LT   EN   RU  
2019 m. gegužės 24 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žiniasklaida
  Žiniasklaida
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-04-19 Spausdinti Spausdinti
Televizija vaikams gali sukelti dėmesio sutelkimo problemų

Balandžio 5 dieną viename pediatrijos žurnale paskelbto tyrimo duomenimis, dažnai televiziją žiūrintys maži vaikai vėliau gali turėti dėmesio sutelkimo problemų.

Žurnalas "USA Today" skelbia, kad buvo tiriami 1-3 metų vaikai bei skaičiuotas laikas, kurį jie per dieną praleidžia prie televizoriaus. Buvo nustatyta, kad didinant valandų, per kurias žiūrima televizija, skaičių, didėja tikimybė, kad šie vaikai, kai jiems bus septyneri metai, turės dėmesio sutelkimo problemų.

Toks galimas ryšys tarp televizijos žiūrėjimo bei dėmesio sutelkimo kelia didžiulį susirūpinimą, nes maži vaikai vis daugiau laiko praleidžia prie televizoriaus. Be to, šiuo gyvenimo laikotarpiu vaikų smegenys sparčiai vystosi.

Nors televizijos poveikis vaikams yra tikrai nemažai tiriamas, šis naujas tyrimas yra pirmoji studija, nagrinėjusi, kaip televizija veikia dėmesio sutelkimą, teigia "USA Today".

Amerikos pediatrų akademija nerekomenduoja vaikams iki dvejų metų amžiaus žiūrėti televiziją, o vaikams nuo trejų metų siūlo leisti žiūrėti televizorių ne ilgiau kaip 2 valandas per dieną.

Tyrimo ataskaitoje teigiama, kad daug laiko prie televizoriaus praleidžiantys vaikai buvo labai impulsyvūs, neramūs ir sunkiai sutelkdavo dėmesį, teigė pediatras bei Sietlo vaikų ligoninės ir regioninio medicinos centro tyrėjas Dimitris A. Christakis.

D. A. Christakis tyrimui panaudojo valstybinę duomenų bazę, siekdamas išsiaiškinti, kiek 1-3 metų vaikai, jų motinų teigimu, praleidžia laiko žiūrėdami televiziją, o vėliau susiejo gautus duomenis su vaikų elgesio įvertinimais, kurie rodo, kad septynerių metų vaikai turi dėmesio sutelkimo problemų, skelbia "USA Today". Tyrime dalyvavo 1 tūkst. 300 vaikų, o studijos rezultatai buvo paskelbti Amerikos pediatrų akademijos mokslinio žurnalo balandžio mėnesio numeryje.

Tyrimo duomenimis, tikimybė, kad vaikas turės dėmesio sutelkimo problemų, auga po 10 proc. su kiekviena prie televizoriaus praleista valanda. Tai reiškia, kad 1-3 metų vaikai, prie televizoriaus per dieną praleidžiantys tris valandas, gali 30 proc. dažniau turėti dėmesio sutelkimo problemų nei vaikai, daug vėliau pradėję žiūrėti televiziją.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Arūnas Valinskas (4)    Siamo katės (2)    Technologijos (1819)    Viskis (8)    Depresija (29)    Arbata (10)    Picerijos (4)    Foje (3)    Proza (157)    Tatuiruotės (7)    Jautis (7)    Archeologija (42)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Skundai (22)    Teisė (61)    Konditerija (10)    Telekomunikacijos (188)    Dieta (33)    2009 metų horoskopas (15)    Sąmokslo teorijos (19)    Tiškevičiai (18)    Vorai (2)    Ekologija (15)    Radvilos (32)    Avinas (7)    Filatelija (11)    Ekonomika (259)    Omnitel (12)    Politika (26)    Mokslininkai (2)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    P2P tinklai (2)    Modemai (8)    Vadovavimas (185)    Optinis ryšys (12)    Gintaras Beresnevičius (26)    Vox Populi (14)    Ištikimybė (4)    Vaizdo kortos (3)    Interneto dienoraščiai (2)    Gaisrininkai (7)    Užsienyje (2)    Tibetas (10)    Budizmas (73)    Slaptos bendrijos (24)    Pramogos (191)    Skamp (16)    Statyba (29)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Intel (6)
1. Žurnalisto Gintaro Visocko byla susidomėjo tarptautinė organizacija “Reporteriai be sienų”
2. Žurnalisto Gintaro Visocko skundą nagrinės Strasbūro teismas
3. Užsakomoji žurnalistika
4. Kas apmokės kampaniją?
5. Tas saldus negatyvizmas
6. Prasideda registracija į žiniasklaidos apdovanojimus "Nmedia 2007"
7. LŽS pozicija: žiniasklaidos verslo tarpusavio kova virsta kova be taisyklių
8. LŽS ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas įžvelgia viešosios informacijos cenzūrą
9. Ekspertų nuomone, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pakeitimų neužtenka
10. Žurnalisto akreditacija – gaišatis ar būtinybė?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!