LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Visuotinė istorija
  Mokslas > Mokslo sritys > Istorija > Visuotinė istorija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-10 Spausdinti Spausdinti
Fašizmas ir komunizmas

Komunistinės idėjos pirmiausia subrendo Rusijoje ir 1917 metais perversmo būdu komunistai paima valdžią Rusijoje todėl, kad ji buvo labiausiai nusilpusi. Čia daugiausia skriaudų, skurdo, išnaudojimo. Fašizmas gimė Italijoje bet toliausiai nuėjo Vokietijoje išsirutuliojęs iš nacionalizmo ideologijos.

Panašumai: abiejų tikslas - totalitarizmas (kai apima visas gyvenimo sritis). Prievarta, griežta kontrolė, vienos ideologijos viešpatavimas. Represijos ne tik prieš kitas tautas, bet ir prieš savo tautą. Viešai skelbiami draudimai kitoms partijoms, demonstracijoms, kultūra ir švietimas tarnauja ideologijai. Asmens kultas. Visiškai nevaržoma valdančiojo asmens atsakomybė. Prievartai ir smurtui vykdyti sukuriama sistema. 3 valdžios vienose rankose. Valstybines pareigas eina tik savų partijų žmonės. Labai panašūs abu vadai pagal savo idealus grįžtantys į viduramžius Stalino – Ivanas Rūstusis, Hitlerio – Barbarosa.

Skirtumai:

1. Fašistai niekada nesidangstė demokratiškais lozungais kaip tai darė komunistai.

2. Fašizmo ryškus bruožas nacizmas. Niekinamos kitos tautos, išaukštinama germanų rasė. Komunizmas propaguoja tautų lygybę, suverenumą. Ir bent jau prieš terorą ir smurtą tos tautos tikrai lygios.

3. Fašistai ateina į valdžią taikiais būdais, komunistai per ginkluotą perversmą.

4. Fašistai gina nuosavybę, stambųjį turtą, komunistai puola jį per nacionalizacijos procesą.

5. Tarybų Sąjungoje komunistinio valdymo metu nepasireiškė ryškus antisemitizmas.

6. Komunistai labai aršiai kovoja su bažnyčia, pasireiškia kaip atėjistai, fašistai viską stengiasi pritaikyti prie savo krikščioniškos ideologijos, net dangstosi ja.

7. Fašistų koncentracijos stovyklos tai mirties fabrikai, rafinuoto žudymo meno vietos, komunistų gulagai – žemo lygio žmonių naikinimo priemonė.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vestuvės (16)    Filologija (2)    Katalikybė (49)    Tibetas (10)    Ekonomika (259)    Sodininkystė (22)    Vorai (2)    Krikščionys demokratai (3)    Kinų horoskopas (14)    Homeopatija (5)    Kreditai (2)    Krašto apsauga (27)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Tinklapiai (13)    Pedagogika (21)    Kompiuteriai (148)    Siamo katės (2)    Tamplieriai (7)    Likeris (2)    Filatelija (11)    Aukštasis mokslas (13)    Kailiniai (15)    Airija (9)    Dvarai (36)    Mistika (446)    Makaronai (2)    Reklama internete (18)    Šventasis Kazimieras (2)    Pirmoji meilė (3)    Fajetai (2)    Bankinės technologijos (11)    Logistika (12)    Sportas (8)    Anglų kalba (35)    Gimimo diena (3)    Korupcija (22)    Garso ir vaizdo technika (2)    Smurtas mokyklose (10)    Seimo Pirmininkas (2)    Brendis (6)    AMD (3)    Apskaita (15)    Shotokan (11)    Slaptos bendrijos (24)    Alus (22)    Viktor Uspaskich (61)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Vaiko sveikata (8)    Šalys (61)    Gaisrininkai (7)
1. Senovės Rytų tautų pasiekimai
2. Apie Graikus
3. Apie Romėnus
4. Romėnai ir krikščionybė
5. Pokyčiai Europoje po Vakarų Romos imperijos žlugimo.
6. Katalikų bažnyčios įtaka viduramžių kultūrai, politikai, visuomenei
7. 15 – 16 a. pokyčiai pakeitę visuomenę
8. Europa – pasaulio civilizacijos centras
9. 17a. Anglijos ir 18 Didžioji revoliucijos
10. 18a. – švietimo laikotarpis
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!