LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Visuotinė istorija
  Mokslas > Mokslo sritys > Istorija > Visuotinė istorija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-28 Spausdinti Spausdinti
Apie Graikus

Anglų istorikas Menas apibūdina dvasinę Europos istoriją: visa yra taip paveikta graikų, kad jie buvo yra ir bus siekiamu idealu. Reikia prisiminti Graikų kolonizavimą 18 – 7 a. pr. Kr. jis prasideda įvairiomis kryptimis, jie apgyvendina visas Viduržemio jūros pakrantes, Bosforo ir Dardanelų sąsiaurius ir Juodosios jūros pakrantes. Kolonizacija buvo sąlyga transformuotis graikų įtakai ir kultūrai.

Juos vertė judėti:

1. Agrarinio darbo perteklius;

2. Polinė kova (pralaimėję pasitraukia);

3. Ekonominiai reikalai vertė kurti faktorijas (gyvenvietes naujose kolonijose), ieškoti rinkos.

Jų pasiekimai: Graikų teatras – suaugusių mokykla, auklėjimo įstaiga. Olimpinės žaidynės – 776 pr. Kr. skirtos dieno Dioniso garbei pagoniška šventė, kai nutraukiami karai, ji tęsiasi ir dabar. Architektūra – šventyklos dievams, skulptūros Skulptoriai mokėjo perduoti jausmus. Amfiteatras – architektūrinis paminklas (labai gera akustika), hipodromai. Filosofai – Sokratas, Platonas, Aristotelis. Istorija – istorijos tėvas Herodas. Religija - politeisinė, jos pavyzdžiu sekė kitos šalys. Antropomorfizmas – dievų sužmoginimas. Politikos mokslas – demokratijos pradžia (Atėnai). Valdžia buvo išskirta V a. pr. Kr. Sparta – karybos menas, karo technika. Karai su Persija, Makedonija. Literatūra (Sofoklis), matematika (Pitagoras), geometrija (Eukritas)

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kulinarija (181)    Bildukai (3)    NSO (33)    Opel (4)    Vadyba (89)    NLP (8)    Kūdikio maitinimas (3)    Jautis (7)    Egzorcizmas (11)    Kandidatai į prezidentus (5)    Bučiniai (31)    Erich Fromm (5)    Klaviatūros (11)    Atleidimo svarba (2)    Politika (26)    P2P tinklai (2)    Pelės (5)    Kovos menai (72)    Mobilūs ryšiai (193)    Prezidento rinkimai (6)    Masonai (7)    Bankinės technologijos (11)    Seimo rinkimai (4)    Linux/Unix (34)    Hipnozė (10)    Žirgų sportas (4)    Mama ir vaikas (48)    Samsung (3)    Literatūra (239)    Teisė (61)    Vytautas Bogušis (12)    Gaisrininkai (7)    Psichologija (89)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Statyba (29)    Arūnas Valinskas (4)    Antanas Terleckas (2)    Išpažintis (16)    Alkoholizmas (15)    Muzika (196)    Vokiečių aviganis (2)    Internetas (184)    Chemija (5)    Tatuiruotės (7)    Soliariumai (5)    Žmogaus klonavimas (2)    Neištikimybė (2)    Kailiniai (15)    Motociklai (12)    Valdas Adamkus (11)
1. Senovės Rytų tautų pasiekimai
2. Apie Romėnus
3. Romėnai ir krikščionybė
4. Pokyčiai Europoje po Vakarų Romos imperijos žlugimo.
5. Katalikų bažnyčios įtaka viduramžių kultūrai, politikai, visuomenei
6. 15 – 16 a. pokyčiai pakeitę visuomenę
7. Europa – pasaulio civilizacijos centras
8. 17a. Anglijos ir 18 Didžioji revoliucijos
9. 18a. – švietimo laikotarpis
10. JAV konstitucija. Prancūzijos žmogaus ir piliečio teisių deklaracija. Lietuvos, Lenkijos 1791 Gegužės 3 konstitucija
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!