LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Žmogaus teisės
  Žmogaus teisės > Žmogaus teisės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-04-24
Jaunieji teisininkai iškėlė svarbiausias žmogaus teisių problemas: diskriminaciją ir vaiko teisių nepaisymą
Balandžio 21 dieną Vilniaus mesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko tarptautinė teisinė diskusija „Žmogaus teisės šiandien ir rytoj: koks vaidmuo tenka jaunimui?“. Jaunimas iš Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos kartu su teisininkais praktikais ir mokslininkais stengėsi konkrečiai įvardinti neišspręstas žmogaus teisių problemas bei ieškoti galimo šių problemo sprendimo, teigiama Europos studentų teisininkų asociacijos (ELSA) pranešime spaudai.

Diskusijos metu, šešias Baltijos jūros valstybes atstovaujantys teisės studentai pristatė žmogaus teisių padėtį savo šalyse.

Bendra problema išlieka vis dar pasireiškianti įvairių rūšių diskriminacija – rasinė, tautinė, lytinė, dėl lytinės orientacijos ir t.t. Svarbu atkreipti dėmesį ir į vaiko teises: dažnai vaikas, auginamas vienos mamos ar vieno tėvo, arba augantis daugiavaikėje šeimoje visuomenėje jaučiasi nevisavertis, nors iš tiesų visi vaikai, nesvarbu, kur jie auga, yra vienodi. Žmogaus teisės yra demokratinės valstybės pamatas, todėl būtina keisti susidariusią situaciją, atsisakyti stereotipinio požiūrio į „kitokius“ nei mes.

Jaunimo indėlis į šių problemų sprendimą yra ypač svarbus. Vis dar trūksta nevyriausybinių organizacijų, kovojančių už žmogaus teises, savanorių, kurie sutiktų atsisakyti dalies savo laisvo laiko visuomeniniam darbui, taip pat trūksta ir diskusijų ne tik tarp teisininkų, bet ir tarp jaunų žmonių. „Galbūt mes ir nedaug žinom apie žmogaus teises, tačiau mes galime paskatinti vienas kitą ir sužinoti daugiau“, - sakė, pranešime spaudai cituojamas, Piotr Olkowski teisės studentas iš Lenkijos.

2005 metais atliktų sociologinių tyrimų duomenimis net 70 procentų jaunų žmonių teigia, kad jiems nepakanka informacijos apie žmogaus teises. Visi diskusijos dalyviai vieningai kartojo, kad būtina tobulinti švietimo sistemą: skatinti teisinį švietimą, vyresnėse klasėse daugiau teikti žinių apie žmogaus teises.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    IT parodos (10)    Interneto tinklai (4)    Bibilija (10)    Novelės (102)    Skamp (16)    Viktor Uspaskich (61)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Drabužiai (41)    Religija ir tikėjimai (315)    Lietuvių valgiai (28)    Striptizas (8)    Metalas (22)    Makaronai (2)    Firmos (12)    Antanas Terleckas (2)    Architektūra (11)    Islamas (31)    Šventasis Kazimieras (2)    Bankrotas (2)    Intel (6)    Moterims (34)    Šventieji (10)    Stomatologija (6)    Auklės (3)    Kelionių įspūdžiai (26)    Elektroninės šiukšlės (10)    Sveikata (313)    Likeris (2)    Renginiai (31)    Jautis (2)    Kompiuterio ergonomika (8)    Delfinologija (4)    Vandens slidės (2)    Sekimas ir privatumas (12)    Gimimo diena (3)    Feng šui (7)    Slaptos bendrijos (24)    Partizanai (12)    Lietuvoje (5)    Augalai (8)    AMD (3)    Jausmai (27)    Toyota (2)    Programavimas (20)    Klonavimas (10)    Filologija (2)    Internetas (184)    Anglų kalba (35)    Kelionių organizatoriai (6)    Krikščionys demokratai (3)
1. Lietuviškas šašlykas (ne valgytojams)
2. Ką daryti, kad politika būtų gera?
3. Žemės reforma - žmonių pralaimėtas karas su valstybe?
4. Kai politika virsta verslu
5. Apie demokratijos žalą mūsų valstybei
6. Algimantas Zolubas: Painiava
7. Žmogaus teisės aukotos kovai su terorizmu
8. Žmogaus teisės Lietuvoje – nerimą keliantis nuosmukis
9. Lietuvoje pasiektas žmogaus teisių pažeidimų apogėjus
10. Gyvybės vertė ir Europos žmogaus teisių teismas
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!