (12)    Smurtas mokyklose (10)    Vitaminai (2)    2009 metų horoskopas (15)    Omnitel (12)    Paieškos sistemos (14)    Mergelė (7)    Klubai (5)    Kaukazo aviganis (2)    Striptizas (8)    Islamas (31)    Grupės (81)    Mazda (2)    Auklės (3)    Vokiečių aviganis (2)    NSO (33)    Valstiečių sąjunga (2)    Kūdikio maitinimas (3)    Interneto komentarai (2)    Neištikimybė (2)    Teisėtvarka (24)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!