LT   EN   RU  
2021 m. spalio 16 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žiniasklaida
  Žiniasklaida
Lankomumo reitingas Publikuota: 2012-03-01
Žurnalisto Gintaro Visocko skundą nagrinės Strasbūro teismas

Niekad nemaniau, jog kada nors su savo valstybe teks bylinėtis Europos Žmogaus teisių teisme Strasbūre. Bylinėtis su savo valstybe – ne itin malonus užsiėmimas.

Tačiau kitos išeities neturėjau. Lietuviškoji Temidė, įskaitant Vilniaus miesto pirmąjį apylinkės, Vilniaus Apygardos ir Aukščiausiąjį teismus, pareiškė, jog teisėjas Valerij Paškevič, nagrinėjęs atsargos generolo Česlovo Jezersko privataus kaltinimo tvarka iškeltą man baudžiamąją bylą, nepadarė nė vienos klaidos. Ar tikrai čia nesama perlenkimų? Juk teisėjas V.Paškevič kriminaliniu nusikaltėliu, vertu solidžios piniginės baudos, mane pakrikštijo remdamasis ne konkrečiais kaltinimais, o iš kažkur ištraukta sąvoka apie “statistiniui skaitytojui ir rinkėjui primestą nuomonę”.

Aukštesniųjų instancijų teisėjai, įskaitant ir Vilniaus apygardos teisėją Stasį Lemežį, šią nuostatą patvirtino. Taigi nuo šiol Lietuvoje baudžiant žurnalistus kriminalinėse bylose (kur viskas turi būti ypatingai tikslu) konkrečių kaltumo įrodymų nebereikia. Užtenka kaip vėzdu pamojuoti sąvoka apie kažkaip statistiniam skaitytojui ir rinkėjui primestą nuomonę.

Be abejo, su tokia lietuviškosios Temidės traktuote taikstytis negalėjau. Kreipiausi į Strasbūrą. Šiandien jau turiu pranešimą, jog mano byla Strasbūro teisme bus nagrinėjama. Turiu net pareiškimo “Visockas prieš Lietuvą” numerį – 46231/11. Tačiau noriu pabrėžti: aš – ne prieš Lietuvą. Ir ne prieš visą lietuviškąją teisėsaugą. Aš – prieš tokius teisėjus kaip Valerij Paškevič ar Stasys Lemežis, kurie kriminalinėse bylose vadovaujasi ne konkrečiais įrodymais ir faktais, bet niekuo neparemtomis, nepagrįstomis, neįrodytomis sąvokomis apie neva “statistiniui skaitytojui primestą nuomonę”. Mane gynusių advokačių Liudvikos Meškauskaitės ir Kristinos Čeredničenkaitės manymu, lietuviškoji Temidė netinkamai išnagrinėjo bylą, ar iš tiesų įžeidžiau Prezidento rinkimuose dalyvavusį poną Č.Jezerską.

Žodžiu, maždaug po kelerių metų bus aišku, kaip EŽTT vertina Pirmojo Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevič, Vilniaus apygardos teismo teisėjo Stasio Lemežio ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų Benedikto Stakausko, Rimanto Baumilo ir Viktoro Aiduko sprendimą, jog žurnalistas G.Visockas tikrai įžeidė generolą, tikrai yra vertas kriminalinio nusikaltėlio vardo ir tikrai privalo sumokėti maždaug 33 tūkst. litų dydžio baudą (šiandien prisidėjo ir tūkstantinės išlaidos antstoliams).

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Bučiniai (31)    Simbolika (2)    Hobi (106)    Monitoriai (11)    Mitingai (5)    Geologija (20)    Teisė (61)    Prokuratūra (4)    Gender Loops (6)    Ekonomika (259)    Žindymas (14)    Saugus internetas (11)    2009 metų horoskopas (15)    Prancūzų buldogas (2)    Intel (6)    Klubai (5)    Filosofija (326)    Dalia Grybauskaitė (16)    P2P tinklai (2)    Procesoriai (28)    Šalys (61)    Vitaminai (2)    Amerikos lietuviai (7)    Statyba (29)    Ekologiškas maistas (2)    Įvaikinimas (3)    Krašto apsauga (27)    Lobių ieškotojai (3)    NLP (8)    Filologija (2)    Buto remontas (3)    Kino kritika (10)    Archeologija (42)    Joninės (6)    Dvyniai (9)    Breakdance (4)    Avinas (7)    Egzorcizmas (11)    Vilius Navickas (2)    Poltergeistai (2)    Muzika (196)    Švedija (9)    Shidokan (3)    Lietuvoje (5)    Savivaldybių rinkimai (9)    Linux/Unix (34)    Šaulys (7)    Gaisrininkai (7)    Žala sveikatai (16)    Kietieji diskai (17)
1. Žurnalisto Gintaro Visocko byla susidomėjo tarptautinė organizacija “Reporteriai be sienų”
2. Užsakomoji žurnalistika
3. Kas apmokės kampaniją?
4. Tas saldus negatyvizmas
5. Prasideda registracija į žiniasklaidos apdovanojimus "Nmedia 2007"
6. LŽS pozicija: žiniasklaidos verslo tarpusavio kova virsta kova be taisyklių
7. LŽS ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas įžvelgia viešosios informacijos cenzūrą
8. Ekspertų nuomone, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pakeitimų neužtenka
9. Žurnalisto akreditacija – gaišatis ar būtinybė?
10. LŽS nesutinka su bandymu apriboti žurnalistų teisę rinkti informaciją Seime
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!