LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Windows
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Operacinės sistemos > Windows
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-14 Spausdinti Spausdinti
Microsoft Windows NT

Microsoft Windows NT operacinė sistema pasidarė populiariausia tinklų operacine sistema kompiuterių rinkoje, užėmusi Novell NetWare vietą. Patogus interfeisas ir paprastas eksploatavimas leido net nepatyrusiems vartotojams montuoti ir aptarnauti lokalus tinklus.

Windows NT yra modulinė OS, palaikanti visas išplėstas galimybes, įdiegtas į paskutinius Intel ir Alpha firmų procesorių ištyrimus, o taip pat pašalina apribojimus operatyvios atminties apimčiai ir saugomos informacijos kiekiui.

Servisas – bet kuri programa arba komponentė, kuri užkraunama kartu su OS dar prieš vartotojui įeinant į tinklą ar pamatant ekraninį interfeisą. Servisai užkraunami automatiškai ir neleidžia operatoriui kištis į užkrovimo procesą.

Windows NT servisų rūšys:

Server – leidžia kompiuteriui pateikti bendrus diskus ir spausdintuvus kitiems tinklo kompiuteriams bendram naudojimui.

Workstation – leidžia taikomosioms programoms, dirbančioms šioje sistemoje, turėti priėjimą prie tinklo resursų.

Browser – palaiko domenų ir Windows-orientuotus kompiuterius sąrašą, kuris naudojamas nurodyti tinklo resursų išdėstymą.

Messenger – leidžia administratoriui arba Alerter servisui išsiųsti ar priimti pranešimus, kaip rankiniu būdu, taip ir sisteminio charakterio įvykių rezultate.

Netlogon – darbo stočių priemonė, reikalinga aptikti domeno kontrolerį ir susijungti su juo. Taip pat naudojamas vyriausiais domenų kontroleriais įskaitomų apsaugos sistemos duomenų menedžerio duomenų bazei rezerviniame domenų kontroleryje dubliuoti. Jei kompiuteris nėra domeno dalis, servisas nepaleidžiamas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Nekilnojamasis turtas (22)    Vaiko sveikata (8)    Automobiliai (41)    Simbolika (2)    Bankrotas (2)    Kandidatai į prezidentus (5)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Užsienyje (50)    Reinkarnacija (6)    Tinklapiai (13)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Toyota (2)    Rokeriai (3)    Vynas (16)    Švietimas (1281)    Sportas (8)    Religija ir tikėjimai (315)    Radvilos (32)    Geologija (20)    Interneto komentarai (2)    Užgavėnes (9)    Kaimo turizmas (5)    Imtynės (29)    Technologijos (1819)    Knygos (23)    Fizika (11)    Įvaikinimas (3)    Škotų aviganis (3)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Vytautas Bogušis (12)    Paieškos sistemos (14)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Klonavimas (10)    Trys karaliai (5)    Bankinės technologijos (11)    Vestuvės (16)    Proza (157)    Viešieji ryšiai (20)    Visuotinė istorija (44)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Velykos (10)    Statyba (29)    Mitingai (5)    Moters diena (4)    Vadyba (89)    Teisėtvarka (24)    Lietuvoje (43)    Sveikata (313)
1. Naujus kompiuterius su "Vista" bus galima atnaujinti į "Windows 7"
2. Pristatyta testinė "Windows Vista", kurioje įdiegtos visos galutinės versijos funkcijos
3. "Microsoft" stiprina kovą prieš piratavimą
4. Microsoft nustatė Windows XP 64bit edition išleidimo datą
5. Naujoji Microsoft Windows versija "nevirškins" Itanium procesorių
6. Brokuotas Windows XP pataisymas atjunginėjo internetą
7. Windows 2003 Server aktyvavimo raktas pateko į internetą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!