LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žmogaus teisės
  Žmogaus teisės > Žmogaus teisės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-05-17
Žmogaus teisės aukotos kovai su terorizmu
Ekspertų teigimu, pernai žmogaus teisių pažeidimai buvo pasiekę apogėjų ir Lietuvoje, ir pasaulyje


Narystė Europos Sąjungoje lietuviams negarantavo žmogaus teisių laikymosi.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) ekspertai, vakar pristatę tyrimą "Žmogaus teisių įgyvendinimas Lietuvoje 2005 metais", teigė, kad praėję metai pasižymėjo žmogaus teisių pažeidimais. "Dangstomasi kova su terorizmu", - teigė instituto valdybos pirmininkas Kęstutis Čilinskas. Tuo esą grindžiamas neteisėtas žmonių persekiojimas, asmeninių pokalbių klausymasis.

Pasak žmogaus teisių gynėjo, Lietuva žmogaus teisių pažeidimus "importuoja", juos iki kraštutinumo užaštrindama. "Blogiau nebegali būti, bet padėtis gerėja tiek Lietuvoje, tiek Vakaruose", - konstatavo Čilinskas.

Viena iš opiausių Lietuvos problemų žmogaus teisių srityje ekspertai nurodė teismų sistemos ydingumą. "Žmogus turi teisę į teisingą teismą. O kai yra žemas ikiteisminio tyrimo lygis, tai neįmanoma", - sakė ŽTSI direktorius Henrikas Mickevičius. Prokuratūra, anot Čilinsko, turi per daug galių ir linkusi pasiduoti politikų spaudimui.

Instituto valdybos nariai gera pradžia vadino praėjusią savaitę priimtą Konstitucinio Teismo nutarimą, kad per 30 Tesimų įstatymo straipsnių prieštarauja Konstitucijai. Pataisius įstatymą bus geriau užtikrinamos paprastų piliečių teisės.

Ypač daug pažeidimų ŽTSI užfiksavo žmogaus teisių į privatų gyvenimą bei žodžio laisvę. Anot apžvalgos, pastebėtas politikų bandymas užgniaužti oponentų kritiškus pareiškimus - tam naudojamasi teise kreiptis į teismus baudžiamąja tvarka. "Seimas atlieka teismų funkciją. Per dvejus metus neišduotas nė vienas leidimas pradėti tyrimą, susijusį su Seimo nariu", - atkreipė dėmesį Mickevičius.

Kita problema - tolerancijos stoka. Lietuva ir toliau lieka viena netolerantiškiausių valstybių Europos Sąjungoje seksualinių ir tautinių mažumų atžvilgiu. Ypač ŽTSI papiktino viename iš leidinių pasirodę antisemitinės publikacijos. "Demokratinėje valstybėje nesuprantama, kaip tokie straipsniai neatnešė jokių teisinių pasekmių", - stebėjosi Mickevičius.

Labiausiai pažeidžiamos socialinės grupės praėjusiais metais buvo moterys ir vaikai. Nerimą žmogaus teisių įgyvendinimo stebėtojams kėlė smurto mastas prieš šias grupes. Atkreiptas dėmesys, kad dėl smurto kenčiančios moterys, vaikai galėtų gauti paramą, o prireikus ir prieglobstį.

2005 metais taip pat užfiksuota daug policijos pareigūnų smurto atvejų. Kaip ir 2004 metais, viena iš pagrindinių problemų išliko nuteistųjų laikymo sąlygų blogėjimas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Atmintis (4)    Naujieji metai (12)    Eurointegracija (5)    Medžioklė (63)    Draudimas (7)    Mokykla be narkotikų (20)    Lietuva (2)    Radvilos (32)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Televizija (17)    Kulinarija (181)    Pelės (5)    Ekologiški produktai (2)    Imtynės (29)    Miestai (14)    Antanas Terleckas (2)    Jausmai (27)    Anglų kalba (35)    Kreditai (2)    Istorija (154)    Biologija (222)    Partizanai (12)    Kokainas (6)    Reinkarnacija (6)    Euro naujienos (2)    Vytautas Bogušis (12)    Žinių visuomenė (14)    Užsienyje (2)    Ekonomika (259)    Susitaikymas (9)    Literatūra (239)    SSL sertifikatai (6)    Pankai (6)    Krašto apsauga (27)    Egiptas (24)    Vytautas Landsbergis (6)    Kailiniai (15)    Lobiai (12)    Arbata (10)    Kornreksai (3)    Amerikos lietuviai (7)    Miestų bendruomenės (7)    Džiaugsmas (2)    Vestuvės (16)    Vitaminai (2)    Jautis (2)    LICS (17)    Chemija (5)    Pirmoji meilė (3)    Krikščionybė (135)
1. Lietuviškas šašlykas (ne valgytojams)
2. Ką daryti, kad politika būtų gera?
3. Žemės reforma - žmonių pralaimėtas karas su valstybe?
4. Kai politika virsta verslu
5. Apie demokratijos žalą mūsų valstybei
6. Algimantas Zolubas: Painiava
7. Žmogaus teisės Lietuvoje – nerimą keliantis nuosmukis
8. Lietuvoje pasiektas žmogaus teisių pažeidimų apogėjus
9. Gyvybės vertė ir Europos žmogaus teisių teismas
10. Jaunieji teisininkai iškėlė svarbiausias žmogaus teisių problemas: diskriminaciją ir vaiko teisių nepaisymą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!