LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Visuotinė istorija
  Mokslas > Mokslo sritys > Istorija > Visuotinė istorija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-04-13 Spausdinti Spausdinti
1861 m. valstiečių reformos įgyvendinimas Rusijoje

Paskelbtos baudžiavos panaikinimo sąlygos nepatenkino valstiečių. Buvo sudaromi nuostatiniai raštai, kuriose buvo nurodami valstiečių išsipirkimo ir baudžiavos sąlygos.
Valstiečiai norėjo tuojau pat gauti piliečių teises ir nemokamai tuos žemės sklypus, kuriuos dirbo. Valstiečiai buvo nepatenkinti mažais skirtiniais sklypais, nesutiko už žemę mokėti piniginę duoklę. Netekę vilties, jog gaus žemę ir laisvę nemokamai, valstiečiai norėjo, kad būtų panaikintos jų, kaip laikinųjų prievolininkų priedermės.

Išperkamieji mokesčiai, kuriuos valstiečiai turėjo mokėti, įskaitant ir skolos procentus, 49 metus, buvo gerokai didesni už tuo meto žemės pardavimo kainas. Tad Aleksandras II leido išsipirkti žemę, praleidžiant duoklės mokėjimo etapą.
Viršnorminė žemė buvo atimama zemstvų, teismų ir kitos reformos pratęsė 1861 m. vasario 19 d. baudžiavos panaikinimo reformą.
Zemstvos turėjo vadovauti gubernijos ūkiui, liaudies švietimui, medicinos ir veterinarijos pagalbai.

Apskričių ir gubernijų zemstvų nariai buvo renkami trejiems metams ir kasmet rinkdavosi į savo posėdžius.

1864 m. 11 20 nuostatai skelbė, kad teismai yra neluominiai, jų procesas vyksta viešai, o teisėjai nepriklauso nuo vykdomosios valdžios. Pirmoji teismų instancija buvo gubernijos teismas, o aukščiausioji - senatas.

Baudžiavos panaikinimas ir kitos reformos Rusijoje paspartino naujų, buržuazinių santykių formavimąsi. Prasidėjo naujas, kapitalistinis Rusijos raidos etapas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Optinis ryšys (12)    Makaronai (2)    Toyota (2)    Žmogaus klonavimas (2)    Go-go (10)    Ekologinis ūkis (2)    Elektroninės šiukšlės (10)    Fotografija (17)    Menas būti kartu (2)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Užgavėnes (9)    Komunikacija (166)    Matematika (2)    Pedagogika (21)    Krašto apsauga (27)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Tinklapiai (13)    Mityba (43)    Vabzdžiai (5)    Amerikos lietuviai (7)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Politika (363)    Mokyklos (22)    Miestai (14)    Reinkarnacija (6)    Katalikybė (49)    Narkotikai (97)    LNK (2)    Bučiniai (31)    Internetas (184)    Paieškos sistemos (14)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Metalinės muzikos grupės (8)    Vox Populi (14)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Kulinarija (181)    Liemenėlės (3)    Nokia (24)    Šaudymas iš lanko (2)    Fajetai (2)    Velykos (10)    Lobių ieškotojai (3)    Interjero dizainas (13)    Muzika (196)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Nekilnojamasis turtas (22)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Skaneriai (5)    Gimimo diena (3)
1. Senovės Rytų tautų pasiekimai
2. Apie Graikus
3. Apie Romėnus
4. Romėnai ir krikščionybė
5. Pokyčiai Europoje po Vakarų Romos imperijos žlugimo.
6. Katalikų bažnyčios įtaka viduramžių kultūrai, politikai, visuomenei
7. 15 – 16 a. pokyčiai pakeitę visuomenę
8. Europa – pasaulio civilizacijos centras
9. 17a. Anglijos ir 18 Didžioji revoliucijos
10. 18a. – švietimo laikotarpis
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!