LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Visuotinė istorija
  Mokslas > Mokslo sritys > Istorija > Visuotinė istorija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-04-02 Spausdinti Spausdinti
Fašizmas Italijoje

Fašistų vadas buvo Benitas Musolinis, kuris su savo bendraminčiais kritikavo silpną liberalų vyriausybę, socialistus, vėliau pradėjo kovą dėl valdžios. Fašistai greitai gavo tai, ko siekė, nes nuolat besikeičiančios vyriausybės nesiėmė jokių priemonių prieš fašistus. 1922 10 29 Italijos karalius pavedė Musoliniui sudaryti vyriausybę. Ji buvo koalicinė, o taip savo kalboje Musolinis pasakė "mums reikia visiškos valdžios ir mes patys prisiimam visą atsakomybę". Atėjęs į valdžią Musolinis netapo kapitalistų įrankių, nes turėjo savo planų ir tikslų.

Užsitikrinęs armijos, bažnyčios, karaliaus bei įvairių partijų pritarimą, Musolinis pradėjo griauti liberaliąją parlamentinę Italijos valstybės santvarką. Musolinis pasiekė, kad vykdomoji valdžia pasidarytų aukštesnė už įstatymų leidžiamąją.

Ekonominę politiką fašistai grindė "produktyvizmo" principu. Valstybė nutraukė subsidijas nerentabilioms įmonėms ir pramonės šakoms, uždėjo pelno mokestį žemdirbystės ūkiams.
Musolinio užsienio politiką, pagrįsta gretimu šalių raminimu "draugystės ir širdingo bendradarbiavimo paktais", prekybos susitarimu.
Italijoje įvedus Musolinio diktatūrą buvo uždraustos visos kitos partijos. Fašistai sukūrė savas profsąjungas, uždraudė streikus, įmonininkų ir darbininkų ginčus sprendė valstybė.ji taip pat tvarkė ekonomiką, kišosi į kultūros ir mokslo veiklą. Teisingumo organai neteko savarankiškumo ir tarnavo diktatūrai.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vytautas Bogušis (12)    Spausdintuvai (12)    Vaizdo sistemos (34)    IT parodos (10)    Auklėjimas (7)    Šventieji (10)    Garso ir vaizdo technika (2)    Statyba (29)    Go-go (10)    Ekologiški produktai (2)    Soliariumai (5)    BTV (3)    Aukštasis mokslas (13)    Poltergeistai (2)    Metalas (22)    Šatrija (4)    Novelės (102)    Žvaigždės (19)    Maxima (10)    Ekonomika (5)    Bendruomenės (158)    Matematika (2)    Krišnaizmas (3)    Žmogaus klonavimas (2)    MTV (5)    Katės (33)    Jautis (2)    Istorija (154)    Ekologiškas maistas (2)    Skirmantas Valiulis (32)    Raganos (12)    Mada (4)    Tinklapiai (13)    Barai (7)    Žmogaus teisės (18)    Modemai (8)    Kabala (6)    Ekologinis ūkis (2)    Feng šui (7)    Romas Kalanta (4)    Mistika (446)    Vadyba (89)    Pasakos (60)    Katalikybė (49)    Leo LT (12)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Technologijos (1819)    Smurtas mokyklose (10)    Sekimas ir privatumas (12)    Pavydas (5)
1. Senovės Rytų tautų pasiekimai
2. Apie Graikus
3. Apie Romėnus
4. Romėnai ir krikščionybė
5. Pokyčiai Europoje po Vakarų Romos imperijos žlugimo.
6. Katalikų bažnyčios įtaka viduramžių kultūrai, politikai, visuomenei
7. 15 – 16 a. pokyčiai pakeitę visuomenę
8. Europa – pasaulio civilizacijos centras
9. 17a. Anglijos ir 18 Didžioji revoliucijos
10. 18a. – švietimo laikotarpis
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!