LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Visuotinė istorija
  Mokslas > Mokslo sritys > Istorija > Visuotinė istorija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-25 Spausdinti Spausdinti
Pokyčiai Europoje po Vakarų Romos imperijos žlugimo.

476 m. žlugo Vakarų Romos imperija. Ant jos griuvėsių po 200 metų susiformuoja Frankų imperija, jai priklauso visa Vakarų Europa išskyrus šiaurę ir Britų salas. 9 a. ši imperija žlunga. Po visą Europą išplinta krikščionybė remiama Frankų valdovų (Choldvigo, Karolio Didžiojo), ji tampa viešpataujančia religija ir ideologija Europoje. Kaime gyvena apie 90% gyventojų, prasideda įbaudžiavinimo procesas, atsiranda feodaliniai laiptai, prasideda feodalinis susiskaldymas. Karyba – 8a. balnas su kilpomis (iš Kinijos), pagr. ginklai kalavijas ir ietis, lankas ir strėlė jau atgyveno. Pradedamos statyti pilys (daugiausia medinės). Atsiranda paveldima žemės valda (lenai, domenai, feodai, alodai). Pirmieji žemės savininkai pas karalių einantys karinę tarnybą žmonės. Jie buvo ir karaliaus vasalai (grafai, majorai, margrafai). Stambiais feodalais tampa bažnyčios ir vienuolynai. Prasideda pirmieji feodalų vaidai, dėl to smunka miestų gerovė, susilpnėja prekyba, ji vėl nusigyvena iki mainų lygio. Per kryžiaus žygius ir po jų gerokai smunka gerovė, padidėja nusikalstamumas nes kryžiaus žygių dalyviams nuodėmės buvo atleidžiamos iš anksto. Rytuose atsiranda moters kultas. Po kryžiaus žygių gerokai pakinta kilmingųjų buitis (pirtis, stalo reikmenys, kirpėjas), pasikeičia valdžios samprata( genčių vadų valdžia paremta prievarta, renkamumu, o karaliaus valdžia paveldima, patriarchalinio pobūdžio (paveldima sūnums)). Karaliaus valdžia neretai sudievinama ir skaitoma kaip duota Dievo. Atsiranda popiežiaus sritis Italijoje apie Romą. Frankų imp. Karolio Didžiojo tėvas pirmas paskelbia žemes apie Romą krikščionių bažnyčios nuosavybe. Nuo to laiko popiežiaus galia tik auga.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Foje (3)    Islamas (31)    Liberalų sąjūdis (5)    Statyba (29)    Žuvininkystė (2)    Motociklai (12)    Elektronika (8)    Parašiutizmas (15)    Nusikaltimai (6)    Panayiotis Zavosas (2)    Poetai (11)    Meino meškėnas (2)    Vestuvės (16)    Mokėjimo kortelės (7)    Kreditai (2)    Darbdaviai (10)    Mokyklos (22)    Mistika (9)    Ekonomika (5)    Saugus internetas (11)    Elektroninės šiukšlės (10)    Šokiai (56)    Vabzdžiai (5)    Istorija (154)    Tatuiruotės (7)    Poltergeistai (2)    Simbolika (2)    Novelės (102)    Klaviatūros (11)    Drabužiai (41)    Rasos (2)    Naršyklės (7)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Parapsichologija (22)    Emigrantai (22)    Paukščių gripas (21)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Vitaminai (2)    Euro naujienos (2)    Buto remontas (3)    Kazimiera Prunskienė (13)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Prancūzų buldogas (2)    Kokainas (6)    Skundai (22)    Regbis (4)    Sportiniai šokiai (2)    Garso sistemos (15)    Vaizdo sistemos (34)    P2P tinklai (2)
1. Senovės Rytų tautų pasiekimai
2. Apie Graikus
3. Apie Romėnus
4. Romėnai ir krikščionybė
5. Katalikų bažnyčios įtaka viduramžių kultūrai, politikai, visuomenei
6. 15 – 16 a. pokyčiai pakeitę visuomenę
7. Europa – pasaulio civilizacijos centras
8. 17a. Anglijos ir 18 Didžioji revoliucijos
9. 18a. – švietimo laikotarpis
10. JAV konstitucija. Prancūzijos žmogaus ir piliečio teisių deklaracija. Lietuvos, Lenkijos 1791 Gegužės 3 konstitucija
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!