LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žmogaus teisės
  Žmogaus teisės > Žmogaus teisės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-05-16
Lietuvoje pasiektas žmogaus teisių pažeidimų apogėjus
Žmogaus teisių stebėjimo institutas teigia, kad Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, blogėja situacija žmogaus teisių srityje.

Antradienį žadama išsamiai apžvelgti šalyje vyraujančias tendencijas. Pasak instituto direktoriaus Henriko Mickevičiaus, daugiausia teisinių pažeidimų susiję su informacija apie privatų žmonių gyvenimą.

Anot H.Mickevičiaus, dažniausi teisės į gyvenimo privatumą pažeidimai yra asmens kodo naudojimas, nepagrįstas ikiteisminio tyrimo medžiagos viešinimas, vaizdo sistemų panaudojimas, duomenų perdavimo elektroniniu būdu kontrolė ir t.t.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas Kęstutis Čilinskas, komentuodamas antradienį pristatytą žmogaus teisių įgyvendinimo Lietuvoje 2005 metų apžvalgą, teigia, jog praėjusiais metais „pasiekta pažeidimų riba", tačiau yra požymių, kad šiais metais padėtis ima gerėti.

Pasak K.Čilinsko, žmogaus teisių pažeidimų problema pernai buvo aštri ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

„Pažvelgus į Lietuvos padėtį tarptautiniame kontekste, pažymėtina, kad praėjusieji metai visame pasaulyje buvo žmogaus teisėms nepalankūs metai. JAV ir tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos praėjusiais metais atkreipė dėmesį į tai, kad, motyvuojant kova prieš terorizmą, nepagrįstai varžomos žmogaus teisės", - teigia K.Čilinskas. Žmogaus teisių gynėjai pastebi, kad spaudimas prieš žmogaus teises, motyvuojant terorizmu, gali būti susijęs su savanaudiškais kai kurių bendrovių interesais.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Sportas (8)    Vėlinės (5)    Šventieji (10)    Civilinė sauga (7)    Barai (7)    Geležinkeliai (4)    Tinklapiai (13)    Skorpionas (7)    Kriptografija (3)    Pirmoji meilė (3)    Žvaigždės (19)    Vokiečių aviganis (2)    Prezidento rinkimai (6)    Liberalai demokratai (3)    Laivyba (17)    Kompiuterinis saugumas (43)    Telekomunikacijos (188)    Leo LT (12)    Toyota (2)    Atleidimas (4)    Šaulys (7)    Vartotojai (29)    Arkliai (12)    IT parodos (10)    TV3 (4)    LICS (17)    Hakeriai (273)    Elektroninės šiukšlės (10)    Fizika (11)    Nekilnojamasis turtas (22)    Turizmo agentūros (10)    Vadyba (89)    Budizmas (73)    Buto remontas (3)    Geografija (22)    Alkoholizmas (15)    Žirgų sportas (4)    Picerijos (4)    Operacinės sistemos (50)    Liūtas (7)    Firmos (12)    Astrologija (27)    Žmonės (241)    Metalistai (8)    Melagių diena (3)    Miestai (14)    Teisėtvarka (24)    Delfinologija (4)    Tibetas (10)    Hobi (106)
1. Lietuviškas šašlykas (ne valgytojams)
2. Ką daryti, kad politika būtų gera?
3. Žemės reforma - žmonių pralaimėtas karas su valstybe?
4. Kai politika virsta verslu
5. Apie demokratijos žalą mūsų valstybei
6. Algimantas Zolubas: Painiava
7. Žmogaus teisės aukotos kovai su terorizmu
8. Žmogaus teisės Lietuvoje – nerimą keliantis nuosmukis
9. Gyvybės vertė ir Europos žmogaus teisių teismas
10. Jaunieji teisininkai iškėlė svarbiausias žmogaus teisių problemas: diskriminaciją ir vaiko teisių nepaisymą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!